De Tour in Zeeland maar de hond is ongedeerd 3 Amsterdam verdringt Hilversum als mediastad maandag 5 juli 2010 Tourmenu. foto Izaak Verkeste Ook de eend paradeert in de reclamekaravaan, foto Izaak Verkeste Die Tourpet past ons allemaal. foto Ronald den Dekker Gasten op Neeltje Jans volgen de renners op groot scherm, foto Ruben Oreel eenzaam maar fier aan dé leiding rijdt. Bij alle mooie beelden van Zee land komen de soms al maanden tevoren voorbereide initiatieven om aandacht vanuit de lucht te trekken er een tikkeltje bekaaid af. Het bloemenmozaiek Nederland- bloeit.nl aan de zuidkant van de Oosterscheldekering is maar enke le seconden te zien. De bedenkers van de uit landbouwvoer- en werk tuigen samengestelde fiets bij Geersdijk hebben meer geluk. De commentatoren Maarten Du- crot en Herbert Dijkstra hebben hun huiswerk beter gedaan dan bij de Giro-etappe. Ze zijn niet te be trappen op ernstige fouten. Ze keu velen genoeglijk over de grote be langstelling langs de route. Dijks tra: „Ik wist niet dat er zoveel Zeeuwen zijn." Ducrot: „Het wor den er steeds minder en ik vind dat eigenlijk wel goed." Die laatste opmerking kwalificeert hem zeker niet als ambassadeur van Zeeland. De valpartij door een losgelaten hond op de Brouwersdam, net voor het binnenrijden van Zee land, doet ook de kijkers thuis schrikken. David Millar en Ivan Basso behoren tot de slachtoffers, maar de schade lijkt gelukkig mee te vallen. Bij het binnenrijden van Goes weet Ducrot te melden dat hier de dierenarts woont, die jarenlang op uitnodiging van Jan Raas een dag te gast was in de Tour de France. Dijkstra maakt een insinuerende opmerking over dierenartsen en doping, maar Ducrot verijdelt de poging tot karaktermoord veront waardigd: ,„Daar is bij deze man geen sprake van." Pas wanneer de Tour Zeeland ver laat en Ducrot en Dijkstra babbe len over hoe een plaspauze bij vrouwelijke wielrenners in zijn werk zou kunnen gaan, komt de verlossende mededeling over de andere betrokkene bij de valpartij: ook de hond is ongedeerd. MORGEM J V Historische IVIarkt in Veere Iedere dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur! V Tot en met 7 september 2010. V AMSTERDAM - In Amsterdam wordt gewerkt aan een mediapark dat de positie van Hilversum als Nederlands mediacentrum nog verder zal aantasten. Nu al groeit Amsterdam als tv-stad harder dan Hilversum en telt de stad meer me diabedrijven. Jim Reerink, oud-directeur van projectontwikkelaar TCN, die eige naar is van het Mediapark in Hil versum, is benaderd om plannen voor een Amsterdams mediapark uit te werken. Hij kijkt voor dit nieuwe bedrijventerrein onder meer rond in Amsterdam-Zuid oost, waar Endemol deze week neerstreek. Dit tv-productiebedrijf zat voorheen in Hilversum en Aals meer. Vorige week maakte de Avro be kend een deel van zijn activiteiten naar Amsterdam te verhuizen. RTL Nederland bekijkt hier mo menteel geschikte kantoorgebou wen. En vandaag zal bladenuitgever VNU zich vanuit Haarlem in Am sterdam-Noord vestigen. Amsterdam trekt inmiddels meer omroepen en tv-producenten dan Hilversum. Volgens de laatste cij fers groeide in de jaren 2000-2008 het aantal werknemers in de sec tor in Amsterdam met 7 procent. De werkgelegenheid in Hilversum groeide die jaren niet. „Het is niet meer vanzelfsprekend dat omroepen of tv-bedrijven naar Hilversum gaan", zegt Rogier van der Groep, die aan de UvA promo veert op de tv-industrie in Hilver sum en Amsterdam. „Hilversum moet zich zorgen maken." Doorkomst van de Tour de France in Goes. Wachten, kijken, juichen. Vi deo op www.pzc.nl/tourdefrance Bekijk alle lezersfoto's in het album 'Tour de France in Zeeland' op www.pzc.nl/foto Nieuws op uw mobiel: www.pzc.mobi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3