281 sport 14 Uruguay houdt eer hoog Duitsland speelt het nieuwe Braziliaan Melo op de vlucht op vliegveld DUITSLAND-ARGENTINIË Duitsland vernedert Argentinië in de kwartfinales van het WK. De ploeg van teamchef Joachim Löw is met liefst 4-0 veel te sterk voor het team van 'Diego'. maandag 5 juli 2010 Miroslav Klose tilde zijn WK-totaal naar 14 doel punten. Op de eeuwige topscorerslijst staat alleen Ronaldo nog boven hem (15 goals). door Leon ten Voorde JOHANNESBURG - Brazilië weg, waardeloze penalty's, de hand van God: er gebeurde van alles in de roerige kwartfinales. We lachten om Oranje en weenden om Messi. PENALTY'S Als zelfverklaarde voorzitter van de bond van penaltynemers weet Jan Mulder na dit weekend dat zijn vereniging nog altijd levensvat baar is. Wat werd er weer beroerd vanaf elf meter gemikt. De stip als ouderwetse valkuil. Bij Spanje-Pa- raguay ging er van alles mis, maar het bontst maakten de Ghanezen het. Wie de halve finale op een WK denkt te bereiken middels een aanloop van pakweg vijftig centimeter snapt het niet hele maal. EUROPA Allerlei ingewikkelde theorieën waren al van stal gehaald om het falen van Europa in kaart te breng en. Maar nu de eindafrekening daar is, komen drie van de vier hal ve finalisten gewoon weer uit het rijkste voetbaldeel van de wereld. Zuid-Amerika zag zijn grootmach ten Brazilië en Argentinië verras send vroeg sneuvelen en moet het doen met het bescheiden Uru guay. Grote kans dus dat Europa in het klassement van de wereldtitels een 10-9-voorsprong gaat nemen. WESLEY Dit is het toernooi van Wesley Sneijder. Als de kleinste man van Oranje al met het hoofd gaat sco ren en een eigen goal van de Brazi lianen op zijn conto krijgt geschre ven, dan weet je genoeg. Die heeft de mazzel aan zijn kont hangen. Voor het duel met Brazilië had hij al even bekeken dat er maar vier Champions League-winnaars over waren die nog wereldkampioen konden worden. Na de zelf uitge voerde eliminatie van zijn drie clubgenoten van Inter (Julio Cesar, Lucio en Maicon) is dat er nog maar eentje. HAND VAN GOD Luis Suarez weet nu ook dat je wedstrijden op de eigen doellijn voor je ploeg kunt winnen. Hui lend verliet hij het strijdtoneel om vervolgens lachend het hele week end door te brengen. Vanwege een schorsing mist hij de wedstrijd te gen Nederland, maar ach... als hij zijn handje niet had laten wappe ren had heel Uruguay de halve fi nale gemist. „De hand van God", noemde Suarez zijn redding. In Ghana heet het vast iets anders: de hand van de duivel. WEEMOED Het circus trekt verder zonder de beste van allemaal, Lionel Messi. Goh, wat hadden we zaterdag met hem te doen in dat matige Argen tijnse elftal, waarin alles op hem aankomt. Messi heeft ons verblijd met enkele geniale acties, maar toch was dit niet zijn WK. Geen ti tel, zelfs geen treffer was hem ge gund. In tranen heeft hij het po dium verlaten en wij wenen stie kem een beetje met hem mee. Rio DE JANEIRO - De terugkeer van de Braziliaanse selectie op eigen bodem verliep gisteren nogal ru moerig. Honderden fans op het vliegveld van Rio de Janeiro uitten hun boosheid en frustratie over de uitschakeling van de vijfvoudig we reldkampioen bij het WK in Zuid-Afrika. Nederland versloeg de Goddelijke Kanaries vrijdag met 2-1 in de kwartfinale. Met name Felipe Melo had het zwaar te verduren. De middenvel der van Juventus verzuimde bij de gelijkmaker van Oranje, die uitein delijk op naam van Wesley Sneij der kwam, de bal goed weg te kop pen en kreeg daarna de rode kaart voor een smerige overtreding op Arjen Robben. Met bondscoach Dunga werd hij voor een van de 'vaders van de nederlaag' uitge maakt. Omringd door stewards en lijfwachten zocht Melo op de luchthaven een veilig heenkomen. Zijn vader wachtte hem met de au to op bij een onopvallende zij-uit gang, maar een geruisloos vertrek naar huis zat er voor de belaagde international niet in. Doelman Julio Cesar kon nog wel op enige sympathie bij zijn landge noten rekenen. De doelman van Internazionale nam zelfs nog even de tijd voor een kort praatje. „Ik ben heel emotioneel. Ik wil de Bra ziliaanse fans bedanken. We heb ben er 3,5 jaar hard voor gewerkt", zei hij voordat hij met zijn moeder wegreed bij de luchthaven. WK KWARTFINALES Kaapstad. Duitsland-Argentinië 4-0 (1-0). 3. Müller 1-0, 67. Klose 2-0, 74. Friedrich 3-0, 89. Klose 4-0. Scheidsrechter: Irmatov (Oez). Gele kaart: Müller (Dui), Otamendi, Maschera- no (Arg). Aantal toeschouwers: 64.100. Johannesburg. Spanje-Paraguay 1-0 (0-0). 83. Villa 1-0. Scheidsrechter: Batres (Gua). Ge le kaart: Piqué, Busquets (Spa), Caceres, Alca- raz, Morel, Santana (Par). Aantal toeschou wers: 55.359. TOPSCORERS 1. Villa (Spa) 5 doelpunten. 2. Sneijder (Ned), Klose, Müller (Dui), Higuain (Arg), Vittek (Slw) 4 doelpunten. 7. Suarez en Forlan (Uru), Gyan (Gha), Dono van (VSt), Luis Fabiano (Bra) 3 doelpunten. 12. Elano (Bra), Tiago (Por), Uche (Nig), Lee Jung-soo, Lee Chung-yong (ZKo), Eto'o (Kam), Holman (Aus), Honda (Jap), Podolski (Dui), Her nandez (Mex), Tévez (Arg) en Robinho (Bra) 2 doelpunten. 24. Robben, Kuijt, Huntelaar, Van Persie (Ned), Tshabalala, Khumalo, Mphela (ZAf), Marquez, Blanco (Mex), Dempsey, Bradley (VSt), Ger- rard, Defoe, Upson (Eng), Heinze, Demichelis, Palermo (Arg), Park Chu-young, Park Ji-sung (ZKo), Koren, Birsa, Ljubijankic (Slv), Cacau, Ozil, Friedrich (Dui), Riveros, Vera, Alcaraz (Par), De Rossi, laquinta, Di Natale, Quagliarella (Ita), Reid, Smeltz (NZe), Maicon, Juan (Bra), Ji Yun-nam (NKo), Beausejour, Gonzalez, Millar (Chl), Fernandes (Zwi), Pereira (Uru), Salpingi- dis, Torosidis (Gri), Jovanovic (Ser), Eto'o (Kam), Bendtner, Rommedahl, Tomasson (Den), Drogba, Yaya (Ivo), Romaric, Kalou (Ivo), Ronaldo, Almeida, Liedson, Meireles, Si- mao (Por), Malouda (Fra), Yakubu (Nig), Pante- lic (Ser), Cahill (Aus), Kopunek (Slw), Endo, Okazaki (Jap), Iniesta (Spa), Boateng, Muntari (Gha) 1 doelpunt. David Villa De Duitse supporters zwaaien de Argentijnse bondscoach Maradona uit. foto Marcus Brandt/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58