5 spectrum De rokken worden langer, en de schoenen platter! RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE wielerklassieker Marjan Berk Zaterdag 3 juli 2010 Uit de eerste hand en betrouwbare bron kan ik melden, dat de hoogte van de hak zal gaan dalen en de lengte van de rok zakken. Was het modebeeld tot op de dag van vandaag nog zo, dat het leek of de hoogte van de hakken van de damesschoenen probeerde de zoom van de super korte rok te be reiken, dan is het nu zover dat de kreet 'the sky is the limit' niet meer kan worden toegepast op die hysterische hakken en die tot in de onder broek reikende korte rokjes! In de zojuist in de Parijse kiosk aangeschafte Vogue zijn de eerste tekenen van deze giganti sche ommezwaai in de mode al waarneembaar! Heerlijke langelijzige jurken, nauwe lange rok ken, hooggesloten boordjes, gezien mijn leeftijd hangt er nog wel zoiets in mijn kast! En wie heb ben ze daar in Frankrijk als rolmodel voor geko zen? Grace Kelly! Hoewel al tientallen jaren gele den naar defilmsterrenhemel vertrokken, is haar beeld nog volmaakt intact. Zij is het perfecte voorbeeld voor die in-keurige mode, met de rok ken over de knie en het smalle ceintuurtje rond het middel, het haar in de elegante Grace Kelly- rol of sluik langs de oren gedrapeerd, om de jon ge vrouwen, die zich deze tamme mode niet kunnen herinneren, te verleiden tot het uit de hyperkorte rok stappen en die waanzinnige naaldhakken te verwisselen voor een stevige stapper of een degelijk platte balerina! Nu is het wel zo, dat de mode eigenlijk op straat wordt gemaakt en op straat strompelen de vrou wen nog vol overtuiging rond op die enorme martelwerktuigen, maar nadat ik zelf per onge luk een sleehaksandaal had aangeschaft, met toch een hak van negen centimeter hoogte, en er met bloedende tenen een halve kilometer mee had rond gestruikeld, ik voelde mij net zo'n Belgische steltloper!) heb ik persoonlijk on dervonden dat het menselijkerwijs niet lang meer kan duren of de weg terug wordt ingesla gen! Op de televisie zag ik onze trend-voorspellende goeroe Lidewïj Edelkoort relaxed vertellen, dat er van alles gaat veranderen. Geen liflaf en ande re onzin meer op ons bord, maar aardse aardap pels, gewoon voedsel, vaak lang vergeten scho tels die ons terugvoeren naar onze kindertijd. Ik verheug me nu al op de winderige herfstdag, waarop ik op de fiets tegen die wind in trap en met rode blossen thuiskom, waar ik de piepers mag jassen, de penen schrapen en de uien schil len voor een onvervalste pan hutspot, ook op da gen dat Leiden niet werd ontzet Weg met de flauwekul op ons bord en met de onzinkleren aan ons lijf. Terug naar de lekkere ouderwetse degelijkheid. Past ook beter bij de bezuinigingen. Tot we op een dag een lentebries je langs ons hoofd voelen waaien en de schaar pakken, om onze rokken weer een flink stuk kor ter te maken! Want als U het nog niet wist, het leven is een groot doorlopend perpetuüm mobile. En dat is maar goed ook!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97