Borden wijzen op de veelzijdigheid Vc IO Vistocht op Westerschelde brengt bijzondere fossielen boven water Motor gestolen bij camping maandag 5 juli 2010 Borden en korven wijzen de bezoekers straks de weg buiten het museum De zesde natuurentree van Schouwen-Duiveland komt bij het Krekengebied in Ou- werkerk. Bij natuurentree's worden informatie en na tuurbeleving gecombineerd. door Melita Lanting OUWERKERK - Twee jaar geleden vond een ontmoeting plaats tus sen bureau Zeeweringen (van de dijkversterkingen) en het Waters noodmuseum. Het bureau had plannen om aan de Oosterschelde- zijde van de dijk een museum glooiing in te richten. Het Waters noodmuseum zat op dat moment nog volop in de verbouwing en was nog niet concreet bezig met de buitenruimte. Maar Ria Geluk, projectleider verbouwing bij het Watersnoodmuseum, zag kansen en nam het initiatief om alle par tijen bij elkaar te brengen en te praten over de herinrichting van het gebied rond het museum. De zesde natuurentree werd geboren. Het is de eerste entree op Duive- land. Voor de realisatie zijn heel wat partijen bij elkaar gebracht. Naast het Watersnoodmuseum, restaurant De Vierbannen en cam ping De Vier Bannen, die alle drie bij het Krekengebied zijn geves tigd, zijn ook Staatsbosbeheer, Bu reau Zeeweringen, Nationaal Park Oosterschelde en Waterschap Zeeuwse Eilanden bij het project betrokken. Het is veelomvattend project. Ten eerste wordt de hele informatie voorziening rondom het Krekenge bied aangepast. De realisatie hier van staat voor de komende maand op het programma. De tweede fa se is de aanpak van de parkeersi tuatie rondom het museum. Voor het ontwerp tekent Kees Bakker. Deze landschapsontwerper is naar voren geschoven door Staatsbosbe heer. Hij heeft meer entree's ont worpen, zoals Groene Duin bij de Adriaan van de Weydeweg in Burgh-Haamstede. „Er komen drie uitkijkpunten. Twee aan de buitenkant bij de Oos terschelde en één die uitkijkt over de inlagen", zegt Ria Geluk. Het worden aangeklede uitkijkpunten. Met schanskorven met informatie voor het publiek. De schanskorven (stalen korven met daarin brokken steen) worden gevuld met basalt blokken. Deze oude dijkbekleding is vrijgekomen bij de dijkverster- king. Bij één van de uitkijkpunten wordt een deel van een oude Mu- raltmuur opgebouwd. Dit soort be tonnen muurtje werd vroeger ge bruikt om de dijk te verhogen en kwam vaak voor op Schou wen-Duiveland. Bij de ingang van het museum komt een oriëntatiepleintje met negen panelen, waarop wordt aan gegeven waar wat te vinden is. En dat is veel voor wie daar oog voor heeft. Naast dé grote trekpleister - het Watersnoodmuseum - is het door Inge Heuff De nieuwe Remeha Calenta is de meest doordachte CV-ketel ooit Hypermodem, betrouwbaar en uiterst onderhoudsarm. Samen metdeCelcia 15 kamerthermostaat biedt de Calenta bovendien onbetwist het hoogste rendement in zijn klasse. Dat noemen wij 'een winnende combinatie'. )p voorwaarde dat alle leidingen binnen i van de te plaatsen HR combi zitten en er :n geschikte HR dakdoorvoer aanwezig ïs. WARMTETECHNIEK Amesteinweg 36,4338 PD MiddelburgT (0118)415060 F (0118)419707 E info@abimiddelburg.com LR remeha VROUWENPOLDER - Vanaf de par keerplaats van camping Oranjezon in Vrouwenpolder is zaterdagmid dag een motor gestolen. Het be treft een zwarte BMW met het Bel gische kenteken MDG-188. De eige naar had zijn motor met een ket- tingslot vastgezet aan een verkeers bord. Ook stond de motor op het stuurslot maar was toch weg. ZIERIKZEE - De eerste trek die Jaap Schot van de ZZ10 afgelopen zater dag voor de Griete op de Wester schelde deed, leverde een flink an ker van recente makelij op. Geluk kig bleef zijn stalen net heel en kon de ZZ10 doorgaan met de jaar lijkse vistocht naar fossielen op de Westerschelde. En met succes. On danks dat deze tocht minder fossie len dan anders opleverde, waren Mark Bosselaers, conservator fos siele zeezoogdieren bij het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap dei- Wetenschappen (KZGW), en Klaas Post, amateur-paleontoloog zeezoogdieren aan het eind van de dag tevreden. Bij één van de laatste trekken kwam een onderkaak van een ech te walvis, verwant aan de huidige Noordkaper, naar boven. „Dit is voor deze omgeving een heel bij zonder fossiel, van circa 3,6 mil joen jaar oud", verklaarde Bosselae rs. „Misschien dat er in Brussel een exemplaar ligt, maar verder nergens." Ook een perioticum en een bulla (beide onderdelen van het gehoor orgaan) van deze voorganger van de Noordkaper zijn deze keer opge vist. Een stuk stoottand van een mammoet (10.000 tot 30.000 jaar oud) van ongeveer een meter trok de aandacht omdat het slecht ge fossiliseerd is. Het ivoor is nog her kenbaar geelwit. Andere opvallen de vondsten waren een stukje bek kenplaat van een babymammoet en een flink stuk fossiele mantel schelp. Het was de vijftiende keer dat Jaap en Anja Schot voor het KZGW op de Westerschelde naar fossielen visten. Als dank voor hun jarenlan ge inzet kregen zij een mooi ge- hoorbotje van een vinvis uit het mioceen (acht tot vijftien miljoen jaar oud), opgevist in 2010 tijdens de tiende vistocht op de Wester schelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34