Zeeland is Hartog altijd goed gezind RONDE VAN KRUININCEN Levensgenieter zwaait af met zege, Nick Nieuwdorp eindigt als vierde Verlies Van den Berge in ranglijsttoernooi Trainingskamp Lierse in Zeeuws-Vlaanderen Motorcrosser Roose houdt stand op EK Tennisster Martens strandt in halve finale Amateurs A maandag 5 juli 2010 UTRECHT SLUIS Het optreden van tennisser Koen van den Berge in het met twee ster ren gedoteerde nationaal ranglijst- toernooi in Utrecht was van korte duur. De speler uit Burgh-Haamstede was in de eerste ronde niet opge wassen tegen Lex Enklaar. De Schouwse tennisser verloor met 5-7 6-3 6-2. De voetballers van Lierse SK betrek ken deze week een trainingskamp in West-Zeeuws-Vlaanderen. De Belgische eersteklasser van trainer Aimé Antheunis oefent vanaf van daag tot en met zaterdag op de vel den van SV Sluis. Donderdag staat een wedstrijd tegen zondag-twee deklasser Aardenburg op het p gramma. De aanvang is 19.30 u' KRASNY DVUR 'S-CRAVENZANDE De Middelburgse motorcrosser Jor- ony Roose heeft het eerste week einde van het Europees kampioe nschap voor de jeugd in Tsjechië als zesde beëindigd. Roose werd za terdag in de hitte vierde en vijfde in de manches. Gisteren resulteer den een zesde en zevende plaats in de zesde plaats in de tussenstand. Over twee weken is het volgende EK-weekeinde in Denemarken. Margot Martens is op het nationaal ranglijsttoernooi (één ster) in 's-Gravenzande doorgedrongen tot de halve finale. Daarin werd de ten nisster uit Koewacht in drie sets uitgeschakeld door Jolanda Mens uit Voorhout. De setstanden waren 7-6 4-6 2-6. In de kwartfinale had Martens nog in drie sets een fraaie overwinning geboekt op de als vierde geplaatste Dide Beijer. door Wim de Vos KRUININGEN - Arno Hartog wilde ooit een mooie wielerloopbaan op bouwen, maar dat mocht ook weer niet ten koste gaan van de ge neugten des levens. Hoewel hij een groot aantal wedstrijden won, bleef hij altijd bij de elite-renners rijden en zette nooit het plezier opzij voor de sport.. Zaterdag ging de 34-jarige coureur uit Giessen- burg weer een geweldige avond te gemoet. Hartog won de Ronde van Kruiningen en dat moest wor den gevierd, vond hij. Arno Hartog mag een bon vivant worden genoemd. Ondanks dat hij er een vrij leven op nahield, be haalde hij toch geregeld goede pres taties. „Ik heb een fantastische tijd gehad als wielrenner", aldus Har tog. „Het had nog mooier kunnen zijn. Ik wilde het ooit wel hogerop proberen, maar ik had het er niet voor over om er alles voor te laten. Toch ben ik meer dan tevreden over mijn prestaties." In zijn eigen woonplaats Giessen- burg neemt hij binnenkort af scheid, maar hij gaat niet verloren voor de wielersport. De leiding van zijn club, WC De Waardren- ner, heeft hem gevraagd om ploeg leider te worden. Hartog deed het altijd goed in Zee land. Hij won onder meer de Om- loop van de Braakman en wedstrij den in Biervliet en Bruinisse. En zaterdag dus ook in Kruiningen. De wijze waarop hij zijn opponen ten in de spurt klopte, was indruk wekkend. Lange tijd hield Hartog zich in, maar in de slotmeters haal de hij met een forse jump alsnog uit en verwees hij respectievelijk Nicky Verdaasdonk en Ronald Roos naar de tweede en derde plaats. In Kruiningen bleek het zaterdag niet mogelijk te zijn om aan de aandacht van het peloton te ont snappen. Daarvoor lag het tempo veel te hoog. Brian van Goethem uit 'Sluiskil moest dat een paar keer ervaren toen hij het probeer de, Pieter Israël probeerde voor ei gen publiek uiteraard oak zijn ge zicht te laten zien en Michel Stroosnijder wilde aantonen dat zijn overwinning van een paar we ken geleden in Huijbergen geen toevalstreffer was geweest. Alle de marrages werden echter teniet ge daan en dus moest een spurt de beslissing brengen. Nick Nieuw dorp werd vierde en was daarmee de best geklasseerde Zeeuw. Het enige Zeeuwse succes was er zaterdag bij de nieuwelingen. In die categorie heeft ZRTC Theo Middelkamp dit seizoen een ster ke lichting. In Kruiningen was Thijs de Lange uit Kattendijke ab soluut de sterkste. Al in een vroeg stadium ging hij op avontuur, maar die eerste poging liep op niets uit. „Ik zag de groep op een bepaald moment zo snel terugko men dat ik me heb laten terugzak ken", zei De Lange. In de slotfase had de Zeeuw echter nog voldoen de krachten over om weg te rijden bij zijn medevluchters lanno de Bruijn (Rijsbergen) en Joeri Leijs (Standdaarbuiten). Met een korte solo behaalde De Lange vervol gens zijn derde succes van dit sei zoen. Weer moest Eric Vereecken in het zand bijten en opnieuw was Ruud Zijlmans de boosdoener. Evenals vorige week in Nieuwer- kerk streden Zijlmans en Ver eecken vrijdagavond bij de ama teurs A van TMZ in Kruiningen tot de laatste centimeters om de zege. Opnieuw was het de Brabander die in de massasprint zijn wiel net iets eerder over de finishlijn drukte dan de Zeeuws-Vlaming. Ontsnappingspogingen van het duo Kevin Gideonse en Ruud Zijl mans, met een maximale voor sprong van een halve minuut, en een zestal met onder anderen Rein-Jan Elenbaas, Edzard van Ewijk en Ruben Tissink liepen op niets uit in Kruiningen. In de slotfase probeerde de plaatse lijke renner Michel Janssen nog een spurt te ontlopen. Met een imponerende jump verschalkt Arno Hartog in de slotmeters alle sprinters, waardoor hij zegeviert in de Ronde van Kruiningen. foto Izaak Verkeste JHekfceipuzzeteti.ni Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op het spannende spel Triominos! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26