lit deels in het water nd li Vistocht op Westerschelde brengt bijzondere fossielen boven water mms Kaasboerderij houdt excursies Politie houdt man aan voor vernieling Bibliotheek toont foto-expositie Wethouder slaat eerste paal van project Sloeweg maandag 5 juli 2010 MIDDELBURG Op kaasboerderij Schellach aan de Prooijenseweg in Middelburg wordt in de maanden juli en augus tus elke dinsdagavond een excursie gehouden. De eerste is morgen. Tijdens een puzzeltocht kunnen be zoekers kennismaken met het be drijf en zien hoe kaas wordt ge maakt. De avonden beginnen steeds om 19.00 uur met het drin ken van een glas karnemelk en het proeven van verschillende kazen. Meedoen kost 2 euro. Kinderen tot 12 jaar hoeven maar 1 euro te beta len. VLISSINGEN Een 43-jarige Vlissinger is vrijdag avond rond 23.00 uur op het Bel- lamypark in Vlissingen aangehou den op verdenking van het vernie len van een personenauto en het mishandelen van de bestuurder daarvan. De bestuurder, een 22-jarige Vlissin ger, kreeg van de 43-jarige man een stomp in het gezicht en de ruiten wisser van zijn auto werd vernield. De aanleiding voor het voorval is niet bekend. VLISSINGEN In bibliotheek 't Spui in Vlissingen is vanaf vandaag een foto-expositie te zien van cursisten van Kunstedu catie Walcheren. Het is een selectie van foto's die zijn gemaakt tijdens de cursus in Vlissingen. De exposi tie heeft als titel 'Het gewone bij zonder'. De foto's hebben uiteenlo pende onderwerpen. Daarnaast hangen er tien foto's die gemaakt zijn tijdens het Jazzfestival in Mid delburg vorig jaar. De expositie is te bezichtigen tot 5 augustus. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MEEST GELEZEN 1. Hannie Kool naar Zeeuws Archief 2. Roep om kosten regeling Iguana 3. Kettingbotsing op Sloebrug EN VERDER Diverse PZC-redacteuren houden een eigen weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Inge Heuff ZIERIKZEE - De eerste trek die Jaap Schot van de ZZ10 afgelopen zater dag voor de Griete op de Wester schelde deed, leverde een flink an ker van recente makelij op. Geluk kig bleef zijn stalen net heel en kon de ZZ10 doorgaan met de jaar lijkse vistocht naar fossielen op de Westerschelde. En met succes. On danks dat deze tocht minder fossie len dan anders opleverde, waren Mark Bosselaers, conservator fos siele zeezoogdieren bij het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen (KZGW), en Klaas Post, amateur-paleontoloog zeezoogdieren aan het eind van de dag tevreden. Bij één van de laatste trekken kwam een onderkaak van een ech te walvis, verwant aan de huidige Noordkaper, naar boven. „Dit is voor deze omgeving een heel bij zonder fossiel van circa 3,6 mil joen jaar oud", verklaarde Bosselae rs. „Misschien dat er in Brussel een exemplaar ligt, maar verder nergens." Ook een perioticum en een bulla (beide onderdelen van het gehoor orgaan) van deze voorganger van de Noordkaper zijn deze keer opge vist. Een stuk stoottand van een mammoet (10.000 tot 30.000 jaar oud) van ongeveer een meter trok de aandacht omdat het slecht ge fossiliseerd is. Het ivoor is nog her kenbaar geelwit. Andere opvallen de vondsten waren een stukje bek kenplaat van een babymammoet en een flink stuk fossiele mantel schelp. Het was de vijftiende keer dat Jaap en Anja Schot voor het KZGW op de Westerschelde naar fossielen visten. Als dank voor hun jarenlan ge inzet kregen zij een mooi ge- hoorbotje van een vinvis uit het mioceen (acht tot vijftien miljoen jaar oud), opgevist in 2010 tijdens de tiende vistocht op de Wester schelde. VLISSINGEN - De bouw was al be gonnen, maar zaterdag heeft de Vlissingse wethouder Piet Polder man ook de officiële eerste paal ge slagen van het woningbouwpro ject Tuin van Vlissingen aan de Sloeweg en de Hercules Seghers- laan. Het project van ontwikke laars Marsaki in Goes en Nova- form in Best omvat 69 woningen; gelijkvloerse woningen, grote een gezinswoningen en zes villa's. De prijzen variëren van 187.500 tot 285.000 euro. Met het slaan van de eerste paal is zaterdag de verkoop officieel begonnen. Bij het project zijn de makelaars Bert Bimmel en Aerssens en Pateer betrokken, Hlen, tegen een decor van schilderijen en de zee. Rechts het schilderij van Johan Elenbaas. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11