zeeland 135 Zö zot as 'n bos juun Traplift huren? Stannah Tourkoorts in Kloetinge to Alleen bij de beste! De fiscus betaalt mee, ook bij huur! zaterdag 3 juli 2010 Hannie Kool sfh^NSPspoRriivibaas Zeeuws Archief HalL£N eep0UR KLOETINGE - Op de Bevelanden en Schouwen-Dui- enkeling, zoals oud-wielrenner Jaap Huissoon in teiten bij de passage van de renners, veland heeft de Tourkoorts toegeslagen. Op ver- Kloetinge, heeft zijn voorgevel een gele kleur ge- (M&) pagina 42, 43 en 45: Tournieuws. schillende plaatsen verrijzen tribunes. Vlaggen geven (foto). Het peloton rijdt morgen dwars s*~ wapperden al langer langs het parcours en een door Goes. Op de Grote Markt zijn allerlei activi- t www.pzc.nl/tourdefrance wm '.V door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Hannie Kool-Blok land, nu nog wethouder van de ge meente Middelburg, wordt direc teur van het Zeeuws Archief in Middelburg. Ze volgt Roelof Koops op, die drie weken geleden af scheid nam. Haar nieuwe baan gaat oktober in. Tot die tijd is ze wet houder economische zaken, financi ën, monumenten en archief en ruimtelijke ordening. Haar partij, het CDA, draagt fractievoorzitter Jo- han Aalberts voor als opvolger. De gemeenteraad moet hiermee for meel nog instemmen. Kool-Blokland (52) is blij met haar nieuwe baan. „Ik ben eigenlijk his toricus en dit is een buitengewoon interessante uitdaging. Ik ben nu ruim zeven jaar met veel plezier wethouder, maar ik wil voorko men dat ik in een wachtpositie kom. Dit is geweldig." Het Zeeuws Archief zegt 'heel blij' te zijn met de benoeming van Kool-Blokland. 'Met de benoeming heeft het Zeeuws Archief een direc teur geworven die met haar be stuurlijke ervaring de archiefinstel ling veilig door een woelige perio de kan loodsen. Voor de deur staat de voorgenomen decentralisatie, waarbij het Rijk zijn taken ten aan zien van regionale historische cen tra overdraagt aan de provincies.' Kool-Blokland studeerde geschiede nis in Utrecht en promoveerde in 1990 bij de universiteit van Tilburg met het proefschrift 'De zorg gewo gen. Zeven eeuwen Godshuizen in Middelburg.' door Rinus Wilemsen Kiek, 'n balonne hunter, zegt een oudere man, ter wijl ik een brief naar de post breng. Het is net na het avondeten. Ik kreeg net nog een telefoontje, want ja, hoe gaat dat? De meeste mensen bellen rond etenstijd. Dan zijn de bellers thuis en de ontvangers ook. Voor je het weet, wordt er dan nog wat gekletst, want meestal zijn die be richten maar korte mededelingen. Zitte hie nog an de laote èrpels joengen? werd er gevraagd. Wie der eeten 's middags altied wèrm, ging de man verder, die zijn naam niet direct zei, maar ik begreep aan het woordje Wieder, dat het ie mand uit het Land van Axel moest zijn. Wieder, da's een oud woord je, dat eigenlijk niet meer zo ge bruikt wordt. En pouwder en souwder ook. Wie gebruikt die twee woordjes nog? Bijna nie mand; iedereen heeft het tegen woordig over polder en zolder. Woordjes uit de oude doos van het Land van Axel. Goed, ik loop met die brief naar de brievenbus. Veel te laat natuur lijk, want die wordt bij ons tegen 'om vuuf uuren gelicht. Maar dacht ik, als ik 'm nü niet breng, dat ligt hij overmorgen nog en waar kan hij dan eigenlijk beter lig gen, dan al in dien oranje busse? Meestal zie je mensen op het eind van de middag nog even vlug nao de post lopen, zo met de gedachte, dan kan tie nog mee, maar voor mij maakt dat eigenlijk weinig uit. De meeste brieven die ik verstuur, dat zijn er die niet zo aan een tijd gebonden zijn. Dat is heel wat an ders met de inkomende post, die zijn wel aan een bepaalde datum gehouden. Zo van: Betaolen voo den êêsten van de volgende de maond! Nog voor ik thuis was, reed Wan nes me al achterop. Of ik ook mee goeng nao die luchtballonne. Nu is Wannes in alles geïnteresseerd, vandaar dat hij dagelijks of bij de brievenbus staat, zo op het eind van de middag, of bij de bushalte, waar om het half uur een bus stopt. Over alles kan tie meepra ten, maar vooral over duiven. Van daar dat hij natuurlijk als eerste van het dorp de luchtballon had zien aankomen. Een paar jongens, misschien net zestien jaar, racen door de straat en schieten ook de polder in. Het schelle geluid dat uit de motors komt, kletst tegen de warme gevels in de straat. En na tuurlijk onderweg flink schakelen en maar lawaai maken, 't Hoort bij de leeftijd denk ik, 't bin nog kuufels van joengers. Gelukkig zijn het opgevoerde brommers, zodat ze vlug uit het oog zijn verdwe nen. Dat is het voordeel van snelle diengers, die zijn vlug voorbij, ook al maken ze veel lawaai. Ik kijk ze na en onwillekeurig zie ik de bal lon op het eind van de straat bo ven het tankstation hangen. De zon is aan het zakken en het is bijna windstil. Een paar andere bu ren komen ook naar buiten, zeker wakkergeschrokken door het ge luid van de brommers. Een paor opgeschooten joengers kommen op udder fiets in een kluutje ange- reejen en schieten ook de polder in. De ballon zakt achter de bo men omlaag. Het wordt heiig, 'n Schöönen aovund, zegt de buur vrouw, die in deur deurgat blijft staan. Nee, ze gaat niet naar de bal lon kijken. Vroeger, zegt ze, toen we nog in de polder woonden, dan heeft ze dikwijls die ballon nen zien hangen. Het waren meest al Vlamingen, die op het kale land hun mandje lieten zakken. Zukke diengen doe je nao den witten 'oest, gaat ze verder, want de boe ren ziin da nii blieje mee. ]a, dat be grijp ik wel. ]e moet niet landen tussen de tarwe of andere vruch ten, maar ook niet in een weiland met koeien. Die wórren dan zot zot as 'n bos juun en spriengen over 't vermaok. Net as d'Ollan- ders toen ze van de Brazieljaonen wonnen. Informeer mij vrijblijvend over de d buitentraplift j O traplift rechte trap d traplift met 1 of 2 bochten C€HS O BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 2251) www.stannah.nl - info@stannah.nl 's Werelds meesi gekozen en gewaardeerde traplift. 1 (Dhr/Mevr) Adres PC Plaats Telefoon Afd2251 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah 1 Trapliften B.V., Antwoordnummer 1 7006, 21 70 VB Sassenheim.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73