Koers Hoofdplaat opwarmer Wout Kolijn wint Axel Tennisster Martens reikt tot halve finale Opvallend debuut Van Houdt in MX 1-3 De Ronde van Hoofdplaat werkt al enkele jaren succesvol samen met de WAOD. Volgend jaar wielrenners stonden aan komt het WK voor vrije renners naar het dorp. wielerronde van Hoofdplaat. Trainingskamp Lierse in Zeeuws-Vlaanderen maandag 5 juli 2010 door Henk van de Voorde AXEL - In het Open Axel-Rabo ten nistoernooi was Wout Kolijn de beste op het 6-schema, onder an dere via enkele zeges in extremis. Zo versloeg de Terncyzenaar in de halve finale Hulstenaar Maxime van Eenennaam via de tiebreak van de derde set, om dit kunststuk je in de finale nog eens over te doen. Hier werd stadgenoot Barry Bongaarts het slachtoffer van de dadendrang van Kolijn. De eerste set ging met 6-2 naar Bongaarts. In de tweede set her pakte de vanaf de baseline opere rende Kolijn zich met 6-3. Ook in de beslissende set was hij de meer dere, al was het kantje boord: 7-3 in de tiebreak. Bongaarts had in de halve finale via 6-4 7-5 afgerekend met de taaie Michel Pateer. In de 5-finale klopte Hans van Broekhoven uit Terneuzen met 6-3 6-2 Jeroen Peek uit Middel burg. Van Broekhoven slaagde er goed in om het tempo uit het spel van zijn tegenstander te halen door veel af te wisselen. Devon Houg uit Terneuzen overdonderde Philip Ysebaert in de eerste set van de 4-fmale met snel spel van de ba seline. De setstanden waren 6-1 7-5- In de 3-fmale klopte Dylan Black- man jeugdtopper Ruud Martens (15) in drie sets: 6-3 1-6 6-2. De Koewachtenaar maakte in de eer ste set op de belangrijke momen ten de fouten, maar herpakte zich in het tweede bedrijf In de derde 'S-GRAVENZANDE Margot Martens is op het nationaal ranglijsttoernooi (één ster) in 's-Gravenzande tot de halve finales gekomen. Daarin werd de tennis ster uit Koewacht in drie sets uitge schakeld door Jolanda Mens uit Voorhout. De setstanden waren 7-6 4-6 2-6. In de kwartfinale had Martens nog in drie sets een fraaie overwinning geboekt op de als vierde geplaatste Dide Beijer uit Meppel. Bij het met twee sterren gedoteer- ,de nationaal ranglijsttoernooi in Utrecht werd Koen van den Berge uit Burgh-Haamstede in de eerste ronde in drie sets uitgeschakeld door Lex Enklaar uit Rosmalen: 5-7 6-3 en 6-2. AXEL De Zeeuwse motorcrossers deden zaterdag op het RES-crosscircuit in Axel van zich spreken in de KN- MV-districtswedstrijd DMX. Zo de buteerde Kevin van Houdt opval lend in de open klasse MX 1-3 met een overtuigende overwinning. De jeugdige Terneuzenaar won beide reeksen. In de MX Open was er een span nende strijd tussen Stefan Hage en Mark Boot, die op het nippertje in het voordeel van Goesenaar Hage werd beslecht. De Zeeuws-Vlamingen Aswin van Damme (Zuiddorpe) en Joost Gru- ben (Axel) eindigden in de klasse MX2 respectievelijk op de vierde en de vijfde plek. WIELRENNEN de start van de 65e MIDDELBURG De voetballers van Lierse SK betrek ken deze week een trainingskamp in West Zeeuws-Vlaanderen. Zij oe fenen vanaf vandaag tot en met za terdag op de velden van SV Sluis. Donderdag staat er een wedstrijd tegen de kersverse zondag-tweede klasser Aardenburg op het pro gramma. De aanvang is 19.30 uur, eveneens in Sluis. Lierse SK staat onder leiding van Aimé Antheunis. De club promo veerde onlangs naar het hoogste Belgische niveau na degradatie in het seizoen 2006-2007 naar de tweede klasse. In 1997 veroverde Lierse SK onder leiding van Eric Gerets de Belgische landstitel. Luc Snels wint met overmacht de wedstrijd in de categorie G tijdens de 65e Ronde van Hoofdplaat. foto Mark Neelemans Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op het spannende spel Triominos! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44