Dat was schrikken, 2 zeeland Ijsje PZC maandag De krant 5 weken voor 15 euro! ffe maandag 5 juli 2010 door Wim Hofman Het was een mooie dag, de zon scheen fel en er gebeurde van alles. Vanuit zee kwam een groot schip de Westerschelde op. HAMBURG SUD stond met witte letters op de zijkant. De letters waren haast even groot als het schip. Op het schip stonden witte containers. Ik nam aan dat in de containers allerlei witte spullen zouden zitten, wasbakken, servet ten, piepschuim, waspoeder, wit bier. Het fietsvoetveer voer in de rich ting van Vlissingen. Het lag diep. Waarschijnlijk stond het vol aller hande fietsers en voetgangers. Aan de overkant draaiden de windmolens, langzaam. Er stond wat wind, gelukkig. Nog verder, boven Vlaanderen hingen stapel wolken en sinds ik een boek over wolken las, weet ik dat zo'n sta pelwolk een cumulus nimbus heet. Op een paalhoofd zaten meeu wen te wachten tot het water wat lager was. Ze keken of er nergens frieteters waren, want sinds een paar weken zijn de meeuwen gek op friet. Ze worden dat als het toe ristenseizoen aanbreekt. Ze hou den dan opeens van toeristen en zijn er niet bij weg te slaan. Op de dijk liep een jongetje met een ijsje. Hij ging als het ware in het ijsje op. Hij keek naar het ijsje en stak zijn tong bij voorbaat al uit Van links kwam een man met een hond en van rechts kwam een vrouw met een hond. Ze wilden de honden vriend schappelijk aan elkaar laten rui ken, maar dat deden ze niet, ze gingen opeens hard blaffen. Het kind schrok zo van het blaffen dat hij zijn ijsje liet vallen. Ach, ze doen niks, zeiden de grote mensen tegen hem. Maar ja, hij was toch maar mooi zijn ijsje kwijt. En hij huilde van schrik en van spijt. Het ijsje lag op de grond in het zand en de steentjes. Het jongetje bleef erbij staan. Hij keek hoe het ijsje smolt en veran derde in een klein roze plasje. De hondenliefhebbers bleven niet staan. Ze gingen verder, waar de hond hun ook maar bracht en ke ken naar het blauwe water en het rode schip in de verte. COLOFON Voor meer columns: www.pzc.nl/columns PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-tobusiness/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.fc) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV: Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nai4) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan nvsss&aaHRSSSBKSSBHHnBBi! Helikopter verzorgt beelden van de Tour. foto Ronald den Dekker Voor de derde keer in iets meer dan twee maanden tijd is Zeeland langdurig in beeld bij televisiekijkers in bin nen- en buitenland. Eerst konin ginnedag in Wemeldinge en Mid delburg, dan de etappe van de Gi ro d'Italia naar Middelburg en nu de doortocht van de Tour de Fran ce in de etappe van Rotterdam naar Brussel. Tegen zoveel promo tie en reclame kan geen van over heidswege georganiseerde reclame op. Je zou hooguit wat meer sprei ding in de tijd wensen. De regisseur van de Franse televi- sie is duidelijk bekoord geraakt door Zeeland. Liefdevol brengt hij het landschap in beeld. Hij laat de helikopter welhaast tussen de sui- kerbietenplanten scheren om een fraaie bomenrij een passende ach tergrond te laten bieden voor het peloton, toont de renners door de wieken van Moulin le Landzigt in Wissenkerke en zoomt in op de monumentale Eglise Marie-Magda- leine in Goes. Het mooist zijn de beelden van de Oosterscheldeke- ring, de Barrage de l'Escaut Orien tal. De telelens in de helikopter perst de 33 pijlers in de stroomgeul Roompot tot één compact blok sa men. Leuk is het shot van een jeug dige renner die op de parallelweg van de Deltaweg de kopgroep pro beert bij te houden. De regisseur haalt het opschrift Tête de la course iets te vroeg te voorschijn, waar door het erop lijkt alsof de jongen Tractoren vormen een fiets in veld bij Ceersdijk. foto Aeroiin V /vC.' door Ben Jansen foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2