zeeland n n het Krekengebied Kettingbotsing op Sloebrug Lang lint van wielerliefhebbers Stuwen in Zeeuws-Vlaanderen beter passeerbaar voor aal Folies a deux in de Jacobuskerk Renesse Mossels en bolussen in Bruse musea Ademhalingsklachten na brandje restaurant Beren en blik in het blikmuseum Open kerkdagen van de Gasthuiskerk Vrije inloopavond van meditatiegroep Reddingboot rukt uit voor sportvissers maandag 5 juli 2010 gebied aantrekkelijk voor natuur- en wandelliefhebbers. Tussen het museum en camping de Vierbannen is een oude zeedijk I in oude glorie hersteld om de le- vend barende hagedis een goed leefgebied te geven. Het diertje komt daar voor, maar het gebied werd minder aantrekkelijk door woekerende bramen en gras. Door de stenen dijkbekleding vrij te ma ken heeft; het beestje weer een plek om te zonnen. Op de dijk langs de Oosterschelde is een dijkvak verheven tot mu seum. Het laat zien hoe door de eeuwen heen de dijken werden be- Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst VLISSINGEN - Op de Sloebrug in Vlissingen heeft gisterochtend rond een kop-staartbotsing plaats gevonden. Bij die botsing waren drie auto's betrokken. Eén inzittende raakte gewond. kleed. Van basaltblokken tot dak pannen tot een soort trapstruc- tuur. De werkweg langs de dijk is opengesteld voor fietsers. Tegenover het museum ligt het oude stroomgat, dat is ontstaan na de dijkdoorbraak in 1953. Het ge bied heeft zich na de sluiting van de dijk ontwikkeld tot een natuur gebied waar Staatsbosbeheer excur sies houdt. Volgend jaar wordt ook de parkeer- problematiek bij het museum aan gepakt. Dat is een ingrijpender plan. Het huidige parkeren langs de weg verdwijnt. Daarvoor in de plaats komt een parkeerterrein op het dijkje achter het restaurant. Hiervoor wordt een nieuwe toe gangsweg gemaakt tussen het res taurant en de camping. Omdat de weg die nu aan de andere kant ligt van het restaurant verdwijnt, kan het restaurant het terras vergroten. Ook het parkeerterrein van het res taurant wordt opgeknapt. Ook de camping profiteert van de herinrichting. Voor de campinggas- ten komt een sportvoorziening. Het streven is om deze aanpassin- gingen nog voor de seizoensope ning van volgend jaar gereed te hebben. KERKWERVE - Een peloton van duizend wielerliefhebbers is zaterdagoch tend over Schouwen-Duiveland getrokken. Het waren deelnemers aan de toertocht Tour de Rotterdam over 150 kilometer, die vanuit Rotterdam was vertrokken. De tocht onder begeleiding van politie en motoren volgde deels het parcours van de Touretappe van gisteren, foto Ronald den Dekker s door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het waterschap wil de wateren in delen van Zeeuws-Vlaanderen beter toeganke lijk maken voor glasaal door bij ge malen en stuwen vispassages aan te leggen. In de periode tot 2015 worden één gemaal (waarschijnlijk gemaal Nieuwesluis) en een aantal stuwen passeerbaar gemaakt. Het dagelijks bestuur laat dat we ten naar aanleiding van vragen door Giel van Boom (Waterschaps partij Zeeuws-Vlaanderen). Die luidde de noodklok over de paling stand in de Voorste- en Achterste Kreek bij Hoek. Onderzoek wijst uit dat er slechts RENESSE Het duo Folies a deux staat op don derdagavond 8 juli op het podium in de Jacobuskerk in Renesse. Marina Eckhardt en Monty van Bel- zen bespelen accordeon en mando line. Op het repertoire staat Russi sche en Zuid-Europese volksmu ziek en eigen arrangementen van musical- en filmmuziek. Het con cert begint om 20.00 uur, de kerk is open om 19.00 uur. Het concert is een initiatief van het recreatiepastoraat. BRUINISSE Vanaf aanstaande woensdag wor den wekelijks weer demonstraties bolus bakken en mossels bereiden gegeven in de Bruse musea. De reeks demonstraties wordt afge trapt door museumbakker Johan nes. Hij laat zien hoe de Zeeuwse lekkernij wordt gemaakt. Een week later zijn de mossels aan de beurt. De wekelijkse demonstra ties zijn iedere woensdagmiddag te zien tot eind augustus in het Vis serijmuseum en de Oudheidkamer. een beperkt aantal oude palingen van tien jaar en ouder zwemt. Jon ge aal ontbreekt. Dat is volgens het dagelijks bestuur geen verrassing. Het gebied is voor paling alleen bereikbaar via het ge maal Lovenpolder, maar dit is voor glasaal, die van buiten naar binnen wil, niet te passeren. De verbinding tussen de Braakman en de Wester- schelde is volgens het waterschap geen probleem, omdat hier nog ge loosd wordt via zogeheten suaties- luizen. „Deze zijn uitstekend pas seerbaar. Vanuit de polders wordt relatief zoet water afgevoerd rich ting Westerschelde. Deze lok- stroom is voldoende om de intrek van glasaal te stimuleren." GOES Vier personen zijn gisteren aan het begin van de avond voor onder zoek naar het ziekenhuis gebracht wegens ademhalingsklachten na een brand bij restaurant El Charro in Goes. Uit een afvoer van een af zuigkap kwamen vlammen. De brand kon vlot worden geblust. De mensen met klachten door ingea demde rook, waren gasten in het restaurant. Omdat de melding ern stig leek, kwamen drie brandweer auto's ter plaatse. RENESSE 'Beren en blikken speelgoed' is de titel van de nieuwe seizoensexposi tie in het blikmuseum in Renesse. De beren zijn gemaakt door Anita van der Wouden uit Zierikzee. Ze zijn nieuw, maar hebben een 'antie ke look'. De berencollectie wordt aangevuld met blikken speelgoed, zoals een poppenhuis, fornuisjes auto's en een motorfiets van 'meca- no'. Het blikmuseum is open op dinsdagochtend en woensdag-, za terdag- en zondagmiddag. ZIERIKZEE SOMMELSDIJK Vanaf vandaag tot en met eind au gustus opent de Gasthuiskerk in Zierikzee weer de deuren op maan dag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag. De kerk is te bekij ken, er is ruimte voor een moment van bezinning of een gesprek. Ge meenteleden hebben een expositie met kerkfoto's ingericht. De kerk staat aan het Havenplein en is open van 13.30 -16.30 uur. De meditatiegroep Sommelsdijk houdt vanavond een vrije inloop avond. Iedereen die kennis wil ma ken met mediteren of in een groep wil mediteren, is van harte wel kom. Het thema van de avond is Vendata- filosofie en vrijheid. De inloopavond is van 20.00 tot 22.00 uur in 'het Koetshuis' Van Gorckumstraat 22 Sommelsdijk. NEELTJE JANS Reddingboot De Koopmansdank is zaterdagmiddag uitgerukt om een sportvisbootje te hulp te schieten. De boot met drie personen aan boord had motorpech en lag 35 mijl van het reddingstation. De redders konden de boot gemak kelijk vinden. De pech bleek om een elektrische storing te gaan. Eerst is door een opstapper nog ge probeerd de boot ter plekke te repa reren, maar dat lukte niet. Het sportvisbootje van vijf meter is daarom op sleeptouw genomen en naar de Roompotsluis gebracht. foto's Ronald den Dekker De museumglooiing langs de Oosterschelde. 1. Tour stimuleert bermtoerisme 2. Het is stikdruk langs de route 3. In het voetspoor van de mannen TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl w,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39