zeeland I n grote sociale functie' Gezelligheid troef tijdens feesten 'Proef met ruimere openstelling terrassen' toezichthouders om baden open te houden 3 4» Gewond na val Communicatie scoort ruime voldoende maandag 5 juli 2010 den in Zaamslag en Koewacht pas eind juni open, omdat er gewoon weg geen bevoegde toezichthou ders beschikbaar waren. Vanuit Zaamslag kwam afgelopen winter het initiatief van een aantal vrijwilligers om een cursus li fe-guard te volgen. Later kwamen er ook mensen van Koewacht bij. „Ik heb me opgegeven omdat ik het zwembad een heel belangrijke voorziening vindt voor Koe- Vracht", zegt Boudewijn. „Ik heb zelf ook twee kinderen die graag zwemmen. Rijk word je er niet van, maar ik doe het voor alle kin deren van Koewacht. Met het mooie weer van de afgelopen we ken moet je je toch niet voorstel len dat het zwembad niet open zou kunnen. Vorige week zondag waren er maar liefst 1300 bezoe kers. Dan kun je wel nagaan dat het zwembad ook een hele belang- -i' SS*S1' kinderen belangrijk vind dat het bad open kan blijven." foto Mark Neelemans Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst TERNEUZEN - Een 36-jarige inwo ner van Terneuzen is vrijdag rond 20.00 uur door onbekende oor zaak met zijn bromfiets in de sloot naast de Margarethaweg in zijn woonplaats terechtgekomen. Hij is door het ambulancepersoneel naar het ziekenhuis vervoerd. rijke sociale functie heeft. Het zou toch zonde zijn als zo'n voorzie ning zou wegvallen." De buitenwacht denkt nog wel eens dat een badmeester een lui zenbaantje heeft. „Dat idee had ik vroeger zelf ook. Maar daar heb ik me flink op verkeken. Trouwens, ook de opleiding vond ik heel pit tig. Ik ben in januari begonnen en toen ik eind maart mijn diploma had, was ik elf kilo afgevallen. Dan weet je wel wat je ervoor moet doen. Vooral met kleren aan zwemmen was moeilijk, maar ook iemand vervoeren in het water, of een pop opduiken." Nu trekt Boudewijn dagelijks een halve kilometer tot een kilometer baantjes. „Ik heb afgezien en ik heb tegen mezelf gezegd, dat gaat me niet meer gebeuren. Want je moet ieder jaar weer een proef af leggen of je het nog wel kunt." Drie mensen uit Koewacht zijn geslaagd voor de cur sus life-guard. „Het is een voordeel dat we mensen uit het dorp kunnen inzetten", zegt chef van dienst, Tamara Verbraeken. „Boudewijn kent bijna iedereen, dus ze weten, als ze wat uithalen ligt het de volgende dag bij hun ouders." Boudewijn Rietjens heeft ook een cursus reanimatie gevolgd, begint in september aan een cursus EH BO en wil via zijn werkgever Mor- res een cursus BHV volgen. Als het dan moet, kan hij volgend sei zoen ook worden ingezet als chef van dienst. Hij heeft de smaak te pakken, want hij gaat zich ook in schrijven voor de opleiding zwem lessen geven die in oktober begint. Duikles is alvast geen probleem. Als een jongetje in blauwe zwem broek aarzelend op de lage duik- plank staat neemt Boudewijn hem bij zijn hand en samen springen ze het water in. Het jongetje is zijn angst kwijt. Als hij een half uurtje later angstig op de hoge duikplank staat herhaalt zich het ritueel. Bad meester Boudewijn trekt snel zijn kleren uit en klimt naar boven. Sa men belanden ze met een grote plons in het water. Als het jongetje zich vanuit het water op de kant hijst, heeft de angstige blik plaats gemaakt voor triomfantelijk twin kelende oogjes. Badmeester, be dankt. Waterballonnen gooien voor een euro tijdens de Molenstraatfeesten in Kloosterzande. foto Mark Neelemans door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Kraampjes, mu ziek, optredens en vooral gezellig heid liepen dit weekend als een ro de draad door de Molenstraatfees ten in Kloosterzande. Door de heersende WK-koorts hadden veel activiteiten ook een oranje kleur tje. Verschillende marktkramers hadden nog oranje artikelen op de kop weten te tikken. Gerelateerde Nederlandstalige krakers klonken op de terrasjes. Zaterdagmorgen begon de rommel markt en braderie met zo'n 60 kraampjes warm en droog. Het gooien met waterballonnen sloeg daarbij goed aan. De jeugd kon ver der terecht op de kermis, de spring kussens en bij de brandweer het di ploma Junior Spuitgast halen. Dweilbands toeterden er vrolijk op los. Enkele spectaculaire Blue Devil Pullingvoertuig trokken veel bekijks. Carnavalsverenigingen pik ten met ludieke activiteiten zoals bierpulschuiven en eieren gooien een graantje mee voor de leutkas. 's Middags moest het publiek wel enkele regenbuien trotseren. Gisteren werd op de Hulsterweg een wedstrijd van het Nederlands kampioenschap scooter- sprint ge houden. Twee aan twee kwamen de renners tegen elkaar uit over een sprint van 150 meter. De Ko ninklijke Harmonie St. Cecilia maakte een rondgang met loterij. „Het is hier telkens één groot feest", zegt voorzitter Peter Ferket van het Molenstraatfeest comité. „De kermis alleen is geen trekpleis ter meer. Met de Moienstraatfees- ten erbij is het twee dagen gezellig heid troef" Ook Absdale bouwde dit weekend een feestje. De Polderkermis is al enkele jaren met een tweedaags festijn in ere hersteld. Festiviteiten in en rondom de feesttent aan de Riet -en Wulfsdijkweg trokken naast de inwoners van het buurt schap zelf ook veel belangstelling van buitenaf Vrijdagavond al kwa men tien vooral jeugdige teams in de wei voor een levend tafelvoet bal toernooi. Ook was er een bier pul schuifwedstrijd. Zaterdag scho ven ruim honderd personen aan voor de barbecue. Daarna was het peentjes zweten bij het WK-feest. Gisteren werd het Polderfeest inge vuld met een braderie en spelletjes voor de kinderen. „De sociale con tacten worden hier goed aange haald", aldus mede organisator Jac- ky de Letter. mm TERNEUZEN - De inwoners van de gemeente Terneuzen geven een rap- portcijfert 7 voor de wijze waarop de gemeente met de inwoners com municeert. Acht van de tien men sen zijn tevreden over de manier waarop ze geïnformeerd worden. Dat blijkt uit een onderzoek onder 1500 inwoners van de gemeente, waaraan ongeveer een derde mee deed. Een aantal ondervraagden vindt dat de website van de gemen- te verbeterd kan worden op het ge bied van nieuws en duidelijkheid. Uit het onderzoek blijkt dat de re gionale kranten bij bijna alle leeftij den in de top vijf staan van infor matiekanalen die het meest wor den gebruikt. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De horeca-uitbaters in de gemeente Terneuzen moe ten hun terrassen op warme da gen langer kunnen open houden. Top/Gemeentebelangen pleit voor een proef van twee jaar. Nu mag er rond middernacht niet meer op het terras geserveerd wor den. Volgens de fractie zijn er eco nomische redenen voor een rui mere openstelling. „Het voorsei zoen is ronduit slecht geweest, waardoor de horeca nog nauwe lijks omzet heeft kunnen genere ren op de terrassen", betoogt de fractie in de algemene beschou wingen. „Met het huidige terrasre gime jaagt de horeca op warme da gen het publiek weg." Daarnaast werkt volgens de fractie ook het rookbeleid negatief op de omzet. „Het klimaat in Nederland is zoda nig dat het aantal keren dat er 's avonds buiten gezeten kan wór den zeer beperkt is. Terneuzen wil bovendien toeristen en mensen die een hapje uit eten gaan langer blijven houden. Een verruiming van de terrastijden kan een positie ve uitwerking hebben op de le vensvatbaarheid van de horeca en het toeristenklimaat." TOP/Ge- meentebelangen wil de proef hou den voor dit en volgend seizoen. IN ZEELAND 1. Dronken vrouw rijdt door 2. Antwerpen feest rond Tour-etappe 3. Zorgen om wachttijden ziekenhuis EN VERDER Bezoek via de website van de krant ook eens de blogs van de PZC-ver- slaggevers. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47