Griek wint de hoofdrubriek naar Chelsea 47 Allesweters welkom bij wielerquiz in Yerseke Voorverkoop voor duel Kloetinge tegen NAC Zevende plaats voor Pieter Israel NAC en Loran alsnog akkoord Rutger Smith stelt rentree opnieuw uit zaterdag 3 juli 2010 na de partij tegen Rafael Nadal naar oorzaken voor zijn nederlaag foto Hamish Blair/EPA Berdych finalist Tomas Berdych plaatste zich giste ren voor de finale van Wimbledon. De Tsjechische tennisser was in de halve eindstrijd met 6-3 7-6 (9) 6-3 te sterk voor de Serviër Novak Djokovic, die als derde was ge plaatst. Berdych, als twaalfde ingeschaald, verraste in de kwartfinale ai zesvou dig winnaar Roger Federer. Het is voor Berdych de eerste keer dat hij in de finale van een grandslamtoer- nooi staat. „Het is ongelooflijk om na Federer ook Djokovic te ver slaan", zei de winnaar. Mannen, halve finale: Nadal (Spa/2) - Murray (GBr/4) 6-4 7-6 (6) 6-4, Berdych (Tsj/12) - Djoko vic (Ser/3) 6-3 7-6 (9) 6-3. Vrouwen, dubbelspel, halve fina le: Vesnina/Zvonareva (Rus) - Dulko/Pennetta (Arg/lta/4) 6-3 6-1, King/Sjvedova (VSt/Kaz) - Huber/Mattek-Sands (VSt/5) 6-4 6-4. Gemengd dubbelspel, halve fina le: Moodie/Raymond (ZAf/VSt/11 - Melo/Stubbs (Bra/Aus/10) 6-4 6-4, Paes/Black (lna/Zim/2) - Dlouhy/Benesova (Tsj/9) 6-3 6-3. door Jan Dagevos yerseke - Tal van bekende men sen uit de wielerwereld doen mee aan de PZC Wielerquiz op donder dag 8 juli. Zo heeft oud-renner Piet Rentmeester zich ingeschre ven, vormt biljarter Jean Paul de Bruijn een koppel met wielerken- ner Arnold Parre, terwijl oud-ren ner Ko Tolhoek samen met freelan ce-journalist Piet Eversdijk op trekt. Daarnaast hebben ook Regina Bruins (damesploeg Cervélo Test Team) en Andrea Bosman (wieler ploeg Leontien.nl) hun komst toe gezegd. Bosman werd vorig jaar derde op het Nederlands kam pioenschap wielrennen op de weg in Landgraaf. Wielerspeaker Bert van Gils vormt een duo met oud-profrenner Fes ter Aarts. Daarnaast doen ook Ka- rel en Brian van Goethem, Heddy en Nick Nieuwdorp een gooi naar de hoofdprijs. De wielerquiz wordt donderdag 8 juli in De Zaete te Yerseke gehou den en begint om 19.30 uur. Ieder een mag meedoen aan de quiz. Er wordt gespeeld met koppels. De presentatie is in handen van PZC-journalist Rudy Boogert. Hij heeft de quiz ook samengesteld. Belangstellenden kunnen zich nog steeds aanmelden door een mail- tje te sturen naar wielercafe@pzc.nl. De inschrijvin gen lopen binnen, maar er is nog plek voor meer deelnemers. De hoofdprijs is een tweedaagse reis voor twee personen naar de finish van de Tour de France in Parijs. Tot komende donderdag worden er in deze krant opwarmertjes ge publiceerd. Elke dag kunt u een quizvraag tegemoetzien. door Jan Dagevos kloetinge - Evenals vorig jaar slaat NAC ook dit keer weer een trainingskamp op in Zeeland. De Bredase eredivisieclub verblijft van maandag 12 tot en met zaterdag 17 juli in Kamperland. Vorig jaar had NAC onderdak in Domburg. NAC werkt in deze periode twee oefenwedstrijden af Dinsdag 13 juli (19.00 uur) is hoofdklasser Kloetinge de tegenstander, donder dag 15 juli speelt Tholense Boys (19.00 uur) tegen de eredivisie club. Tijdens de wedstrijd van Kloetin ge tegen NAC neemt Niels Kole af scheid van de Bevelandse club. Hij komt vanaf komend seizoen uit voor Wemeldinge. De businessclub van Kloetinge heeft speciaal voor deze wedstrijd een VIP-tent opgebouwd waarin leden en niet-leden kunnen net werken. Naast een barbecuebuflët zal Hans van den Ende van NAC spreken over sport en business en geeft trainer Robert Maaskant zijn visie over de kansen en mogelijk heden van NAC in het nieuwe voetbalseizoen. De VIP-tent en het sportpark zijn vanaf 17.00 uur geopend. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De prijzen voor VIP-kaarten zijn 65 euro. Gewone toegangskaarten kosten 10 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen en 65+. In de voorverkoop kosten die laatste kaarten respectievelijk 8 en 4 euro. De voorverkoop voor de ontmoe ting tegen NAC is inmiddels bego- nen. Kaarten zijn in de voorverkoop verk- grijgbaar op de volgende adressen: Ko's Notenshop in Goes, Krijger Tabak in Goes, Erik Intersport in Middelburg. door Lucien Roeiandt nieuw- en sint joosland - Met sport van goed niveau kende de vijfde editie van Outdoor Zeeland in de verzengende hitte gisteren een uitstekende start. De Griek Di- mitris stuurde de Clanto-dochter Uvanta in de hoofdrubriek, ZZ klassiek, naar een afgetekende over winning. De zusjes Kort uit Lewedorp zorg den op de eerste dag van het hippi sche evenement in Nieuw- en Sint Joosland voor het Zeeuwse succes. International Anouk schreef met Tjambika het klassiek Z op haar naam. Imke toonde zich de beste in L. De zege in M werd een prooi voor de Brabantse Odette Janse met Royal Flush. De internationale parkoersbouwer Mare Vygh droeg met zijn techni sche paardvriendelijke omlopen zijn steentje bij aan de succesvolle opening. De Belg wist goed welk vlees hij in de kuip had, want in al le rubrieken plaatste zich het ge wenst aantal voor de barrage. In Z bleek de als vijfde sprong opgestel de oxer de scherprechter. Met een foutloze ronde en een tijd van 45.02 seconden stak Dave Maarse met de merrie Liefhebber's Wild card als eerste de lont in het kruit vat. De combinatie uit Wellerlooi mocht hiermee lang op de over winning hopen, maar het venijn zat in de staart. In een adembene mende rit stuurde Anouk Kort de Indoctrodochter Tjambika met haar tweede nulronde en een tijd van 41.95 seconden naar een prach tige overwinning. In de klasse L was het Imke Kort die het feestje voor Dave Maarse in rook liet opgaan. De Limburger stuurde de ruin 'Ach lee zo'n Lief hebber' in 42.18 seconden foutloos rond. Een tijd waar veertien van achtervolgers zich op stuk beten, maar niet laatste starter Imke Kort met Loday. Met het mes tussen de tanden, draaiend en kort wen dend stuurde ze Acord II-zoon in 40.14 seconden naar een felbevoch- ten zege. Dave Maarse leek op Stal de Kroo gedoemd tot eeuwige tweede. Want ook in M greep hij in een zinderende barrage met Apart zo'n Liefhebber net naast de winst. Odette Jansen toonde zich met Royal Flush vijfhonderdste se conde sneller. Carolein van de Pias- se, net terug van een rugblessure, was met Delta Mossels Jantje met de vierde plaats in deze rubriek de beste Zeeuwse. Snel, snelst. Dat was de Griek Di- mitris Natsis in het ZZ. Met een foutloze tweede fase in de tijd van 23.89 seconden leek het voor Ar nold Boerekamps en de Ani- mo-zoon Simba kat in het bakkie. Maar Dimitris stuurde Nida Rouge een fractie (23.76) sneller rond en behaalde zo de winst. londen - Chelsea heeft Yossi Be- nayoun overgenomen van Liver pool. De 30-jarige Israëlische mid denvelder ondertekende gisteren bij de Engelse kampioen een con tract voor drie jaar. „Zo'n club is de droom van iedere voetballer", was zijn reactie op de website. Benayoun speelde drie seizoenen voor Liverpool. Daarvoor kwam hij uit voor onder meer West Ham United en Racing Santander. Michael Laudrup is de nieuwe trainer van Real Mallorca. Dat maakte de Spaanse voetbalclub vrijdag bekend. De 46-jarige Deen, die in Nederland bij Ajax speelde, ondertekende een tweejarig con tract. Laudrup was tot april 2009 hoofdtrainer van het Russische Spartak Moskou, waar hij werd ontslagen. Eerder werkte hij als hoofdcoach bij het Spaanse Getafe en het Deense Bröndby. Ook was hij een tijdje assistent-trainer van het nationale team. BREDA Bridgemedewerker Van den Bergh overleden Op 76-jarige leeftijd is woensdag avond Ruud van den Bergh na een kort ziekbed overleden. Hij was als bridgemedewerker aan deze krant verbonden en verzorg de al jarenlang elke zaterdag een ru briek in deze krant. Van den Bergh, woonachtig in Ba- vel, was een groot kenner van de bridgesport en stelde met veel toe wijding de rubrieken voor de PZC samen. Ruud van den Bergh wordt komen de maandag in Breda gecremeerd. PRINSENBEEK Pieter Israel uit Kruiriingen is in het criterium voor elite en beloften te Prinsenbeek op een zevende plaats geëindigd. De wedstrijd werd gewonnen door Marco Kuijvenhoven. Op de twee de plaats eindigde de Belg Ronald Roos en de derde plaats ging naar Gerwin de Regt. Israel is vandaag actief in zijn woonplaats Kruiningen. Dan staat de plaatselijke wielerronde op het programma. De elites en beloften starten om 19.00 uur. BREDA Tyrone Loran speelt ook komend voetbalseizoen bij NAC Breda. Dat maakte de Brabantse eredivisionist gisteren bekend. Loran en NAC staakten eerder in de week de contractonderhandelin gen, omdat beide partijen het niet eens konden worden. In latere ge sprekken kwamen Loran en NAC toch tot een akkoord. Loran onder tekende een contract voor één sei zoen. De verdediger speelt al drie seizoe nen bij NAC. Daarin kwam hij tot 72 officiële wedstrijden. UDEN Rutger Smith heeft zijn rentree op de atletiekbaan opnieuw uitge steld. De dïscuswerper zou van daag na bijna twee jaar blessure leed meedoen tijdens de Keien Meeting in Uden, maar heeft zich alsnog afgemeld. Smith merkte deze week tijdens een laatste training dat alles nog niet naar wens verloopt. „De laat ste training was toch weer matig en dat heeft Rutger doen besluiten de stekker er voor uit te trekken", aldus zijn trainer Gert Damkat. TOUR 2010 Alles over de Tour de France in een interactieve infografiek: parkoers, da ta, ploegen en uitslagen. Kijk op www.pzc.nl/tourdefrance STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc:nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85