signatuur sport 141 Spanje moet muur van Paraguay afbreken Duitsland sterk vanaf elf meter Maradona geeft Lionel Messi carte blanche De elf 'buitenlanders' in Die Mannschaft Suarez ontbreekt tegen Oranje kwartfinales Argentinië - Duitsland) halyefinales finales] r&\ zaterdag 3 juli 2010 Duitsland verloor op een WK nog nooit vanaf elf meter. Sinds de introductie van de strafschoppenserie bij het WK van 1982 waren de Duitsers vier keer de beste vanaf elf meter. Frankrijk (1982), Mexico (1986), Engeland (1990) en Ar gentinië (2006) waren de slachtoffers. Vier jaar geleden was Jens Lehmann de winnende keeper (foto). door Barry van der Hooft JOHANNESBURG - Duitsland treft vandaag in de kwartfinale van het WK het Argentinië van Diego Ma- radona en Lionel Messi. Typisch Duits kun je Die Mannschaft niet meer noemen. De selectie van loachim Löw is een bonte verza meling voetballers. Franz Beckenbauer, Uli Hoeness, Gerd Müller, I.othar Matthaus, Andreas Brehme, Jürgen Klins- mann, Oliver Bierhoff; het is zo maar een greep uit de topspelers die Duitsland de afgelopen decen nia heeft voortgebracht. De na men van toen klinken echt Duits, maar dat is tegenwoordig wel an ders. Serdar Tasci, Sami Khedira, Mesut Özil, Cacau; Die Mann schaft is een verzameling van gebo ren Duitsers, kinderen van immi granten en genaturaliseerde spe lers. Liefst elf van de 23 voetballers tel- KAAPSTAD - De Argentijnse bonds coach Maradona beseft dat hij van daag een sublieme Messi nodig heeft om de Duitsers naar huis te kunnen sturen. Als deze kleine spelmaker een hoog niveau be reikt, dan neemt hij automatisch zijn manschappen op sleeptouw. Daarom nodigde de trainer hem in aanloop naar de kwartfinale ook uit voor een gesprek. „Ik ben naar Messi gegaan en heb hem ver teld dat ik me nooit hebben laten voorschrijven op welke plek ik moest voetballen. Daarom moet ook hij zelf bepalen waar hij wil spelen", vertelde Maradona. „Hij is volwassen genoeg om die bal op te halen en te zeggen: Deze bal is van mij en niemand leest het spel zo goed als ik!" lende selectie hadden er ook voor kunnen kiezen om voor hun (tweede) vaderland uit te komen. Nieuw is dat niet in Duitsland. Horst Kwiatkowski, in 1954 wereld kampioen met Duitsland, had een Poolse achtergrond. Twee spelers uit de jaren zeventig, Jimmy Hart- wig en Erwin Kostedde, waren kin deren van Amerikaanse soldaten en Duitse moeders. Hetzelfde geldt voor Felix Magath, die 43 in terlands voor Duitsland speelde. De huidige trainer van Schalke 04 is de zoon van een Puerto Ricaan- se soldaat in het leger van de Vere nigde Staten. In de jaren negentig speelde Mauri- zio Gaudino, zoon van Italiaanse immigranten, vijf interlands voor Duitsland. De Zuid-Afrikaan Sean Dundee werd vanwege zijn presta ties bij VfB Stuttgart genaturalis eerd, net als de Braziliaan Paolo Rink die dertien keer voor Duits land uitkwam en later nog bij Vit esse speelde. Toch waren er in die tijd ook veel spelers met een dub bele nationaliteit die juist niet voor Duitsland kozen. Ze voelden zich niet echt welkom, omdat de conservatief denkende voetbalbond DFB ze niet nodig dacht te hebben. Aan het eind van de jaren negentig werd het beleid van de DFB aangepast, onder VERDEDIGERS 4. Dennis Aogo (Hamburger SV). Duitse moeder, Nigeriaanse vader. 5. Serdar Tasci (VfB Stuttgart). Turkse moeder, Turkse vader. 20. Jerome Boateng (Manchester City). Duitse moeder, Ghanese va der. MIDDENVELDERS 6. Sami Khedira (VfB Stuttgart). Duitse moeder, Tunesische vader. 8. Mesut Özil (Werder Bremen). Turkse moeder, Turkse vader. 15. Piotr Trochowski (Hamburger SV). Poolse moeder, Poolse vader. 21Marko Marin (Werder Bre men). Bosnische moeder, Bosni sche vader. AANVALLERS 10. Lukas Podolski (1. FC Köln). Poolse moeder, Pools-Duitse vader. 11Miroslav Klose (Bayern Mün- chen). Poolse moeder, Poolse va der 19. Cacau (VfB Stuttgart). Brazili aanse moeder, Braziliaanse vader. 23. Mario Gomez (Bayern Mün- chen). Duitse moeder, Spaanse va der. meer dankzij de inzet van de hui dige president Theo Zwanziger. Clubs moesten hun jeugdopleidin gen verbeteren en er werden ook voetbalscholen opgericht. In on der meer Frankrijk, Nederland en Spanje had dat zijn vruchten afge worpen, zagen ook de Duitsers. Veel van de huidige WK-interna- tionals hebben dan ook in het jeugdinternaat van één van de Duitse profclubs gezeten. Allocht oon of niet, ze zijn opgegroeid met de Duitse spelopvatting en de adelaar op de borst. De broers Hamit en Halil Altintop zijn in Gelsenkirchen geboren, maar kozen uiteindelijk toch voor Turkije. Omdat de Turkse voetbal bond er kort opzat, maar ook om dat ze in hun tweede vaderland op meer speeltijd zouden kunnen rekenen. Een andere in Gelsenkir chen geboren Turk, spelverdeler Mesut Özil, koos wel voor Duits land. Hij behoort nu tot de jongste WK-selectie van Duitsland sinds de Tweede Wereldoorlog. Tien van zijn ploeggenoten zouden ook voor een ander land hebben kun nen kiezen. In Duitsland wordt er geen probleem van de 'Internatio- nalmannschaft' gemaakt. Het hoort bij de internationalisering van de ploeg, die vandaag Argenti nië opzij moet zetten. JOHANNESBURG - Diego Forlan heeft Uruguay op 1-1 gezet tegen Ghana. De spits plaatste zich gisteravond laat met zijn land voor de halve finale tegen het Nederlands elftal. Na strafschoppen was Uruguay de sterkste. De Zuid-Amerikanen zwijnden in de laatste minuut van de verlenging toen Ghana's topscorer Asamoah Cyan een strafschop via de lat over schoot. Hij kreeg die strafschop nadat Ajacied Luis Suarez met zijn handen een doel punt had voorkomen. Hij ontving rood en kan dinsdag tegen Nederland niet meedoen. foto Srdjan Suki/EPA door Tim Senden JOHANNESBURG - Favoriet tegen un derdog, aanvallen tegen verdedi gen. Zo kan de ontmoeting tussen Europees kampioen Spanje en Pa raguay in de kwartfinale van het WK voetbal het beste worden gety peerd. De Spanjaarden hebben vanavond op papier een duidelijk sterkere ploeg op de grasmat van het Ellis Park-stadion staan. Maar de grote vraag is: kan Spanje door de Paraguayaanse muur breken? De Zuid-Amerikanen incasseer den dit WK voetbal nog maar één doelpunt, dat gebeurde in de ope ningswedstrijd tegen uittredend wereldkampioen Italië (1-1). Ver volgens wisten Slowakije, Nieuw-Zeeland en Japan de bal niet achter Paraguay-doelman Jus- to Villar te werken. De Spanjaar den krijgen vandaag dus een zeer lastige taak om die hechte defensie uit elkaar te trekken. En sommige kenners twijfelen eraan of de Euro pees kampioen daarin slaagt, me de omdat spits Fernando Torres dit WK nog 'droog' staat. Toch heeft de Spaanse bondscoach Vicente del Bosque nog steeds alle vertrouwen in de Liverpool-aanval- ler. „Hij werkt zich helemaal in het zweet voor het team", verde digde Del Bosque zijn keuze. „Hij houdt de centrale verdedigers con stant bezig, trekt de verdediging uit elkaar en creëert ruimte voor David Villa en de andere spelers." Die uitspraken van Del Bosque, die waarschijnlijk dezelfde elf op stelt als in de achtste finale, wor den ondersteund door de statistie ken. Zo wist Villa deze mondiale titelstrijd al vier keer te scoren. Hij wil daarom ook tegen Paraguay sa men met Torres de Spaanse aanval vormen. „Torres is helemaal niet in slechte vorm", meent Villa. „Hij is een heel aardige kerel en we we ten allemaal dat zijn WK-moment nog moet komen, hopelijk zater dag tegen Paraguay." Tegenover de uitmuntende defensie van Para guay staat een weinig productieve aanval. De equipe van bondscoach Gerardo Martino scoorde slechts drie doelpunten en had in de acht ste finale strafschoppen nodig om Japan te verslaan. Zowel in de regu liere speeltijd als in de verlenging werd niet gescoord. Vervolgens be reikte Paraguay vanaf de straf schopstip voor het eerst in de his torie de kwartfinale bij een WK voetbal, een feit dat in het Zuid-Amerikaanse land al tot een volksfeest leidde. Of dit sprookje een vervolg krijgt, is zeer de vraag. WK voetbal achtsteifinalèSj Zuid-Afrika zo 27 juni zo 27 juni di 29 juni 1 di 29 juni Uruguay - Z.-Korea VS - Ghana Nederland-Slowakije Brazilië - Chili Argentinië - Mexico Duitsland - Engeland Paraguay-Japan Spanje - Portugal ■"I X Uruguay - Ghana Nederland - Brazilië za 10 juli fi)4!SpfeEÖ3 za 3 juli ;v m Hiwrrrr ifWWBWateteil zo 11 juli SC 20:30 wo 7 juli za3juli Paraguay - Spanje Polokwanó; l -Rustenburg Johapneslii i,™ 1 3 "x/ turban Bloemfontéijfi: V": I D - A F ^PTk A i' k ƒ"•- v'- '\;"r AfR1KA j •x ^'3 Port Elizabeth ff VKaapst*ï 0 Ulem Adriaansens bron ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79