eeland j n torkomst van de Tour Minder fossielen, maar toch tevreden Grote reünie tijdens de Week van Vosmeer Eerste bewoners gaan op 19 juli naar hospice het Clarahofje in Goes Jongen (17) betrapt bij stelen navigatiesysteem maandag 5 juli 2010 De reclamekaravaan was een geslaagd opwarmertje voor de doorkomst van de renners. De wagens zorgden voor veel hilariteit. foto's Izaak Verta door Rob Paardekam door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar houdt za terdag 18 september een grote reü nie voor inwoners en oud-inwo ners van het dorp. De bijeenkomst vormt de afslui ting van de 'Week van Vosmeer', die al op dinsdag 14 september be gint. Die dag vindt in het dorps huis een seniorenmiddag plaats met een optreden van cabaret groep De Klikoos. Diezelfde dag geeft de kapel van de Koninklijke Luchtmacht vanaf 20.30 uur een concert op het dorpsplein. Woensdag is het dorpsplein het domein van de jeugd. Om 14.00 uur is er een poppentheater voor de allerkleinsten, terwijl de jon gens en meisjes van zes jaar en ouder een uur later kunnen mee doen aan een Wii-competitie. La ter is er ook nog een disco. Op vrij dag 17 september vindt, ook weer op het dorpsplein, het groots opge zette evenement Night of the Vox plaats. Aanvang: 20.30 uur. Kaarten voor de dit evenement en het optreden van de luchtmachtka pel zijn vanaf vandaag te koop bij fietsenwinkel Van der Zande. In schrijven voor de reünie kan via de site van de Stichting Vosmeer 600: www.vosmeer6oojaar.nl. GOES - Hospice het Clarahofje aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes gaat op 19 juli open. Ko mende zaterdag krijgt iedereen eerst de kans om een kijkje te ne men in het gloednieuwe gebouw. Dan is er een open dag. Het hospice biedt plaats aan vijf bewoners die in hun laatste levens fase zijn beland. Er is zeven dagen per week, 24 uur per dag verpleeg kundige zorg aanwezig. Een team van vrijwilligers staat klaar om ver plegend personeel en bewoners bij te staan. Het Clarahofje werd in 1992 opge richt door Marianne van Meer. Zij was één van de pioniers op het ge bied van de 'bijna thuis huizen', zoals ze toen nog vaak werden ge noemd. Het hospice heeft veertien jaar aan de Maartenbroersweg in Hansweert gezeten, maar moest in 2006 door omstandigheden zijn deuren sluiten. In die tijd was er nog sprake van dat de voorziening in plekje zou krijgen in het nieuwe Poelwijck in 's-Heer Arendskerke, maar die plannen gingen niet door, mede omdat de nieuwbouw van het zorgcentrum maar niet van de grond kwam. Zorgstroom bood uitkomst. Het Clarhofje in Goes valt nu onder de van oorsprong Walcherse zorgaanbieder. De open dag van zaterdag to juli duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Het team is die dag ook aanwezig om kennis mee te maken. door Inge Heuff ZIERIKZEE - De eerste trek die Jaap Schot van de ZZ10 afgelopen zater dag voor de Griete op de Wester- schelde deed, leverde een flink an ker van recente makelij op. Geluk kig bleef zijn stalen net heel en kon de ZZ10 doorgaan met de jaar lijkse vistocht naar fossielen op de Westerschelde. En met succes. On danks dat deze tocht minder fossie len dan anders opleverde, waren Mark Bosselaers, conservator fos siele zeezoogdieren bij het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en Klaas Post, amateur-paleontoloog tevreden. Bij één van de laatste trekken kwam een onderkaak van een ech te walvis, verwant aan de huidige Noordkaper, naar boven. „Dit is voor deze omgeving een heel bij zonder fossiel, van circa 3,6 mil joen jaar oud", verklaarde Bosse laers. „Misschien dat er in Brussel een exemplaar ligt, maar verder nergens." Ook een perioticum en een bulla (beide onderdelen van het gehoor orgaan) van deze voorganger van de Noordkaper zijn deze keer opge vist. Een stuk stoottand van een mammoet (10.000 tot 30.000 jaar oud) van ongeveer een meter trok de aandacht omdat het slecht ge fossiliseerd is. Het ivoor is nog her kenbaar geelwit. Het was de vijftiende keer dat Jaap en Anja Schot voor het KZGW op de Westerschelde naar fossielen visten. Als dank voor hun jarenlan ge inzet, kregen zij een mooi ge- hoorbotje van een vinvis uit het mioceen. KRABBENDIJKE - Een 17-jarige jon gen uit Goes is zaterdagavond op heterdaad betrapt toen hij aan de Parallelweg in Krabbendijke navi- gatieapparatuur had weggenomen uit een auto. Omstreeks 19.30 uur kreeg de poli tie een melding binnen van ie mand die kort daarvoor een jon gen had staande gehouden die zo juist het navigatiesysteem uit zijn auto had gestolen. Agenten gingen kijken en de jon gen vertelde dat hij het apparaat had weggegooid in de bosjes. De jongen is aangehouden en meege nomen naar het politiebureau. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio. Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29