De koning is dood, Als de wereld toekijkt, is Serena 30 Snelle exit voor Willeboordse in Moskou Derksen vergooit titel op vijftiende hole Glijer in grindbak maakt einde aan mooie reeks Iwema maandag 5 juli 2010 MOSKOU - Judoka Elisabeth Wille boordse kreeg zaterdag in Moskou een fikse tegenvaller te incasseren. De 31-jarige Europees kampioene in de klasse -63 kilo verloor al in de eerste ronde van het Grand Slamtoernooi in de Russische hoofdstad. Willeboordse, die uit Middelburg afkomstig is, kreeg de Engelse Faith Pitman er niet onder. Na vijf minuten was de stand gelijk, waar door er een verlenging (golden sco re) kwam. In die extra tijd kreeg Willeboordse haar tweede strafje, waardoor Pitman een yuko ver diende en meteen ook won. Anicka van Emden, een concurren te van Elisabeth Willeboordse, kwam veel verder. Ze haalde de eindstrijd, waarin ze verloor van de Franchise Gevrise Emane. Ook Jeroen Mooren en Edith Bosch gingen met zilver naar huis. Mooren (-60 kilo) was in de finale niet opgewassen tegen de Oezbeek Rishod Sobirov. Bosch (-70 kilo) kwam in haar eindstrijd tekort tegen de Hongaarse Anett Mes- zaros. Alle andere Nederlandse deelne mers werden, net als Wil leboordse, vroegtijdig uitgescha keld. PARIJS - Een dramatische verrich ting op de vijftiende hole heeft gis teren voorkomen dat Robert-Jan Derksen het Frans Open in Parijs op zijn naam kon brengen. De Ne derlandse golfer noteerde op die par -4 liefst tien slagen en verspeel- Robert-Jan Derksen de daarmee zijn leidende positie. Die had hij in het eerste gedeelte met vier birdies knap heroverd. De plotselinge ellende wierp hem ech ter uit de top tien. Derksen voldeed op de laatste drie holes aan het baangemiddelde van Saint- Quentin. Met een slottotaal van 279 (-5) eindigde hij op de ge deelde zestiende plaats, goed voor ongeveer 40.000 euro. De hoofdprijs van een half mil joen was voor Miguel Angel Jime nez. Hij versloeg met een par op de eerste hole van de play-off zijn Italiaanse concurrent Francesco Molinari en landgenoot Alejandro Canizares. Het trio was uitgeko men op 273 (-11). Barcelona - Zes keer op rij reed hij in de punten. In Catalunya werd gisteren de prachtige reeks van Jasper Iwema afgebroken. Al in de derde bocht smeet hij zijn Aprilia in het grind en kon hij alle hoop op een goede klassering in de 125CC race vergeten. De motor coureur uit Hooghalen zakte in de WK-stand van de dertiende naar de veertiende plaats. Zijn val in de race was een dra matische ontknoping van een weekend waarin het Iwema alleen maar tegenzat. Tot twee keer toe reed hij zijn Aprilia de vernieling in, maar het positieve was dat het met de rijder zelf goed ging, naar omstandigheden dan. Daar had het zaterdag na zijn eer ste crash in de kwalificatietraining niet naar uitgezien. „Het bot van mijn rechter elleboog stak wat uit. Ik dacht dat die gebroken was, maar foto's wezen uit dat dit niet het geval was." Het hele weekend zat het de twin tigjarige Iwema verder niet mee. In de vrije trainingen bleek zijn Aprilia verkeerd te zijn afgesteld. In de kwalificatie bleek eindelijk het juiste recept te zijn gevonden, maar maakte een crash na vijf ron den een snel einde aan zijn trai ningssessie. Een twintigste plaats op de grid was het resultaat. „Het was jammer dat ik al na tien Rafael Nadal heeft al voor de achtste keer een Grand Slamtoernooi gewonnen. minuten op mijn rug lag, want het gevoel dat we de goede set-up had den gevonden was er. Mijn start was redelijk. Ik hield mijn positie vast en haalde in de eerste twee bochten zes, zeven man in. In de derde bocht voelde ik 'm glijden. Ik probeerde met mijn knie nog te redden wat er te redden viel, maar raakte mijn voorwiel kwijt en er was geen houden aan. Zonde, want ondanks alle slechte voorte kenen was ik er van overtuigd dat ik voor de plaatsen zeven tot der tien had kunnen gaan." Zijn Aprilia is flink beschadigd, zijn elleboog gekneusd, maar zijn moreel is ongeschonden. „Ik hou de kop omhoog. Dit zijn dingen die kunnen gebeuren en mijn start lijkt al beter te gaan. Ik heb wat dingen veranderd. Ik hou het toe rental voor de start wat lager en heb het gevoel dat we daarmee de goede richting op borduren." De Spanjaard Marc Marquez won in de 125 cc. Hij is dankzij zijn zege de nieuwe leider in de tussen stand van het WK. Zijn landgenoot Jorge Lorenzo boekte zijn derde overwinning op rij in de MotoGP. Voor het thuis publiek bleef hij op zijn Yahama landgenoot Dani Pedrosa en de Au straliër Casey Stoner voor. De Japanner Yuki Takahashi was de snelste in de Mot02. door Marco Knippen londen - Hij was de eerste tennis ser die op Wimbledon een einde aan de heerschappij van Roger Fe- derer maakte en hij is nu ook weer degene die zich over diens erfenis ontfermt. Rafael Nadal onder streepte gistermiddag dat er maar één iemand is die recht op de troon heeft: hij en niemand an ders. De koning is dood, leve de koning! Federer speelde op de All England Club in zeven opeenvolgende fi nales, waarvan hij er zes won. Niemand die het de Zwitser in het mannenveld nadeed. Zelfs Pete Sampras en William Renshaw, de recordkampioenen met zeven enkelspeltitels, kwamen met tus senpozen tot hun winstreeks. Als Federer een eigen centre court bezat, dan was het aan de Londen- se Church Road. Het is dat je ten nis minimaal met één tegen één speelt, anders had hij wellicht geen indringers in zijn exclusieve domein geduld. De durfallen die de strijd met hem mochten aan gaan, werden echter steevast tot fi gurant gedegradeerd. Althans, tot de aflevering van 2008. Toen bracht Nadal hem de eerste neder laag sinds 2002 toe. Achteraf bezien lijkt het een vin gerwijzing te zijn geweest. Federer werd uit zijn koninkrijk verdre ven, maar kon een jaar later terug keren omdat zijn Spaanse kwel geest met knieproblemen kampte en als titelverdediger verstek moest laten gaan. Andy Roddick was vervolgens dicht bij een herha ling van zetten - sterker, de Ameri kaan liet Federer in de eindstrijd ontsnappen. Zag ook Nadal, thuis op Mallorca, waar hij als televi siekijker 'van de dramatiek op de baan genoot'. De misschien wel definitieve ont troning had daarom gisteren plaats. Of eigenlijk afgelopen woensdag al. Tomas Berdych, de Tsjech die vorige maand reeds tot de laatste vier op Roland Garros doordrong, trad in de kwartfinale als beul op. Hij doorbrak niet al leen de welhaast monotone voor spelbaarheid, maar liet door zijn stunt óók het houvast verdwijnen. Want als er na afloop van een Grand Slamtoernooi één zeker heid bestond, dan was het dat Fe derer op de maandagse uitdraai door Marco Knippen londen - De ova's en eva's, ze zijn rijkelijk vertegenwoordigd in het vrouwentennis. In de mondiale top honderd bivakkeren 27 speel sters met een achternaam die op een van deze twee lettercombina ties eindigt. En op Wimbledon do ken in het veld van 128 deelne mers er zelfs liefst 31 op. Een garantie voor succes is het al lerminst. Althans, wat de hoogste eer betreft. Want vaak vormt Serena Williams een sta-in-de- weg, zoals de afgelopen twee we ken op de All England Club. In de zes partijen die voor de Ameri kaanse de weg naar de eindzege plaveiden, stuitte ze drie keer op een ova en één eva. Laatste in de rij was de Russin Vera Zvonareva, die zaterdag met 6-3 6-2 verloor. Het is de tragiek van de rivales van Oost-Europese origine. Winnen van de jongste Willi- ams-telg, met haar 28 jaar reeds een oudgediende, doen de ova's en eva's geregeld. Alleen dit jaar gebeurde het al twee keer. In Grand Slamverband is het daaren tegen een ander verhaal. Als de he le wereld meekijkt en de te verga ren roem het grootst is, is Serena Williams eenvoudigweg op haar best. Sla de statistieken er maar op na. In haar Grand Slamcarrière, die in 1998 begon, verloor ze slechts drie maal van een ova en zelfs maar één keer van een eva. De Russin Elena Likhovtseva had in 2000 tij dens de Australian Open de pri meur, waarna landgenote Maria Sjarapova (Wimbledon, 2004), de Slowaakse Daniele Hantuchova (Australian Open, 2006) en de Russin Svetlana Koeznetsova (Ro land Garros, 2009) in haar voet sporen traden. Alleen Sjarapova en Koeznetsova sloegen in een fi nale toe. Het maakt Serena Williams tot de speelster die ze anno 2010 is: de onbetwiste nummer één van de wereld, de prof die in haar loop baan het meeste prijzengeld ooit bijeensprokkelde (met de triomf van zaterdag meegerekend bijna 32,5 miljoen dollar) en degene die in de Grand Slamhiërarchie nu ook haar illustere landgenote Bil- lie Jean King heeft gepasseerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60