binnenland 15 frustratie' Schiphol scheidt gaande en komende reizigers Vrijspraak van zwaarste feiten Johan de Witt klaar in Golf van Aden KOOPZONDAG IN GOES WINKELS OPEN* 13.00 -17.00 uur DOORKOMST TOUR DE FRANCE Voor 7 miljoen fraude in Ondiep Zeelandhallen G3 zaterdag 3 juli 2010 ting. In dat geval ging het om een tongzoen, waar het Openbaar Mi nisterie overigens zelf al vrijspraak voor had gevraagd. Benno L. is wel veroordeeld voor drie gevallen van aanranding, dat is ontucht onder dwang. In alle drie de gevallen ging het om vrijwilligsters. Op de beelden is vol gens de rechtbank te zien dat de meisjes de ontucht hebben be merkt en kenbaar hebben gemaakt dat ze er niet van gediend waren. L. is ook veroordeeld voor 37 ge- vallen van ontucht. 9 De rechtbank acht 11 afbeeldin gen die in zijn bezit waren kinder pornografisch. L. is ten slotte veroordeeld voor het heimelijk filmen van drie meisjes. door Ad Rijken hiernaast met videoscherm gaan", adviseert hij. De vrouw blijft zitten en hoort even later dat de door Benno L. ge maakte films van douchende kin deren geen kinderporno zijn. Het zijn 'natuurlijke gedragingen in een natuurlijke omgeving'. Dat geldt niet voor de opnamen die hij maakte van kinderen van wie hij het broekje opzij had geschoven. DEN HAAG - Het amfibisch trans portschip Hr. Ms. Johan de Witt beëindigt deze week zijn deelna me aan de Europese antipiraten- operatie Atalanta in de Golf van Informeer eventueel bij uw favoriete winkel over de openstelling Als de rechter na drie kwartier zegt dat de rechtbank geen tbs met dwangverpleging oplegt, lokt dat bij een moeder een cynische reactie uit: 'Gefeliciteerd'. Het vonnis is amper uitgesproken of een kwart van de ouders gaat meteen weg. De anderen gaan naar de zaal voor uitleg en 'na zorg'. Dat duurt ongeveer ander halfuur. Aden en het Somalisch bassin. Het schip komt half juli terug in Den Helder. De Johan de Witt heeft de afgelopen drie maanden verschil lende piratenschepen opgepakt. DEN BOSCH - Vrijspraak van de zwaarste beschuldigingen wegens gebrek aan wettig bewijs. Zo luid de gisteren de verrassende uit komst van het megaproces tegen de Bossche zwemschoolhouder Benno L.. Uit de beelden die hij maakte, blijkt volgens de recht bank bijvoorbeeld niet dat hij heeft geprobeerd bij de kinderen seksueel binnen te dringen. Er is, stelt de rechtbank, niet eens be wijs voor dat hij de kans daarop voor liefheeft genomen. De slot conclusie was dan ook vrijspraak voor de drie gevallen van poging tot verkrachting. Tot ontzetting van de ouders van de slachtoffers vertelde voorzitter Van Dellen vervolgens dat op ver reweg de meeste beelden die L. maakte van het misbruik naar het oordeel van de rechtbank geen dwang te zien is. Dat leidde tot vrijspraak voor bijna alle gevallen waarin L. aanranding ten laste was gelegd. Voor het Openbaar Ministe rie was dit oordeel de tweede be langrijke reden, naast het niet op leggen van tbs, om onmiddellijk na de uitspraak in beroep te gaan. „Het gaat om hele jonge kinderen die proberen weg te komen. Dat is op sommige beelden goed te zien. Wij zijn het er niet mee eens dat je dan niet van dwang kunt spre ken", aldus persofficier Juliette Ne- derlof Ook van een groot deel van de fei ten waarin het ging om kinderpor no werd L. vrijgesproken. De re den daarvan was dat op de beel den geen seksuele handelingen of onnatuurlijke poses te zien zijn. „En dan is het volgens de wet geen kinderporno", legde voorzit ter Van Dellen uit. De rechtbank noemde het mis bruik waar wel bewijs voor is ove rigens nog steeds 'zeer laakbaar'. Vooral het feit dat L. het vertrou wen van ouders die hun kwetsba re kinderen aan hem toevertrouw de heeft beschaamd, rekent de rechtbank hem zwaar aan. utrecht - Bewoners van de Utrechtse wijk Ondiep fraudeer den vorig jaar voor ruim 7 miljoen euro. Dat is het resultaat van groot schalig fraudeonderzoek van het Interventieteam Utrecht en Gooi&Vechtstreek, zo meldde de gemeente Utrecht gisteren. Tussen maart en december 2009 controleerde het team 495 keer bij woningen, ondernemers en in het verkeer. Dat leverde de Belasting dienst 3,6 miljoen euro op aan fraude door 81 ondernemers. De gemeente bespaarde 1,7 miljoen eu ro door het beëindigen van onte recht uitgekeerde bijstandsuitkerin gen aan bewoners van de wijk. SCHIPHOL - Aankomende en ver trekkende passagiers op Schiphol worden in de toekomst van elkaar gescheiden. Dat maakt de veilig heidscontroles beter en vooral goedkoper. Wel moet eerst voor ruim driehonderd miljoen euro worden verbouwd. Schiphol was zestig jaar geleden een moderne luchthaven met alle passagiers onder één dak dankzij een uitgebreid stelsel van pieren waar de vliegtuigen aan staan. „Maar de laatste tien tot vijftien jaar zijn de veiligheidsmaatregelen fors toegenomen en moesten we de passagiers uit Schengen en niet-Schengenlanden scheiden. Wij zijn een van de weinige lucht havens in Europa waar de vertrek kende en aankomende passagiers door elkaar lopen", zegt een woordvoerster van Schiphol. Het probleem speelt alleen in het niet- Schengendeel van de luchthaven. Daar lopen aankomende passa giers uit de hele wereld tussen ver trekkende mensen. Wanneer die aan boord gaan, moeten ze zijn ge controleerd volgens de strenge Eu ropese regels. Vluchten naar Ame rika worden extra onder de loep genomen. Daarom worden die controles pas bij de gate uitge voerd. Dat leidt tot lange rijen voor de gate en tot hoge kosten. voorverkoop 10,- aan de kassa 12,50 kinderen t/m 4 jaar: gratis LMG mj] DeStem JP-S-TUnffTGSHOP.com of de ouders in de zittingszaal stil kunnen zijn. foto Mare Bolsius 3 of 4 daags arrangement in de Achterhoek Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2e avond een 3-gangen dinerbuffet Best Western Hotel Landgoed Ehzerwoid - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen. 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl 99,00 p.p. Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! Prijs op basis van een 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag. Gratis overnachting is excl. ontbijt a 9.50 p.p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5