301 zeeland Op één gangpad kun 'Terwijl het eigenlijk hun probleem is, niet 't mijne' Meeste burgemeesters, behalve Schouwenaar, raken wat macht kwijt VLISSINGEN Twee brede scholen in gemeente volgend jaar opgeleverd Ad Bom met de Taiwanese rattenslang die donderdag werd gevonden in de Vlissingse Singel. Hij heeft hem aanvankelijk laten zitten, foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Wanneer er een kro kodil opduikt op- de boulevard, of een Taiwanese rattenslang in de Singel, bellen alle instanties met een naar Iguana. Maar reptielenva- der Ad Bom is het eigenlijk een beetje beu dat altijd maar van hem wordt verwacht dat hij zo'n beest ophaalt en de rest van zijn leven verzorgt. Hij wil een regeling. Donderdagochtend werd er een Taiwanese rattenslang gevonden in de bosjes op de Singel. Een bij tertje ook nog, anderhalve meter lang. Maar de reptielenambulance verliet het Bellamypark niet. „Om dat ik altijd voor de kosten op draai", zegt Ad Bom. „De gemeen te Vlissingen, die toch verantwoor delijk is voor al het wel en wee in haar stad, zegt altijd dat ze het ach teraf wel met mij oplost. Maar een rekening is nooit betaald. Terwijl het eigenlijk hun probleem is. Niet het mijne." Er zijn aardig wat kosten mee ge moeid. „Voor het transport, om te beginnen, en de verzorging. Zo'n beest kost al gauw een euro of vier per dag. Soms wel tien jaar lang, voordat het ergens geplaatst wordt. Alles bij elkaar heb ik nu vijfduizend dieren te verzorgen, zonder dat ik daar ook maar een cent subsidie voor krijg." Vroeger ging dat anders. „Tot een jaar of zeven geleden werd ik vrij gesteld van gemeentelijke belastin gen. Maar nu krijgen we weer reke ningen, die oplopen tot enkele dui zenden euro's per jaar. En het aan tal dieren dat ik her en der in het land moet ophalen, neemt alleen maar toe. In Vlissingen zijn het er vijftien a twintig per jaar, maar in de gemeente Rotterdam is dat bij voorbeeld veel meer. Maar die heb ben het dan ook geregeld. De reke ning gaat-gewoon naar het ministe rie van Landbouw, als ze niet we ten waar het dier vandaan komt. Betaald wordt er altijd." Het wordt tijd, vindt Bom, dat dat op Walcheren ook eens gebeurt Hij roept om een regeling. Daar is welzijnswethouder Marin de Zwar te het eigenlijk roerend mee eens. „De gemeente houdt de dierenasie len immers ook in stand en vroe ger ging het blijkbaar wel goed. Aangezien de tijd dat mensen al leen honden, katten en kanaries hielden voorbij is, moeten we ook voor uitheemse dieren maar eens een beleid gaan ontwikkelen. Sa men met buurgemeenten." Overigens heeft Bom het bijtertje niet in de bosjes laten zitten. Na dat de politie boos en de dierenam bulance en de slangenvinder enigs zins wanhopig hadden gebeld naar Iguana, is 'ie hem alsnog gaan halen. De gemeente en de politie hadden Bom immers beloofd de kosten nu écht te vergoeden. TWZ feliciteert alle afgestudeerden met het behalen van hun diploma Op zoek naar een interessante (bij)baan? Dan kun je je nu inschrijven bij TWZ en word je op de hoogte gehouden van de meest recente vacatures. Tevens kunnen wij jouw CV ter inzage van vele werkgevers op onze website plaatsen. Wij bedanken daarnaast alle bedrijven en instellingen die middels stages, afstudeer-, onderzoeks- en andere praktijkopdrachten een belangrijke rol hebben gespeeld in de diverse opleidingstrajecten. Heeft uw bedrijf of instelling een vacature voor een deelnemer, student of afgestudeerde? Neemt u dan vrijblijvend contact met ons op en informeer naar de mogelijkheden. HogeschoolffjTZeeland «ceiand zaterdag 3 juli 2010 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Burgemeesters raken een deel van hun bevoegdheid kwijt bij het van kracht worden van de Wet Veiligheidsregio's in oktober. Strekt een calamiteit zich uit tot over de gemeentegrens, dan gaat de zeggenschap naar de coör dinerend burgemeester, oftwel de voorzitter van de Veiligheidsregio. In Zeeland is die rol straks wegge legd voor Koos Schouwenaar. De burgemeester van de provincie hoofdstad is tevens korpsbeheer der van politie. Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland heeft moeite met de regeling. Het ont breekt volgens hem aan duidelijke afspraken over het moment waar op hij de touwtjes uit handen moet geven en wat er dan nog van de gemeente wordt verlangd. Als voorbeeld noemt hij Concert at Sea op de Brouwersdam, waar het afgelopen weekeinde 70.000 bezoe kers op afkwamen. Rabelink vindt dat hij een verkeersinfarct van de wegen rond het evenemententer rein best zelf kan afhandelen. Ook problemen zoals ze in 2007 ont stonden door het losbarsten van een wolkbreuk aan het eind van de dag, horen volgens hem ook na 1 oktober vanzelfsprekend thuis bij het lokaal gezag. „Ik denk dat een burgemeester altijd verant woordelijk is een traject op te pak ken. Maar wanneer wordt iets grensoverschrijdend?" Zo'n wolkbreuk is volgens direc teur Frans Captijn van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) juist wél een typisch voorbeeld van 'op- schaling' tot een hoger niveau. „Ra belink blijft verantwoordelijk voor de lokale aspecten, maar de coördi nerend burgemeester hakt dan de knoop door. De meeste bezoekers moeten van Schouwen-Duiveland af dus is het gelijk grensoverschrij dend. Zo is dus voor iedereen dui delijk wie de besluiten neemt." De hype mag dan wel zijn gaan liggen; Vlissingen krijgt alsnog haar brede scholen. Drie nog wel. Nog één schooljaartje en dan gaan de eerste twee open. door Wendy van den Hurk En nu echt! Want als de basisscholen in Souburg en het Vlissingse Mid dengebied alle onder wijswethouders hadden moeten geloven, waren hun nieu we schoolgebouwen al meermalen geopend. Steeds weer was er ver traging. Maar nu kan niemand er meer omheen: aan de rotonde bij Souburg-noord is een staalcon structie de lucht in geschoten en van de nieuwbouw aan het Pablo Picassoplein, wat vroeger Bonedij- kestraat was, zijn de bovenste la gen inmiddels bereikt. De scholen gaan er totaal verschil lend uitzien. Het Kroonjuweel in Souburg krijgt een hoekige vorm, met weliswaar een rond wandje. De Combinatie in het Middenge bied heeft met haar achtvormig ontwerp alleen maar ronde mu ren. In Het Kroonjuweel komen veertien lokalen van Het Kompas en vijf van 't Mozaïek. De Combi natie bestaat uit negen lokalen Sint Jozef, negen lokalen 't Vlot en acht van de Ravenstein. Op één gangpad kun je een heel rondje school doen. Buiten valt er voor de kinderen genoeg te beleven. In Souburg-noord komt zowel aan de voorkant als aan de achterkant een speelplein. In het Middengebied is het gebouw omringd door een buurtplein, een spelplein met pan- nakooi en een avonturenplein. Daarvoor worden bestaande speel toestellen die nog goed zijn, herge bruikt. Op beide scholen zijn ook buiten schooltijd buurtkinderen en -bewoners welkom. Fietsenrek ken schermen het plein af Behalve de scholen krijgen de ge bouwen een mediatheek, een kin deropvang en een sportzaal met NOC-NSF certificaat, waar dus te vens wedstrijden gehouden kun nen worden. In het Middengebied Ook al wordt in het Middengebied het hoogste punt over twee maanden al komt bovendien een Centrum voor Jeugd en Gezin. Daarin ko men de 'ouderwetse' consultatie bureaus samen met de GGD, het algemeen maatschappelijk werk en een spreekruimte van MEE Zee land. Alle faciliteiten komen op twee verdiepingen; al komen er bo venop De Combinatie nog twee woonlagen van woningcorporatie i'Lscaut. Die laat het bouwen door Marsaki en verhuurt de scholen aan de gemeente Vlissingen. In Souburg-noord is zo'n zelfde rege ling, maar dan met Woonburg. De scholen hebben zich verenigd in een stichting. Het beheer van de gebouwen doen zij samen. Ze gaan niet ieder voor zich klasloka len schoonmaken, maar besteden het samen uit aan één bedrijf Waar het elders in het land op bre de scholen wel eens misgaat met afsluiting van de gebouwen, zal daar in Vlissingen geen sprake van zijn. Er komt geen conciërge met een sleutelbos, maar elke school heeft zijn eigen ingang. En dus zijn eigen sleutelbos. Voor de oude schoolgebouwen zijn al min of meer bestemmingen gevonden. De Sint Jozef aan de Hyacinthen- laan en 't Vlot aan de Bloemen- laan zijn beschikbaar voor collec tief particulier opdrachtgevers schap, ofwel woningbouw, en de Ravenstein aan de Verlengde Bone- dijkestraat is 'strategisch grondbe zit' van het ROC. In Souburg-zuid gaat in 2014 de derde brede school in de gemeen te open. TWZ is dé arbeidsmarkt- intermediair in Zeeland voor bedrijven, studenten, afgestudeerden en jonge professionals met 0 tot 5 jaar werkervaring op MBO-, HBO- en universitair niveau. TWZ werkt ook vanuit Hogeschool Zeeland, ROC Zeeland en Roosevelt Academy. Supertalenten gezocht! TWZ Edisonweg 51a Postbus 87 4380 AB Vlissingen Tel. 0118-479 207 Fax 0118-465 963 Internet www.twz.nl E-mail post@twz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32