Zorgen over wachttijden ziekenhuis ZEEUWS-VLAANDEREN 10 en 11 11 CLIËNTENRAAD Goede beoordelingen leiden tot instroom patiënten van buiten Zeeuws-Vlaanderen Trageldiënten mogen toch afmeren Ook toeristen moeten een offer brengen 'Kandidaat voor Special Olympics' CU tegen fusie van voortgezette scholen Onderzoek borstkanker in Axel Maandag 5 juli 2010 Zwembad heeft een heel belangrijke sociale functie Molenstraatfeesten ook in de greep vaan de WK-koorts Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Mensen die in Zeeuws-Vlaanderen naar het zie kenhuis moeten voor een ingreep of een eerste afspraak willen ma ken met een specialist, moeten lan ger wachten dan patiënten elders. Beide wachttijden overschrijden vólgens de cliëntenraad van ZorgSaam ruim de landelijke ge middelden. „Een ontwikkeling waar de raad zich ernstig zorgen over maakt", schrijft voorzitter May Evers van de cliëntenraad in het Jaarverslag 2009. „Zeker als de productiecijfers volgens de raad van bestuur verder moeten toenemen." Omdat een aantal specialismen binnen het zie kenhuis hoog scoren in landelijke onderzoeken, zoeken ook veel men sen van buiten Zeeuws- Vlaande ren het ZorgSaam ziekenhuis op. Dat is positief voor de productiecij fers, maar minder positief voor wachttijden. Evers: „Zorg van hoge kwaliteit betekent ook acceptabele wachttijden. Als landelijke gemid delden daarbij overschreden wor den, moet je je afvragen of de pro ductiecijfers niet te hard groeien. De cliëntenraad verwacht op dit ge bied een forse inspanning van de raad van bestuur om de huidige wachttijden te verkorten." De lange wachttijden leiden ertoe dat veel Zeeuws-Vlaamse patiënten naar Belgische ziekenhuizen uitwij ken. De cliëntenraad wil dat de raad van bestuur een balans vindt tussen korte wachttijden en de in stroom van patiënten van buiten Zeeuws- Vlaanderen. De raad van bestuur denkt na over maatregelen die ervoor moeten zor gen dat patiënten uit west- Zeeuws-Vlaanderen gemakkelijker kiezen voor het ziekenhuis in de ei gen regio. Daarmee wil men niet al leen de uitstroom naar België voor komen, maar ook patiënten terug winnen. De uitbreiding van de poli kliniek in Oostburg moet ook hier aan bijdragen. Uitbreiding van het aantal specialisten draagt bij aan verkorten van de wachtlijsten. Ook de uitloop van wachtkamertij den op de poli's blijft voor de cliën tenraad een punt van aandacht. De raad wil dat er bij regelmatige uit loop van meer dan 20 minuten een plan van aanpak wordt opgesteld om de wachttijd te verkorten. Door de baliemedewerkers moet met de wachtende patiënten ge communiceerd worden hoe lang de wachttijd is en eventueel wat de oorzaak is. TERNEUZEN - Het doorgaan van de Tragel- tocht hing zaterdagmiddag eerst aan een zij den draadje. De weersverwachtingen waren niet best. Na overleg met de waterpolitie en Rijkswaterstaat werd het sein voor de vaar tocht toch op groen gezet. Een uur na de ge plande vertrektijd gingen ruim 120 cliënten van Stichting Tragel met zo'n 60 begeleiders bij de binnenjachthaven van Terneuzen aan boord van 45 schepen voor een vaartocht over het Kanaal Gent-Terneuzen. „Gelukkig dat we toch konden afmeren", zegt vicevoor- zitter Adri Verschelling van de organiserende Water Sportvereniging Neusen. „Die gasten hebben ontzettend genoten." foto Mark Neelemans TERNEUZEN Als de gemeente Terneuzen van de burgers een offer wil vragen van wege de financiële problemen, moet dat ook gelden voor de toeris ten die de gemeente bezoeken, vindt TOP/Gemeentebelangen. De fractie wijst erop dat de toeristen belasting in Terneuzen met 62 cent per overnachting tot de laagste van Nederland behoort. Het landelijk gemiddelde ligt op een euro. De fractie vindt dat het tarief tot dat bedrag moet worden opgetrokken. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen moet zich in 2012 kandidaat stellen voor de or ganisatie van de Nationale Special Olympics voor mensen met een verstandelijke handicap in 2014. Dat voorstel doet de CDA-fractie. Volgens de christen-democraten zou het sportevenement mooi pas sen in de viering van het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen dat jaar. Als voorbereiding zou Ter neuzen alvast de Regionale Special Olympics kunnen organiseren. TERNEUZEN De Christenunie in Terneuzen is geen voorstander van één school voor voortgezet onderwijs in de Kanaalzone, of zelfs in Zeeuws- Vlaanderen. „Gezonde concurren tie houdt scholen scherp, ouders en ook leerlingen willen een voor hen onderbouwde keuze kunnen maken", betoogt de fractie in de al gemene beschouwingen. De fractie pleit wel voor een 'versterkende sa menwerking', vanwege het dalend leerlingenaanbod. door Eugène Verstraeten AXEL - Alle vrouwen van 50 tot en met 75 jaar uit Axel worden uitge nodigd om mee te doen aan het bevolkingsonderzoek borstkanker. De eerst groep vrouwen wordt vanaf dinsdag 6 juli verwacht op de mobiele unit. De bus staat op parkeerplaats Hofplein. Het onder zoek duurt naar verwachting tot eind augustus. Alle vrouwen van 50 tot en met 75 jaar krijgen eens per twee jaar au tomatisch een schriftelijke uitnodi ging van het Bevolkingsonderzoek Zuid-west voor het vrijwillige on derzoek. Dat bestaat uit het maken van röntgenfoto's van beide bor sten. Dit gebeurt in een verplaats baar onderzoekscentrum. Afhanke lijk van de periode waarin de on- derzoekswagen in de gemeente staat, krijgt een vrouw de eerste uitnodiging in het jaar dat ze 50, 51 of 52 wordt. Het doel van het onderzoek is om borstkanker zo vroeg mogelijk op te sporen en zo de kans op gene zing te vergroten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41