45 A V Vooruit blik Excursies in Yerseke over oesterputten Pannenkoekentocht in Wissenkerke Nachtvlinders spotten in de Zwaakse Weel Staatscircus een feest voor jong en oud maandag 5 juli 2010 DINSDAG 6 JULI Aardenburg Weekmarkt, Kaaiplein, 08.00-12.00 uur. Kwadendamme Kerkenpad Route Zuid-Beveland: R.K. Bonifacius- kerk. Oude kerken staan voor u open, om zomaar door de stilte van de kerk te lopen, de schoonheid van het gebouw te ervaren, voor een moment van rust en bezinning. Vanaf 09.00 tot 12.00 uur. Oostkapelle Roofvogelshow, Terra Maris. Leden van Valkerij Equipage Jacoba van Beieren vertellen over kweek, verzorging, africhting van de vogels en opleiding tot valkenier. Duinvlietweg 6, 16.30 tot 20.00 uur. Sint Annaland Dagtocht Zierikzee met Frisia. Vanuit Sint Anna land naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krab- benkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Op dinsdag (5 weken in de zomer) zijn er in Zierik zee evenementen zoals een maritieme dag, kermis, snuffelmarkt. Bronsgeestweg 16, vanaf 09.00 uur. Veere Historische markt, 10.00 tot 17.00 uur. Streekpro ducten, schapen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Walcherse klederdracht. Zierikzee Zierikzeese dagen, Braderie Toeristische markt, Centrum, van 10.00 tot 16.00 uur. Roofvogelshow. archieffoto Ruben Oreel kikkerdril en ander onderwaterleven in de water- tuin van het museum. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: 4,25 euro per kind, incl. entree tot het museum. Aanmelden via reserveringen@terramaris.nl. Duinvlietweg 6, 10.30 tot 12.00 uur. Ouddorp Golfsurflessen. Geschikt voor iedereen vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiploma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkara- vaan.nl of 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Remesse Kinder Jeugdwerk, terrein PKN Jacobuskerk, Dorpsring, Renesse. Van 10.00 - 12.00 uur en van 19.30- 21.30 uur. Schouwen-Duiveland Roots route, Kunstronde over vruchtbare grond van Schouwen-Duiveland. Een kunstfietsroute van 34 kilo meter. De route is te fietsen vanaf 6 mei tot eind augustus. Meer dan twintig kunstenaars, fotografen, architecten, dich ters en plannenmakers uit de streek geven op gro te panelen langs de route hun kijk op het begrip 'vruchtbaar'. De route met kunstbillboards voert over Schou wen-Duiveland. De folder is verkrijgbaar bij de VVV Schouwen-Duiveland. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Struisvogelboerderij Monnikenwerve, Hoge- weg 1. Juli en augustus: elke dag een rondleiding om 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en om 15.30 uur. Entree 4,- euro kinderen t/m 11 jaar 2,- euro. Voor meer informatie: 0117-492131 info@destruisvogel.nl, www.destruisvogel.nl. Veere Expositie Walcherse streekdracht in de Schotse Huizen. Daagse dracht, zondagse pracht: vrouwendrachten vanaf 1800 wor den gepresenteerd in vier scSnes met de bijbehorende sieraden en een unieke collec tie voorhoofdsnaalden. Speurtocht voor kinderen. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, van 13.00 tot 17.00 uur. Vlissingen Strandvijfdaagse Zeeland Maandag start vanuit het sportpark tussen 08.00 en 10.00 uur. In vijf dagen wordt via strand en deltawerken ge wandeld van Vlissingen naar Rockanje. De etappes zijn: dag 1 Vlissingen - Domburg 24 km; dag 2 Domburg - Kamperland 21 km; dag 3 Kamperland YERSEKE - Liefhebbers van Zeeuwse mosse len en oesters kunnen vanaf 14 juli tot en met 25 augustus elke woensdagmiddag in Yerseke alles te weten komen over hun fa voriete schelpdieren. Een gids van de VVV leidt een wandeling over de oesterputten. Hij vertelt tijdens de trip over bijzonderheden in de oesterteelt en mosselvisserij. Na de wandeling volgt een vaartocht langs mosselpercelen. De wandeling begint elke woensdag om 13.00 uur bij de VW aan het Kerkplein in Yerse ke. Kosten 3 euro per persoon. Reserveren: via info@vwyerseke.nl of 0113-571864. - Renesse 29 km; dag 4 Renesse - Stellendam 31 km; dag 5 Stellendam - Rockanje 10 km. Sigmund de Jong - EXPO - TAINER. Sigmund is een schilder die met uitermate minima le schilderkunstige ingrepen ruimten transformeert en de kwaliteit van die ruimten in beleving ver sterkt. Stadspark Scheldekwartier Vlissingen, vanaf 10.00 tot 18.00 uur. Westdorpe Baeckermat fotopuzzelfietstocht. Test je kennis van Westdorpe met onze Foto Fietstocht! Bernhardst- raat 80, vanaf 10.00 tot 20.00 uur. Westenschoinwemi Klutenroute op skelters. Tocht die op een gezinsskelter en/of éénper soonsskelters gemaakt kan worden naar een plek waar kluten te zien zijn. Start is vanaf 11.00 uur bij Natuurinformatiepunt en Trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote parkeerterrein bij de Rotonde in Westen- schouwen. WestkapeiSe Demonstratie reddingsmaatschappij Westkapelle. Open avond en demonstratie van de reddingsmaat schappij, 19.00 tot 21.00 uur. Wissenkerke Kalfjes kijken met huifkartocht. Dit jaar kunt u samen met de kinderen op de boer derij kalfjes kijken. U wordt met de huifkar opge haald bij HCR de Kroon, met dan een tour door de polder richting de boerderij waar u dan een rondlei ding krijgt. U gaat dan samen met de boerin door de stal, waar de koeien gemolken worden, en na tuurlijk ontbreek een bezoek aan de pasgeboren kalfjes ook niet. De dagen waarop deze huifkartocht plaats vindt is op: elke maandag in de maanden juli en augustus. Het vertrek is om 15.30 uur en u bent om onge veer 17.30 uur weer terug in Wissenkerke. Kinderen tot 12 jaar: 7,50 euro, volwassenen 10,00 euro. Zierikzee Deltaweek, korte en lange wedstrijden, Oosterschel de, Zierikzee. 40ste editie, een evenement voor ka- juitjachten, met korte en.lange wedstrijden. Zomertentoonstelling 'Trends'. Nieuwe Kerk, Kerkplein 1, Zierikzee. Van 10.30 - 16.30 uur. Klassieke Oudheid tot de moderne tijd met Hip Hop. Trends in muziek, architectuur en mo de van Hip hop t/m Klassieke Oudheid. Zoutetande Tennis toss-avonden Zoutelande. Iedere maandag- en donderdagavond in juli en au gustus vanaf 19.00 uur. Ook open voor badgasten, leder 1 /2 uur wordt er gewisseld. Kosten 5,- euro per avond. Westkapelseweg 28. wissenkerke - Stalhouderij De Kok in Wis senkerke houdt elke woensdag tot 1 sep tember een 'Pannenkoektocht'. U maakt met de huifkar een tocht van ongeveer een uur naar de boerderij van De Kok, waar u kunt aanschuiven voor een pannen koek en een drankje. Kinderen kunnen tij dens deze stop een rondje op de pony rij den. De tocht start om t4.oo uur bij bij hotel-ca- fé-restaurant de Kroon in Wissenkerke en duurt ongeveer drie uur. Tickets kosten 17,50 euro voor volwassenen en 12,50 euro voor kinderen t/m 10 jaar. De eerste tocht is woensdag 7 juli. kwadendamme - Niet alleen overdag zijn vlinders een. lust voor het oog, ook 's nachts zijn ze het bekijken waard. Op vrijdagavond 9 juli om 20.30 wordt 'de Nacht van de nachtvlinders' gehouden, een initiatief van de Vlinderstichting. Deel nemers verzamelen zich aan de Zwaakse- dijk 5 in Kwadendamme. Gids Kees Los vertelt eerst iets over de nachtvlinders. Hierna gaan deelnemers zelf op. pad -mits het weer het toelaat- om nachtvlinders te vangen. Aanmelden is noodzakelijk. Dit is mogelijk via 0113-644044 of onderstaande website. www.natuurmonumenten.nl MIDDELBURG - Dressuur met Arabische paarden, Russische 'huisclowns' en flitsen de motoroptredens. Het Staatscircus van Moskou-Holiday presenteert in juli en au gustus een spectaculair en divers program ma dat als Vanouds samengesteld is door artistiek directeur Hans Martens. Het cir cus trekt gedurende de zomermaanden langs locaties in ö.a. Renesse, Goes, Veere en Cadzand-Bad. De eerstvolgende voor stelling in Zeeland is op 13 juli in Renesse. Daarna wordt Goes aangedaan. Reserve ren op: 06-15501390. Kijk voor aanvangstij den op de website van het circus. www.moskoucircus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77