enkele fout wil maken 33 Roosje Brouwer strijkt Grote Prijs op Vasseur op podium Vincent Voorn Noah Heijnen snelt naar beste jaarprestatie Gestrand Zevende plaats skeeleraar Mesu in Staphorst maandag 5 juli 2010 Upgrader en Vincent Voom reden dit jaar zestig wedstrijden. Bij 52 ervan eindigden ze in de top tien. „In Rotterdam heeft Upgrader gruwelijk zijn best moeten doen. Daarom verdient hij vandaag een beetje rust." door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - De na tionale springruiters uit de subtop verzaakten zaterdag niet in Nieuw- en Sint Joosland. Met sport van hoog niveau zorgden zij voor een mooie afsluiting van het eerste weekeinde van Zeeland Out door. Roosje Brouwer was in de Grote Prijs Rabobank iedereen te vlug af. Carolein van de Plasse en Wilma Stouten zorgden op de slot dag voor Zeeuws succes. Brouwer toonde zich met de mer rie Nikkens Lisalba Haka de behen digste van de negen combinaties in de beslissende ronde. Als eerste stuurde ze de D'Jalisco Du Guet-dochter in 40,25 seconden foutloos over de acht obstakels. Pa trick Lemmen leek met Zippo Z roet in het eten te gooien. Hij was bijna twee tellen sneller, maar op de laatste hindernis schopte de merrie een paal uit de lepels. Met de zege in het klassiek 1.35 me ter kon Carolein van de Plasse met Delta Mossel's So Lovely op een goede comeback na een val terug kijken. In een mooie barrage was de amazone uit Yerseke met de Heartbreaker-dochter een halve tel sneller dan Maikel van de Vleuten met VDL Veumonia. „Door een val was ik een tijd uitgeschakeld. Een week geleden heb ik So Lo vely weer voor het eerst getraind. Dat was reden voor mij om in het 1.35 meter te starten. De overwin ning was dan ook een leuke opste ker", zei Van de Plasse. Drie dagen lang had Wilma Stou ten haar zinnen gezet op een van de beschikbare fraaie paardende kens. Bij haar laatste kans, het 1.20 meter direct op tijd, was het bingo voor de Serooskerkse met Stou tens Suprise. Ze stuurde de Voltai- re-dochter in 60,92 seconden fout loos rond, een tiende van een se conde sneller de prof Erik Coppel- mans uit Geldrop met Cobe. Met een derde plaats voor Kim Huige met Winti van de Wiel en de vijf de stek voor Nadine Timmerman met Tio Karlo deden de Zeeuwen prima mee. door Sjaak Sinke in Delta Mossel Upgrader, gefokt en groot gebracht bij de familie Van de Plasse uit Yerseke. foto Ruben Oreel utrecht - In 2008 was Remy Vas seur uit Vlissingen nog winnaar in de stadstriatlon van Utrecht. Giste ren moest hij met de derde plaats genoegen nemen. Na 1500 meter zwemmen in de Veilinghaven stapte Vasseur na 21 minuten en 33 seconden als derde uit het water. Hij had een kleine minuut achterstand op de latere winnaar Gerbert van den Biggel- aar (Oud-Gastel). Op de fiets kon de Walchenaar zijn positie redelijk handhaven. Rick Nijhoving en Van den Biggelaar konden aan kop samenwerken, want er was geen jury die toezag op ongeoorloofd stayeren tijdens de veertig kilome ter lange race. Inclusief de afslui tende tien kilometer lopen be droeg de tijd van Vasseur twee uur, één minuut en 34 seconden. Doordat de koeling van zijn auto niet goed werkte, arriveerde hij slechts een half uurtje voor aan vang op het wedstrijdterrein. Mare Riemens uit Middelburg fi nishte op de negende plaats over all en op de zesde plaats in zijn ca tegorie masters H40 in 2.10.20. In Nuenen ging de zege in de 1/8 Dolphintriaöon bij de meisjes D14 naar Lindy van Anrooy. Zij finish te in 1.38.39. terneuzen - Noah Heijnen van Delta Sport heeft op het Zeeuwse kampioenschap voor de jeugd de beste landelijke prestatie geleverd bij de jongens C. In regenachtige omstandigheden liep hij op de atle tiekbaan in Terneuzen de 100 meter in een tijd van 11,61 secon den. Edwin van Bemden (AV'56) liet eveneens bij de jongens C zien dat hij naast hordenlopen en zijn tweede plaats op de sprint ook bij het verspringen goed uit de voeten kan. Hij won met een sprong van 5,39 meter. Tim van de Broeke was de sterkste na 1000 meter in 2.11,39. Bij de meisjes C werden de titels netjes verdeeld. Sara Ijsebaert (RK- HAV) won het hoogspringen (1,47 meter). Het overige goud ging naar Sanne Nijsse (AV'56) op speer (27,95 meter), Mirjam Berrevoets (Delta Sport) met discus (20 me ter), Naomi Nachtegaal (RKHAV) op ver (4,80 meter), Emma van Maurik (Delta Sport) 600 meter hardlopen (1.47,34 minuten) en Nadine de Rijke (AV'56) met kogel (9,73 meter). zierikzee - Direct na de finish van de zaterdagse wed strijd in de ORC 4-klasse liep de Vanquish aan de grond bij Zierikzee, de eerste finishplaats in de Deltaweek. De boot van schipper Koen de Kort - als negende geëin digd - kon daarna wel vlotgetrokken worden. Het was de enige race die zaterdag in deze categorie werd geva- In de ORC 1 waren er drie wedstrijden. De Checkmate van Peter de Ridder was met een eerste, een tweede en een vierde plaats de beste. In de ORC 2 voerde de New Frontier (J.J. Bart) de boventoon en in de ORC 3 was die rol weggelegd voor de Beau Bateau van H.J. van Zwe den. In de ORC 5 won de Furie van B. Hoefsloot. foto Ronald den Dekker staphorst - In een wedstrijd voor de landelijke KPN Inline Cup in Staphorst behaalde skeeleraar Er- win Mesu zaterdag de zevende plaats. Op een nat parkoers maakte de A-rijder uit Middelburg deel uit van een kopgroep van twaalf man. Uit dit gezelschap sprongen nog drie rijders weg. Winnnaar werd de Belg Bart Swings. Niels Mesu eindigde in het eerder afgesprinte peloton op de twaalfde plaats. Bij de C-rijders eiste Antwan Tol- hoek uit Yerseke de derde plaats voor zich op. In een grote groep van bij elkaar gevoegde categorieën werd de Bevelander twintigste. André van Espen uit Axel eindigde als achtste bij de masters. Hoewel het skeelerseizoen nog in volle gang is, had Erwin Mesu ook schaatsnieuw. Hij promoveert naar van de eerste divisie naar de topdi- visie, het hoogste landelijke niveau. Hij rijdt komend seizoen namens Stichting Skate- Skeelerstichting Friesland in een ploeg met Engbert de Vegt, Nick Uythoven, Timo Ver- kaaik en Roy Boeve. Niels Mesu rijdt in het marathonschaatsen nog een jaar voor B-Waste in de eerste divisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63