PZC u Rector Coese Lyceum al na twee jaar weg BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 32 en 33 Museum zoekt Eerste certificaat voor biobrandstof oude trouwfoto's voor expositie MAANDAG 5 JULI DOMINICUS www.dominicus.nl almanak Ventiel Braderie Lewedorp Bosbewaker merkt ook verruwing van de maatschappij Zaterdag 3 juli 2010 VACATURE Raad van bestuur ontkent conflict Trompstraat verliest zijn even zijde Woonhuis in Axel zit tjokvol met muurschilderingen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Rector Els van Doorn van het Goese Lyceum heeft 'in onder ling overleg met de raad van be stuur' besloten haar functie neer te leggen en op zoëk te gaan naar een andere baan. Dat bevestigt de voorzitter van de raad van be stuur, Louis Steenman. Steenman zelf neemt Van Doorns taken als interim-rector voorlopig over. Van Doorn zal nog 'een tijd je' aanblijven als adviseur van de raad van bestuur. De raad van be stuur zal op korte termijn op zoek gaan naar een nieuwe rector. Van daag krijgen ouders van de leerlin gen een brief met uitleg. Over de achtergrond van het ver trek van de rector wil Steenman geen mededelingen doen. Geruch ten gaan dat ze zich vaak terugtrok op haar kamer, opvallend afwezig was, al sinds het begin van haar aanstelling niet met het leraren- team overweg kon en bij voorkeur per e-mail communiceerde. „Dat kan ik niet bevestigen", zegt Steen- mmBBSB&mm&msssBB&BmmKstmwamHBM man. „Het is nooit helemaal zoals in de praatjes. Het beeld is altijd ge nuanceerder. Ongetwijfeld zullen er mensen zijn die minder gechar meerd zijn van een leidinggeven de. Maar dat is overal. Opvallend is dat Van Doorn nog maar twee jaar geleden was aange steld, nadat de populaire Toine Wevers met pensioen was gegaan. Desondanks ontkent Steenman dat er een conflict is. „Leidingge venden wisselen in deze moderne tijd nu eenmaal steeds vaker van baan, óók in het onderwijs." Steen man verwacht niet dat er al een nieuwe rector is gevonden aan het begin van het volgende schooljaar. „Mensen in het onderwijs zijn vaak loyaal aan de instelling waar ze in dienst zijn. Ze wachten tot bijvoorbeeld de kerstvakantie. Van Doorn is afgestudeerd in de Nederlandse taal- en letterkunde en werkte aan de Rijksuniversiteit Leiden en op diverse ministeries. Ook was ze vicevoorzitter van het college van bestuur van de Hoge school Alkmaar en de Haagse Ho geschool. GOES - Het is een kwestie van weken en de even zijde van de Goese Trompstraat is weg. De gemeente laat momenteel de zestien arbeiderswo ninkjes slopen. Ze kocht de woningen de afgelopen ja ren aan met het doel ze op te ruimen om zo plaats te maken voor de bouw van een appartementen- en kanto rencomplex op de kavel van Pik, die nu dienstdoet als parkeerterrein. Dat idee is door de crisis uitgesteld. Er wordt toch gesloopt, om verpaupering te voorkomen. foto Willem Mieras mmm Heb jij wel eens gezwommen met echte zeeleeuwen? Zeeleeuwenshows, vanaf 9 bij Deltapark Neeltje Jans! nu Deltapark Neeltje Jans. daar steekje wat van op! www.neeltjejans.nt rilland - Een primeur voor Zee land. De Rillandse akkerbouwer Wim van Gorsel is de eerste Ne derlandse leverancier van gecertifi ceerde grondstof voor biobrand stoffen. Oliemaatschappijen men gen de uit de koolzaad gewonnen olie bij met klassieke benzine en diesel. Met het oog op klimaatdoel stellingen, zijn ze verplicht (steeds meer) biobrandstof toe te voegen aan reguliere brandstoffen. De hui dige vier procent moet aantoon baar afkomstig zijn van gecertifi ceerde teelt en verwerking, anders merkt de overheid de olie niet aan als duurzaam. pagina 36: primeur met kool zaad voor de tank Vanwege ons bedrijfsuitje zijn op de vestigingen van in Westkapeile en Goes DE GEHELE DAG GESLOTEN Tip? redactie@pzc.nl Nu hij wethouder van toerisme is, stapt de Terneuzenaar vaker op de fiets. Aan een tochtje langsfietscafés in de buurt durfde hij zich al wel te wagen. Al snel merkte hij dat z'n voorband te zacht was. Geen nood, het eerste café diende zich honderd meter verder al aan. Toevallig ook nog zijn stamkroeg, dus werd hij meer dan hartelijk ontvangen. Al leen voor dat bijzondere ventieltje van zijn voorwiel bleek de fietspomp niet geschikt. De beheerder van de fietsenstalling noch diverse fietsenma kers konden hem uit de brand hel pen. Tja, dat komt er van als je als wereldburger een fiets van Chinese makelij met Amerikaanse ventielen hebt. yerseke - In het Oosterscheldemu- seum in Yerseke hangt een schilde rij van zes bij vier meter, met daar op de haven van het dorp. Toen de ruimte waarin het doek hangt nog diende als trouwzaal, moeten heel veel pasgetrouwde stelletjes voor dat schilderij op de foto zijn gegaan. Naar die foto's is het museum nu op zoek. Het bestuur wil daar een tentoonstelling van maken, die tij dens de monumentendag kan wor den getoond. Wie een foto heeft, kan bellen naar 06-39676761. lewedorp - In en om het dorps huis in Lewedorp is het zaterdag 17 juli braderie. Er staan tussen 10.00 en 17.00 uur kraampjes, een spring kussen en er zijn lekkernijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37