Kunstfestijn op strand i Oostkapelse loopt titel Miss Nederland mis Christelijk dagverblijf voor kinderen geopend Duo Brouwer-de Visser wint sjezenrijden STRDNA-FEEST Dance, dans en kunst bij Dishoek Kinderen maken op Markt kennis met tennissport maandag 5 juli 2010 Cathalijne Dokman van christelijk kinderdagverblijf De Maneblussertjes in Middelburg. foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel MIDDELBURG - In Middelburg is za terdag christelijk kinderdagverblijf De Maneblussertjes geopend. Het is gehuisvest in het pand op Dam plein 1, waar eerder de Hypotheek shop zat. De Maneblussertjes is het eerste christelijke kinderdagver blijf in Middelburg en, naast één in Vlissingen, het tweede op Wal cheren. Het kinderdagverblijf is opgezet en wordt geleid door Cathalijne Dokman uit Biggekerke. De Mane blussertjes is geen reformatorisch kinderdagverblijf, zegt Dokman. „Het heeft ook een open christe lijk karakter. Iedereen is welkom." Van de kinderen die tot nu toe zijn aangemeld, heeft ongeveer de helft geen christelijke achtergrond. Op het kinderdagverblijf is aan dacht voor christelijke normen en waarden, zegt Dokman. Er wordt gelezen uit de kinderbijbel, gebe den voor het eten en er worden christelijke liedjes gezongen. „Alle maal wel op een speelse manier. En we lezen natuurlijk ook uit lip en Janneke." De komende zomermaanden is het nog rustig. „We hebben nu- acht kinderen per dag. Het maxi mum is zestien per dag. Er is nu dus geen wachtlijst." Dokman is nog in gesprek met sollicitanten. Bij een bezetting van zestien kin deren per dag heeft ze drie a vier begeleiders nodig. Ze gaat zelf ook 'op de groep' werken. Juist de com binatie van het zakelijke en het met kinderen bezig zijn, spreekt haar aan en heeft haar doen beslui ten het kinderdagverblijf te begin nen. Eerder werkte Dokman met gehandicapte kinderen en als leer kracht op een basisschool. Volgens Dokman is er vraag naar kinderdagverblijven die aansluiten bij een christelijke opvoeding. „Net als christelijke scholen." www.maneblussertjes.nl door Carla van de Merbel dishoek - Dat is balen. Is het de he le week mooi strandweer en dan juist op de dag dat bij paviljoen Kaapduin in Dishoek het strDnA- feest wordt gehouden, regent het de hele middag. Maar de organisa tie van het festival met dance, dans en kunst houdt de moed er in. En gelukkig knapt het weer 's avonds op. 's Middags is het nog erg rustig in en bij strandpaviljoen Kaapduin. Het festival is om 12.00 uur begon nen, maar de meeste mensen die er rondlopen, zijn van de organisa tie (de Goese stichting Dance and Art, vandaar ook die DnA) of zijn ingehuurde dansers en andere 'kunstenmakers'. Wouter Blom doet in de regen op het strand zijn show met vuurballen, tegen een decor van acht schilderijen. Het zeil dat een paar schilderijen beschermt tegen de regen, is er even afgehaald. Eén van de acht makers, Johan Elenbaas uit Goes, kijkt bezorgd toe. „Ik ben drie we ken bezig geweest aan mijn schil derij. Ik vind het zonde dat het nat wordt." Even later haalt hij zijn wer van de stellage en hangt het in de container die op het strand bij Kaapduin is geplaatst. In de contai ner is een kleine expositie inge richt met werk van Wout Kole. Het schilderij met vissen van Elen baas, in blauw, zwart en wit, past best bij Kole's foto's van schelpen, kaatsheuvel - Amanda van der Meule (24) uit Oostkapelle is giste ren niet verkozen tot Miss Neder land. Met elf andere Nederlandse meiden deed ze afgelopen week end in de Efteling in Kaatsheuvel mee aan de finale van de missver kiezing. De 23-jarige Desirée van den Berg uit het Noord-Hollandse Santpoort kwam als winnaar uit de strijd. Amanda vindt het jammer dat ze Wouter Blom doet zijn voorstelling met vindt Elenbaas. Onder het strand paviljoen, min of meer droog, wor den workshops graffiti gegeven. Ook hier is het niet druk. Jammer, want de ingrediënten van het festi val, dat dit jaar voor de vierde keer wordt gehouden en deze keer als thema 'eb en vloed' heeft, zijn goed. De organisatie heeft een ge varieerd programma gemaakt met inbreng van veel Zeeuwse kunste naars. Van boven klinken stampende beats. Onder de overkapping van het terras van het strandpaviljoen laten dj's de hele dag horen wat ze kunnen. Noisy en Kyoshi doen hun best, maar niemand danst. Te vroeg nog, misschien. Op een bank in de tent naast de draaitafels zitten Rogier uit Utrecht en Sander uit Breda er een beetje teleurgesteld bij. Ze zijn voor de eerste keer op het strDnA- feest. Rogier: „Van de week waren we hier op het strand en kregen we een flyer van dit feest. We heb ben toen via internet kaartjes ge kocht. 's Middags naar het strand en 's avond naar het feest, dachten we." Maar met dit weer vinden ze er weinig aan. 's Avonds wordt het drukker en wordt het festival toch nog goed af gesloten. Michael van der Wegen, één van de organisatoren, is 'abso luut tevreden', ondanks de regen van 's middags. „De sfeer was 's avonds geweldig." Hoeveel men sen precies het strDnAfeest heb ben bezocht, wil hij niet zeggen. niet heeft gewonnen. „Maar het was een leuke ervaring. Ik heb er veel van geleerd." De studente Be leid, Communicatie en Organisa tie aan de Universiteit van Amster dam kwam met de verkiezing niet specifiek uit voor Zeeland. Het sys teem met de provincies is -afge schaft. Ze was de enige Zeeuwse die meedeed. De meeste andere deelnemers kwamen uit Noord-Holland. Dj's Noisy en Kyoshi onder de overkapping op het terras van Kaapduin. door Sjaak Janse De nieuwe Remeha Calenta is de meest doordachte CV-ketel ooit. Hypermodern, betrouwbaar en uiterst onderhoudsarm. Samen met de Celcia 15 kamerthermostaat biedt de Calenta bovendien onbetwist hel hoogste rendement in zijn klasse. Dat noemen wij 'een winnende combinatie'. Op voorwaarde dat alle leidingen bi 1 m van de te plaatsen HR combi zitten en er een geschikte HR dakdoorvoer aanwezig is. k - Arnesteinweg 36,4338 PD MiddelburgT (0118)415060 F (0118)419707 E info@abimiddelburg.con' CR remeha www.remeha.nl RITTHEM - In Ritthem zijn zaterdag Lianna Brouwer en Leo de Visser de winnaars geworden van de sje- zenwedstrijd. Het duo Brouwer-de Visser stak al le 75 ringen en versloeg in de kamp op de ring van 26 mm Linda en Coen Minderhoud, die ook de volle bak staken. De derde plaats met 73 ringen was voor de win naars van 2009, Digna de Visser en Martin Brouwer. Naast de dames kregen ook de he ren de kans in de boerenronde om hun kunsten te vertonen. Hier was het Leo de Visser die onder andere de topringrijders Coen Minderhoud en Cor Janse de baas bleef De mooist versierde sjees was van Leonie en Robert Brouwer en Lin da en Coen Minderhoud waren het best geklede paar. De ronde op 14 mm werd ook gewonnen door het winnende koppel Lianna Brou wer en Leo de Visser. Agenda ZRV komende zaterdag: *Ringrijden Meliskerke (Torenstraat), 08.00-1 7.30 uur; *Ringrijden Aagtekerke (speelwei Burg. Geuzestraat), 07.30-17.30 uur; Sjezenrijden Vrouwenpolder, 11.00-17.30 uur. MIDDELBURG - Ondanks andere sportevenementen in de provincie en op tv, maar dankzij het mooie weer en de open winkels, trok het straattennisveldje van tennisbond KNLTB gistermiddag op de Markt in Middelburg aardig wat publiek. Kinderen van 5 tot 12 jaar konden op het veld kennismaken met sport in het algemeen en de tennis sport in het bijzonder. Het Reaal Straattennisteam van de KNLTB was naar Middelburg gehaald door tennisclub MLTC. Die wilde jonge ren in Middelburg laten zien hoe leuk tennis is. En het was een mooie gelegenheid om nieuwe le den te werven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 10