Burgemeester raakt stukje macht kwijt PZC L SCH0UWEN-DU1VELAND 30 en 31 WET Grensoverschrijdend karakter bepalend Deltaweek ook culinair van start 32 en 33 Automobilist uit St. Maartensdijk verongelukt Dow Terneuzen zoekt personeel MAANDAG 5 JUU DOMINICUS www.dominicus.nl almanak Ventiel Foto's gezocht Ook Staatsbosbeheer merkt verharding van maatschappij Zaterdag 3 juli 2010 Woonhuis in Axel zit tjokvol met muurschilderijen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Marcel Modde ZIERIKZEE - Burgemeesters raken een deel van hun bevoegdheid kwijt bij het van kracht worden van de Wet Veiligheidsregio's in oktober. Strekt een calamiteit zich uit tot over de gemeentegrens, dan gaat de zeggenschap naar de coör dinerend burgemeester, oftwel de voorzitter van de Veiligheidsregio. In Zeeland is die coördinerende rol straks weggelegd voor burge meester Koos Schouwenaar van Middelburg. De burgemeester van de provinciehoofdstad is tevens korpsbeheerder van politie. Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland heeft moeite met de regeling. Het ont breekt volgens hem aan duidelijke afspraken over het moment waar op hij de touwtjes uit handen moet geven en wat er dan nog van de gemeente wordt verlangd. Als voorbeeld noemt hij Concert at Sea op de Brouwersdam, waar het afgelopen weekeinde 70.000 bezoe kers op afkwamen. Rabelink vindt dat hij een verkeersinfarct van de wegen rond het evenemententer rein best zelf kan afhandelen. Ook problemen zoals ze in 2007 ont stonden door het losbarsten van een wolkbreuk aan het eind van de dag, horen volgens hem na 1 ok tober vanzelfsprekend thuis bij het lokaal gezag. „Ik denk dat een bur gemeester altijd verantwoordelijk is een traject op te pakken. Maar wanneer wordt iets grensover schrijdend?" Zo'n wolkbreuk is volgens direc teur Frans Captijn van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) juist wél een typisch voorbeeld van 'op- schaling' tot een hoger niveau. „Ra belink blijft verantwoordelijk voor de lokale aspecten, maar de coördi nerend burgemeester hakt dan de knoop door. De meeste bezoekers moeten van Schouwen-Duiveland af, dus is het gelijk grensoverschrij dend. Zo is dus voor iedereen dui delijk wie de besluiten neemt." De provincie levert onder de nieu we wet ook taken in. Het eigen vei ligheidsbureau wordt opgeheven en ondergebracht bij de VRZ. ZIERIKZEE - Een vissoepje, gewokte garnalen, Zeeuwse oesters, en voor de enkeling die z'n neus ophaalt voor zilte gerechten, was er ook een stukje warme beenham te verorberen op de culinaire boulevard. Dit eetfestijn, verzorgd door een zestal restaurants uit Zierikzee, is gis teren neergestreken voor de veertigste editie van de Deltaweek. Dit jaar zijn zo'n 200 ploegen afgekomen op het watersportevenement. Dat is fors meer dan voor gaande jaren. Ook vandaag zijn er nog tal van festivitei ten rond de Deltaweek. foto Ronald den Dekker Vanwege ons bedrijfsuitje zijn op de vestigingen van in Westkapelle en Goes DE GEHELE DAG GESLOTEN TERNEUZEN - Chemieconcern Dow in Terneuzen verwacht dit jaar honderd personeelsleden te moe ten werven ter vervanging van me dewerkers die met (vervroegd) pensioen gaan. Het bedrijf heeft ook extra medewerkers nodig voor het Europese servicecentrum dat begin dit jaar officieel is geopend in Terneuzen. Dow-bestuursvoor- zitter Gerard van Harten maakte dit gisteren bekend. Dow Terneu zen heeft het Europese servicecen trum binnengehaald in een con currentiestrijd met andere Europe se Dow-vestigingen. Momenteel werken er 150 personeelsleden. Eind 2010 zal het personeelsbe stand gegroeid zijn tot 250, aldus de Dowtopman. Tip? redactie@pzc.nl Nu hij wethouder van toerisme is, stapt de Terneuzenaar vaker op de fiets. Een 'Rondje met een Pontje' ver eist meer training, maar aan een tochtje langsfietscafés in de buurt durfde hij zich te wagen. Al snel merkte hij dat z'n voorband te zacht was. Geen nood, het eerste café dien de zich honderd meter verder al aan. Alleen voor dat bijzondere ventieltje van zijn voorwiel bleek de fietspomp niet geschikt. De beheerder van de fietsenstalling noch diverse fietsenma kers konden hem uit de brand hel pen. Thuis kon hij het speciale opzet- stukje voor de pomp niet vinden. Tja, dat komt ervan als je als wereld burger een fiets van Chinese makelij met Amerikaanse ventielen hebt. DINTELOORD - Een 45-jarige auto mobilist uit Sint-Maartensdijk is donderdagavond door een ver keersongeval op de Steenbergse- weg in Dinteloord om het leven ge komen. Hij botste rond kwart voor zeven met zijn auto frontaal op een bestelauto. De inwoner van Sint-Maartensdijk overleed later in een ziekenhuis, meldde de politie. De vijftigjarige bestuurder van de bestelauto en zijn dertienjarige dochter raakten bij het ongeval lichtgewond. YERSEKE - Het Oosterscheldemu- seum in Yerseke zoekt foto's van mensen die in het gebouw zijn ge trouwd voor een expositie. Reac ties via nummer 06-39676761.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61