je rondje school doen opruiming zeeland 31 :vwk Zevende editie festival Southpark in de steigers Zomerse zondagen op Vismarkt Middelburg met heel veel keus Rector van Coese Lyceum gaat al na twee jaar weg AVA INBOUW CENTER hét totaaladres zaterdag 3 juli 2010 ^^aBmmmsmwsm^sm^j^^s^msmmmsmssBeaBsmsmss^^es^awsBmsiBaKgsmmiBams^!^ bereikt, de school wordt pas opgeleverd in september 2011. Dat komt omdat de ronde bouw ingewikkelder is. door Theo Ciele MIDDELBURG - Het programma van het Southpark Festival in Middel burg is rond. Het festival wordt ge houden op zaterdag 17 juli. Het is de zevende keer dat dit gratis mul ticulturele festival op het Meiveld plaatsvindt. Op het hoofdpodium en op het De Spot/3 voort 2 Zeeland podium treden op Barrence Withheld The Seatsniffers, Mdungu, Nul Elf Acht, JP 8c The Seegersession Band, Guerilla Speakerz, DJ Mar cellus 8c Cheap Harmony, Agnita Hoek, Zaniac, The Phonology Ex perience en The A 8c D Projects. Op het S(Y)outhpark-podium staan Zumbatonic, Tikkie en Taco Show en de winnaars van de Kunstbende en is een diabolowork shop. Tsjilp en Kamal de slangen bezweerder verzorgen het pro gramma voor het straattheater. Verenigingen als Sinar '75, Tai Chi Racket Club en Oemoemenoe la ten het publiek kennismaken met hun sport. Op de seniorenhang plek zijn een workshop volksdans en countrylinedance verzorgd door The Mac-Lies en The Valley Dancers. Super-A geeft een demonstratie graffiti met aansluitend een work shop. Stichting Wijk Dauwendaele verzorgt diverse attracties en activi teiten voor kinderen: schminken, springkussen en een ballonnen- man. Naast het programma is er een loterij en kan er genoten wor den van multiculturele hapjes. Wethouder Hannie Kool-Blokland opent het festival om 13.00 uur. De organisatie van het Southpark Festival is nog op zoek naar vrijwil ligers die een handje kunnen hel pen. Wie interesse heeft kan een emailtje sturen naar vragen@ southparkfestival.nl. Q www.southparkfestival.nl lange vorststraat - MEEST GELEZEN 1Gezin verlaat beschadigde woning 2. Hannie Kool nieuwe directeur Zeeuws Archief Diverse PZC-redacteuren houden een eigen weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De Vismarkt in Mid delburg is vanaf morgen elke zon dagmiddag in juli en augustus een open podium voor muziek, poëzie en andere kunstvormen. De eerste 'zomerse zondag' wordt morgen om 12.30 uur geopend door wethouder Ed de Graaf Hij zal met de kinderen die dan op de Vismarkt zijn honderd ballonnen oplaten. Daarvoor, rond 12.00 uur, leest schrijver Thomas Rutten voor uit het kinderboek 'Klaasje Klungel'. De rest van de middag zijn er concerten, worden gedich ten voorgelezen (14.00 uur) en is er een hoedenparade met werk van hoedenmaakster Hanny Malle- GOES - Rector Els van Doorn van het Goese Lyceum heeft 'in onder ling overleg met de raad van be stuur' besloten na twee jaar haar functie op te zeggen en op zoek te gaan naar een andere baan. Dat be vestigt de voorzitter van de raad van bestuur Louis Steenman. Steenman neemt Van Doorns ta ken als interim-rector voorlopig over. Van Doorn zal nog 'een tijd je' aanblijven als adviseur van de raad van bestuur. De raad van be- kote. Mensen die foto's maken tij dens de negen zomerse zondagen kunnen deze inleveren voor een af sluitende expositie op de laatste zondag, 28 augustus. Voor deze ex positie kunnen ook fantasieën of dromen op papier worden gezet. Deze worden dan geplastificeerd en tentoongesteld. Morgen en op 1 augustus is ook de maandelijkse kunst- en cultuurrou te in Middelburg. Bijna vijftig gale ries, ateliers, musea en antiquaria ten zijn die dagen van 13.00 tot 17.00 uur extra open. Tijdens de an dere zomerse zondagen in juli en augustus zijn zo'n twintig galeries en ateliers in de stad extra open. stuur zal op korte termijn op zoek gaan naar een nieuwe rector. Van daag krijgen ouders van de leerlin gen een brief met uitleg. Over de achtergrond van het ver trek van de rector wil Steenman geen mededelingen doen. Geruch ten gaan dat ze zich vaak terugtrok op haar kamer, opvallend afwezig was, al sinds het begin van haar aanstelling niet met het leraren- team overweg kon en bij voorkeur per e-mail communiceerde. I'r 1 De brede school in Souburg-noord wordt als eerste opgeleverd, in mei 2011. Het hoogste punt wordt over drie maanden bereikt. foto's Ruben Oreel Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl ECHTE MAKELAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33