Kans op een kabinet Paars Plus groeit Houten Racer-Achtbaan nu geopend! 61 Klaar voor een spannende strijd tegen de draak? INFORMATIE Vandaag gesprek WD, PvdA, D66 en GroenLinks Molukkers willen ontheffing grafrechten Eindhoven met 35,5 graden het warmst Springer uit hotel was onder invloed Jongen ligt gewond op het spoor van station Gijs de Vries naar Europese Rekenkamer orisenae Koop nu je entreebewijzen op www.efteling.com Van 19 juli t/m 5 september 2010 is de Efteling dagelijks geopend tot 21 Op zaterdag zelfs tot middernacht! zaterdag 3 juli 2010 ASSEN Het Moluks Platform Assen wil van het Rijk een ontheffing van grafrechten krijgen voor de eerste generatie Molukkers. Om de ont heffing te krijgen wil de belangen groep staatssecretaris Ank Bijle- veld (Binnenlandse zaken) benade ren. Ook gaat de groep andere ge meenten met een grote Molukse ge meenschap aanspreken. DE BILT In Eindhoven is het gisteren 35,5 graden Celsius geworden. Daar mee was de stad de warmste plek van Nederland, aldus het KNMI. Hoe laat deze temperatuur werd ge meten, is niet bekend. Meestal is het tussen 16.00 en 17.00 uur dat zulke hoge waarden worden be reikt en niet, zoals de meeste men sen denken, rond het middaguur. AMSTERDAM De 28-jarige Australiër die donder dagavond van drie hoog uit een Amsterdamse hotelraam sprong en daarbij op een 18-jarige Braziliaan se toerist terechtkwam, was onder invloed van drugs. De Australiër ligt met rugletsel in het zieken huis. Ook het slachtoffer is zwaar gewond naar het ziekenhuis ge bracht en geopereerd aan zijn rug. HOUTEN Een NS-medewerker heeft gister ochtend op het spoor van station Houten een zwaargewonde jongen aangetroffen. Het slachtoffer is ver moedelijk door een trein aangere den. De politie gaat uit van een on geval. De 17-jarige jongen uit Deil is in kritieke toestand in een zie kenhuis opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. Gijs de Vries DEN HAAG Oud-staatssecretaris Gijs de Vries (54, WD) wordt lid van de Europe se Rekenkamer, de organisatie van de Europese Unie die de financiën van de EU controleert. De Vries volgt Maarten Engwirda op, die eind dit. jaar op eigen verzoek stopt. Engwirda is dan vijftien jaar lid geweest van de Europese Reken kamer. Informateur Herman Tjeenk Willink ziet kansen voor een kabinet met WD, PvdA, D66 en GroenLinks. Vandaag komen de fractieleiders van deze partijen gezamenlijk bijeen om verder te praten over de mogelijkheid van Paars Plus. DEN HAAG - WD, PvdA, D66 en GroenLinks verkennen vandaag onder leiding van Tjeenk Willink de mogelijkheden om een coalitie te smeden. Er wordt nog niet offi cieel onderhandeld. Volgens ingewijden zullen de par tijen elkaar nog op enkele pijnpun ten moeten naderen voordat er in houdelijk kan worden gesproken. De partijen verschillen onder meer hartgrondig van mening over de snelheid waarmee het fi nancieringstekort moet worden te ruggedrongen, over de hypotheek renteaftrek, de kilometerheffing en de sociale zekerheid. Vorige week spraken Mark Rutte (WD), Job Cohen (PvdA), Alexan der Pechtold (D66) en Femke Hal- sema (GroenLinks) ook al met el kaar, toen onder leiding van de vo rige informateur Uri Rosenthal (WD). Dat leverde niets op om dat WD-leider Mark Rutte op dat moment onvoldoende perspectief zag. De afgelopen dagen liet Rutte doorschemeren dat er toch moge lijkheden waren om tot een verge lijk te komen als er aan enkele randwaarden zou worden voldaan. Welke voorwaarden dat waren, wilde niemand zeggen. De WD, de winnaar van de ver kiezingen, wil zelf het liefst, een ka binet met CDA en PW. Dit bleek niet mogelijk omdat CDA niet wil de aanschuiven voordat de andere twee partijen hun belangrijkste meningsverschillen hadden over brugd. De tweede voorkeur van Rutte, een kabinet met WD, PvdA en CDA, wordt door Cohen geblokkeerd. Fractievoorzitter Maxime Verha gen van het CDA is teleurgesteld over de ontwikkelingen in de kabi netsformatie, waar informateur Herman Tjeenk Willink vandaag praat met de fractievoorzitters van WD, PvdA, D66 en GroenLinks, maar niet met het CDA. Volgens Verhagen maakt WD-leider Mark Rutte nu een keuze voor een 'koers over links'. „Ik vind het ver bazingwekkend en teleurstellend dat Mark Rutte nog geen anderhal ve week geleden zegt dat het geen zin heeft om te onderhandelen over Paars Plus, maar nu ineens wel weer gaat praten over een link se coalitie onder WD-leiding", zegt Verhagen in een reactie. Volgens hem is er duidelijk een be ter alternatief in de vorm van een middencoalitie, waarvan Rutte zelf steeds heeft gezegd dat het zijn voorkeur heeft. „Nu de WD lijkt te kiezen voor een koers over links kunnen wij alleen maar af wachten of de woorden van Rutte ook worden omgezet in daden. Ook als het gaat om zijn campag nebeloftes met betrekking tot de hypotheekrenteaftrek en de nood zaak tot stevige hervormingen zon der belastingverhogingen." #S Kom naar de Efteling en strijd tegen de draak én tegen elkaar in de nieuwe houten racer-achtbaan Joris en de Draak. Treed zo in de voetsporen van de legendarische Joris die op slimme wijze de draak versloeg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6