PZCL Dow is op zoek naar nieuwe medewerkers ZONDAG REND Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 32 en 33 Ook theater moet bijdragen aan bezuiniging Illegaal kunstwerkje plus historische paal van dijk gehaald Zonder nieuwe zeesluis varen schepen Kanaalzone voorbij Zaterdag 3 juli 2010 Toerist kan kiezen uit drie fietstochtjes door de polder Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl TERNEUZEN Topman matig optimistisch door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Chemieconcern Dow in Terneuzen verwacht dit jaar honderd personeelsleden te moe ten werven ter vervanging van me dewerkers die met (vervroegd) pensioen gaan. Het bedrijf heeft ook extra medewerkers nodig voor het Europese servicecentrum dat begin dit jaar officieel is geopend in Terneuzen. Dow-bestuursvoor- zitter Gerard van Harten maakte dit gisteren bekend bij de presenta tie van het duurzaamheidsverslag 2009. Dow Terneuzen heeft het Europe se servicecentrum binnengehaald in een concurrentiestrijd met ande re Europese Dow-vestigingen. Mo menteel werken er 150 personeels leden. „Met 22 nationaliteiten, die samen 19 talen beheersen", vertel de Van Harten niet zonder trots. „En de verhouding man/vrouw is geheel in balans. Bij een technisch bedrijf is dat vaak anders." Eind 2010 zal het personeelsbestand ge groeid zijn tot 250, aldus de Dow- topman. Het servicecentrum biedt vooral administratieve functies.Mensen die al bij Dow werkten en bij het servicecentrum in dienst zijn getre den, moesten loon inleveren. An ders was het niet gelukt het cen trum in Terneuzen te krijgen en waren er juist banen verdwenen. Dat heeft voor de ondernemings raad van Dow de doorslag gegeven om in te stemmen met de lagere beloning én een tijdelijke compen satieregeling voor Dow-medewer- kers. De komst van het servicecentrum was des te meer een opsteker, om dat Dow Terneuzen zich begin vo rig jaar gedwongen zag drie fabrie ken te sluiten. Zo'n 200 banen gin gen verloren. De economische cri sis heeft het bedrijf vooral in het eerste halfjaar van 2009 parten ge speeld. De vraag trok de tweede helft van vorig jaar aan. Die trend heeft zich dit jaar voortgezet, aldus Van Harten, al blijft met name de afzet van producten voor de bouw- achter. Ook de afzet richting auto industrie zit nog onder het oude niveau. Van Harten is 'gematigd optimis tisch' over de economische situa tie, maar 'ik weet niet hoe lang we dit volhouden'. „We hadden eerst een financiële crisis, daarna een economische en nu een landencri- sis. De mist is weg, maar we heb ben nog geen zicht op de hori zon." Dow Benelux boekte vorig jaar nog wel een record. Het aantal (kleine) ongelukken op het bedrijf was niet eerder zo laag: drie. Dat waren er in 2008 zeven en in 2007 twaalf TERNEUZEN - Met het plaatsen van een in beton gego ten vrouwenkop op een betonnen paal bij woontoren Waterfront leverde de Terneuzense kunstenaar Toon Be vers een paar jaar geleden zijn eigen bijdrage aan de Ter neuzense beeldenroute. Anoniem, maar ook illegaal, dat wel. Inmiddels weten veel mensen in Terneuzen dat het een creatie van Toon is. Jaren stond het hoofd, de beeltenis van een Terneuzense schone die luistert naar de naam Ann, over de Westerschelde te turen. Maar nu heeft de gemeente tot teleurstelling van Be vers het sculptuur weggehaald, inclusief de betonnen paal. En dat heeft weer tot teleurstelling geleid bij de Heemkundige Kring. Het gaat namelijk om een zeld zaam restant van een defensiesysteem uit de Koude Oorlog, een mijnenuitkijkpost. Toen er nog geen radar was, had de marine op de palen meetapparatuur gemon teerd om zeemijnen te lokaliseren. Even verderop staan er op de dijk nog exemplaren bij de oude veerhaven en de Griete. Ook bij Breskens staat er nog eentje. Bevers heeft zijn kunstwerk bij de gemeente opgehaald en kreeg de paal erbij. Die staat nu in zijn tuin, waar het boven de coniferenhaag uitstekende vrouwenhoofd op de voorbijgangers neerkijkt. „De paal moet terug naar waar hij stond", vindt Edwin Hamelink van de Heemkun dige Vereniging. „Die palen zijn opgenomen in de cul tuurhistorische hoofdstructuur van de provincie Zee land, dus zijn ze belangrijk." Wat Bevers betreft mag de gemeente de historische paal terug komen halen. „Het liefst met het kopje erop, want ik heb al heel veel reacties gehad van mensen die het jammer vinden dat het kunstwerkje weg is." foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Ook het Scheldethea- ter in Terneuzen ontkomt niet aan de bezuinigingswoede van de ge meente Terneuzen. In het nieuwe tienjarige contract met exploitant Frans Lievens wordt de jaarlijkse 'garantiebijdrage' van de gemeente voortaan weliswaar structureel toe gevoegd aan de vaste subsidie, maar er wordt wel 10 mille ge schrapt. De bijdrage gaat van ruim 34.000 naar 24.000 euro. Daar naast wordt de exploitant ver plicht jaarlijks een vast deel van de subsidie van de gemeente in een onderhoudspotje te stoppen, waar uit in voorkomende gevallen on derhoud betaald kan worden. van 12.00 tot 18.00 uur ff-'AA M SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS Hulst (alleen keukens), Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49