Goes maakt een geweldig feest van de <i io zeeiancf Calenta WP GEZELLIGE DRUKTE Veel mensen op de been, maar dag verloopt zonder incidenten Thools paaltje boort zich in auto 100 jaar gelukkig op Noord-Beveland maandag 5 juli 2010 Remeha lie leidingen binnen 1 m van de te plaatsen HR combi zitten en er een geschikte HR dakdoorvoer aanwezig is. t* WARMTETECHNIEK CR remeha Arnesteïnweg 36,4338 PD MiddelburgT (0118)415060 F (0118)419707 Einfo@abimiddelburg.com WWW.remeha.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto B MEEST GELEZEN 1. Arrestatieteam haalt man uit huis. 2. Voetgangersbrug in aanbouw. 3. Tourkoorts in Kloetinge. STELLING Het is goed dat de Jumbo in Goes straks ook op zondag open is. Stem ook op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl COLIJNSPLAAT - Ze werd geboren in Kats, maar ze woont al het grootste deel van haar leven in Colijnsplaat. Daar, in zorgcentrum Cleijenborch, vier de Geertruida Jacomina Alebregtse-Eikenhout zaterdag haar honderdste verjaardag. De eeuwelinge heeft één dochter, vijf kleinkinderen, negen ach terkleinkinderen en zes. achter-achterkleinkinderen. foto Willem Mseras door Rob Paardekanni Natuurlijk, Zeeland had liever een etappeplaats gehad, maar Goes be wees gisteren dat ook de doorkomst van de Tour de Fran ce een prima aangelegenheid is om eens flink uit te pakken. Dui zenden mensen maakten er een ge weldig feest van. 's Ochtends rond een uur of tien, toen podia en tribunes nog wer den opgebouwd, druppelden de eerste mensen het centrum bin nen. De meesten slenterden nog wat rond, maar aan de Wulfaert- straat zaten Jan en Henny Schoe- vaars uit Middelburg al op hun tuinstoel achter de dranghekken. Meneer wees naar het zonnetje en de koeltas die naast hem stond. „Wij komen de volgende uurtjes wel door, hoor." Jan is eigenlijk he lemaal niet zo gek van wielrennen, stelt hij. „Ik vind het leuk. Niet meer en niet minder. Maar dit is een kans die je waarschijnlijk nooit meer krijgt." Henny zegt zich nog het meest te verheugen op de reclamekaravaan, die voor het peloton uitgaat. „Ik heb in de krant gelezen dat het een leuke ver toning moet zijn. En ze delen aller lei spulletjes uit he? Ik voel me weer net een kind." Tegen twaalven begon het lekker druk te worden rondom het cen trum. Lekker, want het was niet hinderlijk druk. Iedereen kon een prima plekje vinden langs de dranghekken. Het publiek stond, op enkele populaire plekken na, niet rijen dik opgesteld. Al snel bleek dat de doorkomst van de Tour veel meer is dan een groep wielrenners die in dertig se conden voorbijflitst, zoals de afge lopen weken wel eens cynisch werd opgemerkt. Toen de renners nog niet eens in Zeeland waren, trok de lange reclamekaravaan al door de straten van Goes. De veel al grappige voertuigen zorgden voor de nodige hilariteit. Ook bijna tot verwondingen, want zelfs volwassenen doken haast over el kaar heen om een petje, worstje of zakje snoep te bemachtigen. Het reclamemateriaal werd vanuit de auto's naar het publiek gegooid. De reclamestoet was voor veel mensen een hoogtepunt, hoewel de echte wielerliefhebbers natuur- De Tour in Goes 9 Het evenement 'Kerk ontmoet Tour' is gisteren een succes gewor den. Veel mensen brachten een be zoekje aan de Westerkerk, die langs het parcours lag. Ze konden onder meer hapjes proeven. Behalve op de Markt was er ook muziek op de Koepoort en de par keerplaats aan de Piet Heïnstraat. Dweilband De Sjokkers trok langs het parcours. Een tijdelijke brug aan de Piet Heinstraat was de enige mogelijk heid om het parcours over te ste ken. Daar werd dan ook veelvuldig gebruik van gemaakt. lijk vooral stonden te wachten op de doorkomst van de coureurs. Dat er een Nederlander in het kop- groepje van drie man zat, maakte het het wachten meer dan waard. Rabo-renner Lars Boom werd hartstochtelijk toegejuicht door de Goese menigte. Toen een paar mi nuten later ook het peloton voor bij was geraasd, kwam er voor veel mensen een einde aan een prachti ge middag. „Het is toch wel een he le happening, die Tour", conclu deerde een mannelijk toeschou wer. Het voorbi rijden van de bezemwagen beteken de overigens niet echt het einde, want Goes stond nog de hele dag bol van de activiteiten. Met name op de Markt werd het druk, nadat de laat ste renner zijn hielen had laten zien. Daar had de horeca het eve nement Supermarché op touw ge zet. Bekende artiesten, waaronder Quincy en Vinzzent, gaven een op treden. Het bleef nog de hele mid dag en avond gezellig in de binnen- .stad. Toen de renners waarschijn lijk al lang in hun Brusselse hotel bed lagen, werd er op de Markt nog gefeest. De politie meldde gisteren dat de dag zonder incidenten is verlopen. Enkel buiten Goes, in Rilland, ging het even mis met een wagen uit de reclamekaravaan. Die raakte van de weg af en reed een vrouw aan. Zij is, vermoedelijk met een gebroken been, naar het zieken huis vervoerd. THOLEN - De auto van een 37-jarige Tholenaar is zaterdag beschadigd geraakt door een paaltje. De man stond rond 11.15 uur voor de Botermarkt in dubio of hij wel of niet kon doorrijden. Toen hij dat uiteindelijk toch maar deed, kwam het paaltje plots uit de grond omhoog. Het boorde zich aan de onderzijde in de auto. De Tour is commercie. Een tasje met Tour-prullaria: twintig euro. Op het dak aan de Westwal. Een beter uitzicht kun je niet hebben. Die zie je niet elke dag in Goes. Onder luid applaus trekt het peloton door de straten van Goes. De nieuwe Remeha Calenta is de meest doordachte CV-ketel ooit. Hypermodern, betrouwbaar en uiterst onderhoudsarm. Samen met de Celcia 15 kamerthermostaat biedt de Calenta bovendien onbetwist het hoogste rendement in zijn klasse. Dat noemen wij 'een winnende combinatie'. Veel mensen zochten een plekje uit bij het station.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24