Buren blij met vertrek 'Op de Bathsendiek' zeeland in de vorige eeuw GEWELD Wethouder eist van RWS dat vermoedelijke dader niet meer ed.nl/webwinkel 4 dvd-box Lezersprijs 14,95* maandag 5 juli 2010 In deze serie Raadkaarten gaan we in op Zeeuwse gehuchtjes. Het zijn beelden van een lang vervlogen verleden. Veel dorpjes zijn haast onher kenbaar. De ansichten zijn eigendom van Hans Lindenbergh. De vraag is: Waar is deze foto gemaakt? We zijn ook heel erg benieuwd naar anekdotes of verhalen die verband houden met de foto. De oplossingen kunnen voor vrijdag verstuurd worden naar redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Mid delburg. Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. En dan zwaaide hij vanaf de boot met een witte zakdoek naar ons. Wij stonden op de 'Bathsendiek'. Toen was ik lekker jong", zei mevrouw M. Driessen, momenteel woonachtig in Dom burg. Haar vader was in de 'Bath- se' jaren loods en de familie woon de in Antwerpen. De familie ging vaak op vakantie naar Bath, waar oma woonde. „De raadkaart is in Bath gemaakt. Je ziet rechts op de kaart mijn oom Leendert Kok staan. Oom Klein staat erbij. Dat is een aange trouwde oom. Hij was marinier", zegt mevrouw Driessen. Ze herin nert zich dat het de Eerste Dwarsstraat/Arsenaalstraat is. „De waterput staat er niet meer. Aan het eind van de straat had je een winkeltje van Mieke van Balen. Daar kon je het hoognodige kopen maar ook dropjes voor een cent. Links woonde mevrouw Engelaar, waar je litertjes melk kon halen. Het eerste huis links is van familie Dronkers geweest. Rechts achter aan woonde familie Breure. Wat hebben we in Bath veel op de dijk gespeeld en ook bij het Pijl huis." „Het gebouw rechts is het Arse naal dat gebouwd is in 1787", mailt H. Lobbezoo uit Rilland. „Het was het 'Wapenarsenaal' van Napo leon. Gedurende de Franse tijd wa ren er in 'fort' Bath Franse troepen gelegerd. Bij het paard met wagen staat de heer Wiskerke uit Krab- bendijke die met 'ellegoed' (lap pen stof) leurde. Cobie van de Vrede-Damme vult aan dat op de muur van het Arse naal nog lang (en misschien nog wel) 'een ring heeft gezeten waar Napoleons paard aan werd vastge zet. Dat werd van generatie op ge neratie verteld. Ik zelfben geboren in het tweede huis na Het Arse naal'. De prijswinnaars zijn: H.C.J. Lobbezoo, Rilland; Fam. Van Weele, Rilland en J. Schrijver, Krabbendijke. Het arrestatieteam valt om half twaalf de woning van de man binnen. in Middelburg gebracht. Wethou der Jon Herselman volgde de ge beurtenissen van nabij. Volgens hem is de man via stichting 'In de vrijheid' in Wemeldinge in de ge meente Kapelle terechtgekomen. Daar worden mensen met een al cohol- of drugsverslaving opgevan gen. Later heeft hij een huurwo ning in Kapelle gekregen. „Ik ga bij de RWS (de woningcorporatie, red) eisen dat de woning niet meer aan deze man wordt ver huurd, mocht hij vrij komen", stelt Herselman. „Ik heb met de buren gesproken en hen beloofd dat hij niet meer terug komt." Directeur Remco Jorritsma van In de vrijheid bevestigt dat de ver moedelijke dader bij zijn stichting door Rob Paardekam KAPELLE - De man die Kapelle za terdag in rep en roer zette door een plaatsgenoot toe te takelen met een bijl om zich daarna in zijn woning te verschansen, zorg de al lange tijd voor problemen. Volgens buurtgenoten maakte hij vaak amok. De laatste tijd zou hij regelmatig hebben gezegd dat hij werd achtervolgd en bedreigd. „Ik heb gisteren nog kort met hem ge sproken", vertelt een buurvrouw. „Hij was behoorlijk opgefokt. Ik heb nog gezegd dat hij beter rustig kon blijven." De man zou kwaad zijn geweest op alles en iedereen. Met name kampbewoners en de politie moesten het vaak ontgel den, verbaal dan. Een andere om wonende zegt dat er vaker sprake was van ruzie rondom de woning. „Het is triest dat er een gewonde is gevallen, maar ik ben blij dat hij nu weg is. Ik voelde met er hele maal niet prettig meer bij." De vermoedelijke dader heeft na het incident in de Ooststraat lange tijd bij zijn raam, op de eerste ver dieping, gestaan, terwijl politieon- derhandelaars hem naar buiten probeerden te praten. Hij was dui delijk in de war en riep dingen als 'jullie willen mij toch alleen maar pakken'. Het praten heeft wel een paar uur geduurd, omdat het arres tatieteam niet a la minutê inzet baar was. „Zeeland heeft geen ei gen arrestatieteam", verklaarde po litiewoordvoerder Alwin Don. „Dat moest van wat verder weg ko men. Bovendien moeten deze mensen ook de situatie ter plekke nog goed in zich opnemen." Tegen half twaalf was duidelijk dat er iets stond te gebeuren. Even la ter klom een lid van het arrestatie team de ladder op om een grote ruit aan de zijkant van het apparte ment in te slaan. Waar veel toe schouwers daarvoor nog wel eens stonden te grinniken om de ge beurtenissen, werd de sfeer op dat moment een beetje grimmig. „Het lijkt wel of we in een film zijn be land", merkte een vrouw op. „Na een hoop kabaal vanuit het appar tement, werd eerst de herders hond van de man over het balkon naar buiten getild. Een paar minu ten later werd de vermoedelijke da der geblinddoekt afgevoerd. Hij is naar huis van bewaring Torentijd categorie dvd's en games Laat uw (klein)kind lachend, zingend, pratend, spelend en bewegend leren samen met populaire karakters van Se samstraat. Deze exclusieve dvd-box bestaat uit 4 titels: 1 Samen ontdekken Samen bewegen 1 Samen beginnen Samen muziek maken Nederlands gesproken, speelduur 135 minuten. Adviesprijs 24,95 •exclusief verzendkosten van 2,95 Eerste dwarsstraat te Bath

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12