PZGI 'Wonen boven winkels' uitgebreid Timor steelt de show in Sportpunt restaurant in binnenstad Goes Vulkanen 10 en 11 13 Agressieve man Ademklachten na brandje in almanak Tip? redactie@pzc.nl D tl tL Lyf\ I L Maandag 5 juli 2010 'Ms m i i T? r* b i Reclamekaravaan Tour krijgt ook volwassenen gek Volksuniversiteit begint cursus Zeeuwse dialecten Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl PROJECT Extra geld om gebied ook na sluitingstijd levendig te houden door Rob Paardekam GOES - Het Goese project 'Wonen boven winkels' is een groot succes. Dat is voor de gemeente reden om nog eens 75.000 euro in het subsi diepotje te stoppen. Voor de leefbaarheid van de bin nenstad van Goes is het volgens de gemeente erg belangrijk dat er ge woond wordt boven winkels. Het komt bovendien de beeldkwaliteit ten goede. Bewoonde huizen zien er altijd beter uit dan leegstaande huizen of bovenverdiepingen die worden gebruikt voor opslag. Om het wonen boven winkels in de binnenstad te bevorderen, heeft de gemeente vijfjaar geleden een pro ject in het leven geroepen. Trekker daarachter was voormalig wethou der Charles Linssen, een liefheb ber van binnensteden. Het was hem een doorn in het oog dat zo veel woningen boven winkels leeg stonden. De regeling houdt in dat iemand maximaal vijfduizend eu ro subsidie kan krijgen als hij een woning of appartement boven een winkel realiseert. Dat lijkt een klein bedrag ten opzichte van de totale verbouwingskosten, maar toch is er de afgelopen jaren veel vuldig gebruik gemaakt van de re geling. „Dat is reden om nog een keer 75.000 euro beschikbaar te stellen", zegt wethouder Jo-Annes de Bat. De gemeenteraad stelde in 2007 ruim 72.000 euro beschikbaar en dat budget is weer volledig inge zet. De grote meerwaarde voor De Bat is dat met het wonen boven winkels de winkelstraten ook na sluitingstijd levendig blijven. Het college is ook van plan om het maximale subsidiebedrag te verho gen naar tienduizend euro. Voor waarde is wel dat de totale verbou wingskosten meer dan zeventigdui zend euro bedragen. Wie daaron der zit, kan nog altijd een lagere subsidie krijgen. Burgemeester en wethouders wil len verder het gebied waarin ge bruik kan worden gemaakt van de subsidie uitbreiden. Nu zijn de hoofdwinkelstraten als uitgangs punt genomen, maar dat is enigs zins arbitrair. Zo zijn diverse ach terstraten in het winkelgebied, als de Ostendestraat, de Stadstraat en de Vuilstraat, niet opgenomen in de verordening. Ook aan de Bees tenmarkt, de Wijngaardstraat en de Oostwal kan geen gebruik wor den gemaakt van de regeling, ter wijl daar wel degelijk winkels te vinden zijn. Deze straten worden er nu wel bij betrokken. door Rob Paardekam GOES - Terwijl half Goes uitliep voor de doorkomst van de Tour de France, hielden tientallen jonge ren zich gistermiddag in Sport punt Zeeland met iets heel anders bezig: dansen. De Goese dansschool Moves! was erin geslaagd enkele zeer bekende namen uit de danswereld naar de sporthal te halen voor het geven van enkele workshops. Onder meer Eddie Morales zette zijn beste beentje voor. Deze Ame rikaanse topchoreograaf heeft ge werkt voor onder andere Mariah Carrey en Janet Jackson. Ook Mi- sha Gabriel was present. Hij was danser bij Michael Jackson. Allemaal leuk en aardig, de jeugdi ge talenten gingen helemaal los toen Timor Steffens het podium beklom. Hij werd nog niet zo lang geleden in één klap beroemd door het programma 'So you think you can dance'. Inmiddels is hij ver huisd naar Amerika om zijn talent nog verder te ontwikkelen. Dan sen deed hij ondertussen al voor Beyoncé en Whitney Houston. Ongeveer honderd jongeren pro beerden gisteren precies te doen wat Timor zei. Bij de één lukte dat wat beter dan bij de ander. Eén ding is zeker: ze hebben stuk voor stuk een geslaagde middag gehad. GOES - De politie heeft zaterdag avond een 31-jarige Goesenaar aan gehouden voor vernieling en het rijden onder invloed van alcohol. De man klom over een schutting in de Van Goghstraat. Toen de eige naar van de tuin hem terugduwde, werd hij agressief en begon hij met fietsen te gooien. Toen hij uiteindelijk toch wegreed in zijn auto, reed de man tegen een geparkeerde auto aan. De in middels gealarmeerde politie kon hem daarna aanhouden. Hij bleek een behoorlijke slok op te hebben. GOES - Vier mensen zijn gisteren aan het begin van de avond voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht wegens ademhalingsklach ten na een brand bij restaurant El Charro aan de Magdalenastraat in Goes. Vanwege de melding (uit het dak slaande vlammen) en de si tuering van het restaurant in de binnenstad, ging de brandweer in eerste instantie van een grote brand uit. Toen de eerste wagens ter plekke waren, bleek de brand mee te vallen, waarna hulptroe pen die onderweg waren, konden worden afbesteld. Er was geen sprake van vlammen die uit het dak sloegen, maar uit een afvoer pijp die met de afzuigkap in de keuken is verbonden. Die konden vlot worden geblust. De mensen met klachten door ingeademde rook waren gasten in het restau rant. De brandweer had drie tank autospuiten, een ladderwagen en in totaal dertig man ingeschakeld. De dag dat de-elf-jarige Sanne uit Temeuzen haar spreekbeurt moest houden, kwam steeds dichterbij. Ze had al besloten om hem over vulka nen te doen. De Terneuzense wilde goed beslagen ten ijs komen, dus toog ze naar de bibliotheek voor een aantal boeken met achtergrondinfor matie. In een van die boeken las ze dat op S mei 1902 (Hemelvaartsdag) op het Caraïbische eiland Martinique een vulkaan uitbarstte, waarbij 29.000 mensen om het leven kwamen. On der de indruk liep ze naar de woon kamer en vertelde dit verhaal aan haar vader. Ze vroeg hem daania waar Hemel vaartsdagprecies voorstaat. Vader legde uit dat dit de dag is dat Jezus opging naar de hemel. Direct daarop kwam haar nuchtere reactie: „Dan reisde hij die dag ten minste niet alleen." Timor Steffens legde geduldig al zijn moves uit. De tientallen jongeren deden hem na. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23