PZCU van nog een brede school Buurt baalt Ventiel 32 BOUWPLAN Omwonenden zijn privacy kwijt Koelwater almanak MAANDAG 5 JULI DOMINICUS www.dominicus.nl Bosbewaker merkt ook verruwing van de maatschappij Tip? walcheren@pzc.nl Het stuk beslaat veertienduizend vierkante meter. Iets meer dan de helft daarvan zou geofferd worden aan de brede school; speelplein en fietsenstalling meegerekend. Behal ve drie basisscholen - de Tweemas ter/Kameleon en de Burcht-Riet- heim - moet het gebouw plaats bie den aan een kinderopvang, media theek, een Centrum voor Jeugd en Gezin en een dubbele gymzaal die ook buiten schooltijd mag worden gebruikt. Fiegen ziet de bui al han gen. „Weg privacy, 's Ochtends om acht uur gaat de toeter en het blijft tot laat onrustig. Dat is het bij ons voor toch al, met dat verkeer, maar straks dus ook achter. Ons hoef je niet uit te leggen hoe dat is; mijn vrouw werkt zelf op een brede school. Maar in Middelburg-Zuid hebben ze dat beter aangepakt. Daar ligt de school op een goede afstand van de huizen." Volgens de gemeente Vlissingen hadden omwonenden het echter kunnen weten; het stond immers in de structuurvisie. Bovendien, zegt wethouder Marin de Zwarte, is het geen voldongen feit. „Het be stemmingsplan moet nog worden gewijzigd. Daar kan de buurt be zwaar tegen maken. Al hoop ik dat dat niet nodig is. Ik begrijp de emoties, het is een logische reactie en ik had ook echt geen applaus verwacht, maar het ging er ons om dat we buren willen betrekken bij de invulling. Dat is gelukt; er is een klankbordgroep opgericht. Met die positief kritische mensen gaan we nu aan de slag." pagina 30: op één gangpad kun je rondje school doen VLISSINGEN - De warmste dag van het jaar vraagt om verkoeling. Wie geluk heeft, kan zijn werk doen in een kantoor met werkende airconditioning. Maar er zijn ook mensen die buiten de kost moeten verdienen, zoals de ze stratenmakers, die aan het werk zijn op de Comman- doweg in Vlissingen. Zij hebben zo hun eigen manier om het hoofd koel te houden. foto Ruben Oreel Zaterdag 3 juli 2010 door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Waarom moet er zo nodig nóg een brede school in Souburg komen? Waarom nou net op dat ene stukje groen? En, be langrijker nog, waarom weten om wonenden daar amper iets van? Veel bewoners van de Kromwege- singel en de Vlissingsestraat in Sou burg zien de bouw van een brede school in hun 'achtertuin' niet zit ten. Zij voelen zich geconfronteerd met een voldongen feit. Jan Fiegen uit de Vlissingsestraat is één van hen. „Een paar jaar gele den is de locatie al geopperd, maar daar bleek vanuit het schoolbe stuur en de ouderraad weerstand tegen te bestaan. Nooit meer iets over gehoord. En nu werden we in eens uitgenodigd voor een bijeen komst over de bouw. De grond is zelfs al verkocht aan Marsaki, zon der dat wij dat wisten. We voelen ons overvallen." Tip? redactie@pzc.nl Nu hij wethouder van toerisme is, stapt de Terneuzenaar vaker op de fiets. Een 'Rondje met een Pontje' ver eist meer training, maar aan een tochtje langsfietscafés in de buurt durfde hij zich te wagen. Al snel merkte hij dat z'n voorband te zacht was. Geen nood, het eerste café diende zich honderd meter verder al aan. Toevallig ook nog zijn stamkroeg, dus werd hij meer dan hartelijk ont vangen. Alleen voor dat bijzondere ventieltje van zijn voorwiel bleek de fietspomp niet geschikt. De beheerder van de fietsenstalling noch diverse fietsenma kers konden hem uit de brand hel pen. Thuis kon hij het speciale opzetstuk- je voor de pomp niet vinden. Tja, dat komt er van als je als wereldburger een fiets van Chinese makelij met Amerikaanse ventielen hebt. Wethouder Hannie Kool wordt directeur Zeeuws Archief Vanwege ons bedrijfsuitje zijn op de vestigingen van in Westkapelie en Goes DE GEHELE DAG GESLOTEN Zeeleeuwënshows, vanaf nu bij Deitapark Neeltje Jans!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31