de koning! p haar best sport 131 'Feyenoord is sterker geworden in de breedte' Sgv V-vS Dubbels Creipel wint eerste etappe in Oostenrijk Plan voor kabelbaan bij Spelen in Londen Zwemster Steffen mist EK langebaan Twee nederlagen hockeyers Oranje Drie op een rij voor Teuten berg Driebander Jaspers benadert wereldrecord Van Deutekom van TVM naar Control Hockeysters onderuit tegen Argentinië maandag 5 juli 2010 van de wereldranglijst de eerste of tweede plaats bezette. Vandaag heeft een trendbreuk plaats. Voor het eerst sinds 10 november 2003 zal zijn naam pas op plek drie te rug te vinden zijn. De Serviër No- vak Djokovic, op Wimbledon hal ve finalist, passeert hem. Nadal zit daarentegen steviger in het zadel. Hij is de onbetwiste kop loper, en niemand kan met het puntentotaal ook maar bij hem in de buurt komen. Hij is nu de ge weldenaar die zijn gelijke niet weet. De baltovenaar ook die zich uit elke hachelijke situatie weet te bevrijden en die toeslaat als het moment daar is. Het bewijs lever de hij andermaal tegen de geslacht offerde sensatie Berdych: 6-3 7-5 6-4. Met de triomftocht eiste Nadal de (dertien om twaalf enkelspelti- tels). De kans dat de tot de zesde plaats opgerukte Williams Chris Evert (18), Martina Navratilova (18) en Helen Wills Moody (19) gaat achterhalen, is geenszins on denkbaar. Margaret Smith-Court (24) en Steffi Graf (22) passeren, ligt daarentegen minder voor de hand. Vaak is ze om haar selectieve pro gramma en dito strijdlust bekriti seerd, maar Serena Williams zal zich van die kritiek weinig aan trekken. Van alle nog actieve ten nissters kan immers niemand aan haar erelijst tippen. Ook Venus niet, haar vijftien maanden oude re zus die op de mondiale rang lijst de voornaamste achtervolg ster is. foto Stefan Wermuth/EPA achtste Grand Slamtitel voor zich op, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met Andre Agassi, Ivan Lendl, Jimmy Connors, Ken Rose- wall en Fred Perry. Het is exact de helft van het aantal trofeeën dat Federer veroverde. Maar Nadal is pas 24 jaar, Federer wordt volgen de maand 29. Nadal staat er misschien wel beter dan ooit voor, na de gedwongen pas op de plaats van een jaar gele den. Het lijkt alsof hij sterker is te ruggekeerd, in fysieke zin maar bo venal in mentaal opzicht. Zijn sla gen lijken nóg dodelijker, en zijn voetenwerk oogt verder geperfec tioneerd. Op gravel - niet alleen op Roland Garros, maar tevens in de aan- looptoernooien Monte Carlo, Rome en Madrid - liet hij al zien Vera Zvonareva beleefde zaterdag een teleurstellende tennisdag. De Russin verloor de finale van het en kelspel van Serena Williams en liep ook in het vrouwendubbelspel de titel mis. Samen met landgenote Elena Vesnina verloor ze van de Amerikaanse Vania King en Jaroslo- va Sjvedova uit Kazachstan: 7-6 (6) 6-2. Vesnina en Zvonareva waren in de kwartinales nog verantwoor delijk voor de uitschakeling van ti telverdedigsters Venus en Serena Williams. De Oostenrijker Jurgen Melzer en de Duitser Philipp Petzschner heb ben de titel bij het mannendubbei- spel op Wimbledon gewonnen. Het ongeplaatste duo was zaterdag in de finale in drie sets te sterk voor het als zestiende geplaatste tweetal Robert Lindstedt uit Zwe den en Horia Tecau uit Roemenië: 6-1 7-5 7-5. Wimbledon was pas het zevende toernooi voor Melzer en Petschner die dit jaar begonnen als duo. Het was de eerste keer sinds 2005 dat een ongeplaatst tweetal de eindstrijd haalde. Beide spelers mogen een bedrag van 240.000 pond (ruim 290.000 euro) verde len. In het gemengddubbelspe! ging de eindzege naar de Indiër Leander Paes en de Zimbabwaanse Cara Black. Zij wonnen met 6-4 7-6 van de Zuid-Afrikaan Wesley Moodie en de Amerikaanse Lisa Raymond. dat niemand aan kan tippen, op gras deed hij hetzelfde. De vraag is nu of Nadal eveneens bij de US Open zijn stempel kan gaan druk ken. De vooruitzichten lijken voor hem rooskleurig. De man die tot voor kort met name de rally wist te do mineren, ontpopte zich de afgelo pen twee weken op Wimbledon tot een kundig volleerder. Bijna el ke keer als hij het net opzocht, le verde het hem een punt op. Ge voegd bij zijn sterk verbeterde ser vice hoeft het hardcourt hem der halve geen angst (meer) aan te ja gen. Toch? „Als je écht op een on dergrond wilt uitblinken, vind je een weg", stelde Nadal gisteren. Een nieuwe grensverlegging zou daarom zomaar in aantocht kun nen zijn. BLUDENZ Wielrenner André Greipel heeft de eerste etappe van de Ronde van Oostenrijk gewonnen. De 27-jarige Duitser hield in een massasprint na bijna 158 kilometer koers de Brit Ben Swift en de Australiër Graeme Brown achter zich. Door zijn overwinning is Greipel even eens de leider in het algemeen klas sement Het is de dertiende zege dit sei zoen voor de Duitse sprinter. LONDEN De organisatoren van de Olympi sche Spelen in Londen (2012) wer ken aan een plan voor een kabel baan over de rivier de Theems. Het project van zo'n 30 miljoen euro wordt door privé-sponsors opge bracht. De kabelbaan moet het schiereilandje Greenwich met de Royal Docks verbinden. Met de baan wordt de reistijd van 30 tot 5 minuten teruggebracht. Per uur zouden zo'n 2500 mensen overgebracht kunnen worden. BERLIJN De Duitse zwemster Britta StefFen doet volgende maand niet mee aan het EK langebaan in Boedapest. De olympisch kampioene op de 50 en 100 meter vrij heeft na een reeks van fysieke problemen niet vol doende kunnen trainen om in goe de vorm te geraken. De rivale van Ranomi Kromowidjojo heeft sinds het WK in Rome, waar ze twee keer goud won, geen internationa le wedstrijd meer gezwommen. HAMBURG De Nederlandse hockeyers hebben de Hamburg Masters gisteren slecht afgesloten. De ploeg van bondscoach Paul van Ass verloor met 5-1 van Duitsland. Het was de tweede nederlaag na dat Japan zaterdag al te sterk was (2-3). Vrijdag werd wel gewonnen van India (6-3), waardoor Oranje als derde eindigde. Duitsland won het voorbeidings- toernooi op de Champions Trophy, eind juli in Mönchengladbach. NOORDWIJKERHOUT - Feyenoord- trainer Mario Been denkt niet dat zijn ploeg met het vertrek van Roy Makaay; Denny Landzaat, Giovan ni van Bronckhorst en Jonathan de Guzman is verzwakt. „Op het middenveld heb ik voldoende mo gelijkheden. Makaay speelde wei nig en Jonathan was het hele jaar geblesseerd. We zullen Giovanni wel missen, maar ik heb met Tim de Cler een goede linksback. Met Ruben Schaken, Adil Auassar en wat talentvolle jeugdspelers erbij, zijn we in de breedte zelfs sterker geworden." Feyenoord is de oefencampagne voor het nieuwe seizoen zaterdag begonnen met een io-o-overwin- BI AD EN E Dl MONTEBELUNA De Duitse Ina-Yoko Teutenberg heeft een hattrick binnengehaald in de Ronde van Italië voor vrouwen. De wielrenster van Columbia zege vierde gisteren in een tijdrit over 16,9 kilometer. Het was de derde winst op rij voor de klassements leidster. In het klassement heeft Teutenberg 36 tellen voorsprong op Kirsten Wild. Marianne Vos, derde, heeft een achterstand van 40 seconden. NICE Dick Jaspers heeft zaterdag nog maals aangetoond in topvorm te verkeren. De kersverse Europees kampioen overklaste tijdens de der de groepswedstrijd van het presti gieuze Crystal Kelly-toernooi zijn Griekse opponent Filipos Kasido- kostas met 50-18. Jaspers had daar slechts elf beurten voor nodig en realiseerde zodoen de een par tijgemiddelde van 4,545. Het wereldrecord staat op negen beurten. DEN HAAG Paulien van Deutekom vervolgt haar schaatscarrière bij de Con- trol-formatie van coach Jac Orie. De Zuid-Hollandse rijdster kwam de af gelopen jaren uit voor TVM. Nadat Van Deutekom in 2008 de we reldtitel greep, ging het berg afwaarts met haar carrière. Ze raak te overtraind en wist nooit meer haar gebruikelijke niveau te halen. Ze miste de Olympische Winterspe len. VALKENSWAARD De Nederlandse hockeysters heb ben bij het toernooi om de Rabo Trophy in eigen land genoegen moeten nemen met zilver. Argenti nië was gisteren in de finale in Val- kenswaard verrassend met 3-0 te sterk voor Oranje. In de strijd om het brons won Nieuw-Zeeland met 3-2 van China. De vier deelnemende landen aan de Rabo Trophy zijn in voorberei ding op de Champions Trophy, die zaterdag in Nottingham begint. ning op topklasser WSB in Noord- wijkerhout, de eerste tegenstander van Kloetinge in de beker. „Ik had de spelers voor maandag een loop je minder beloofd als het 6-0 zou worden, ma \r ik denk dat ik voor volgend -r de doelstelling wat zwar*G ïoet maken", grapte de Tairurr. Grote zorg bij Feyenoord blijft het gebrek aan een tweede spits. Been: „We willen de poulefase van de Europa League halen. Dat zware traject kunnen we niet alleen bij Luc Castaignos neerleggen, er moet iemand bij." Feyenoord speelt op woensdag 14 juli in Hoek tegen het Zeeuws elf tal. "-#"h V, A - 1 Serena Williams slaat een backhand return in de finale, foto Alastair Grant/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61