Vlaanderen zet vaart achter nieuwe sluizen Kijken PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Zomerkrant voor tips, en zomerse reportages 9 s e> Het had toch wel steeds iets bijzonders die middagwedstrijden van het Nederlands elftal op het wereldkampioen schap. Ik geef toe dat ook ik steeds tegen 16.00 uur naar huis snelde om op tijd voor de buis te kunnen schuiven. Iedere keer en ook gisteren toen ik over straat liep, leek het wel of er slecht weer aan zat komen. Of er storm op komst was. Mensen spoedden zich naar binnen, be kenden zag ik in oranje-outfit in strak tempo in de richting van cafés fietsen. Daar waar anders een praatje zou worden ge maakt, zag ik nu niet meer dan een uitstekende vinger of hand. Zelfs 'oe wist' kon er bij nie mand vanaf, terwijl dat toch slechts gevolgd dient te worden door 'hoed en mee joe' en dus slechts enkele seconden in be slag neemt, maar op het mo ment dat ik het wilde roepen waren de oranjefans al te ver doorgefietst. Toen ik gisteren mijn straat in liep maande ook een buurman mij tot haast Hij stak zijn hoofd tussen vensterbank en luxaflex en gebaarde met zijn arm dat ik op moest schieten. Uit een open staand raam, hoorde ik al het volkslied. Ik was nog op tijd en zo te zien de laatste in mijn buurt die thuis kwam. Voor mij geen kroeg om voetbal te kij ken. Geen bomvolle kroeg, geen potten bier, geen samenzang en geen afterparty na winst, dié tijd ligt ver achter me. Nee, ik wilde het thuis kijken. Gezellig met mijn vrouw en kinderen op de bank, want het is toch iets unieks een kwartfinale WK voor het Nederlands elftal. En als vader en echtgenoot wil je zulke historische momenten de len met je gezin. Ik ging er eens goed voor zitten en riep al naar mijn vrouw waar ze bleef: Het gaot behinnen oh? „Ik ben even om boodschappen schat, lekker rustig. Ben zo terug", was haar antwoord. Dinsdagavond pro beer ik het weer. Gelukkig is het dan om half negen 's avonds. Het is dan toch geen koopavond hè? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provïnriale-Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nawj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Naam voorletters m/v Postcode Telefoonnummer Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Ou PZC gaat zorgvuldig om rmit peisoonsgcgovons. In liet eolulon treil u nadere Informatie aan. BRUSSEL - Vlaanderen zet stevig in op verbetering van de toegankelijk heid van de zeehavens Antwer pen, Gent en Zeebrugge. De Vlaamse regering heeft gisteren een plan van aanpak vastgesteld voor de financiering van drie nieu we sluisprojecten. Het gaat om een nieuwe zeesluis in Terneuzen, de tweede zeesluis op de linkeroever van de Schelde in Antwerpen en om een nieuwe sluis in Zeebrugge. Het voorne men is een NV Vlaamse Havens op te richten met voor elke sluis een afzonderlijke dochtervennoot schap, waarbinnen overheid en be drijfsleven kunnen samenwerken. Minister Hilde Crevits van Mobili teit en Openbare Werken be schouwt deze opzet als een belang rijke stap voorwaarts in de verwe zenlijking van de Vlaamse sluis- plannen. De bouw van de drie slui zen is in haar ogen een basisvoor waarde om de Vlaamse welvaart duurzaam te kunnen laten groeien. De drie sluizen kosten samen meer dan 2 miljard euro. Vlaande ren wil ze binnen vijftien jaar vol tooid hebben. De plannen voor de tweede sluis op de linkeroever in Antwerpen (in de Waaslandha ven) zijn het verst gevorderd. Het is de bedoeling dat de aanbeste dingsprocedure volgende maand begint. De bouw- en de milieuver gunning zijn al verstrekt. Het be gin van de bouw is medio volgend jaar voorzien; ingebruikname te gen het eind van 2015. Over een nieuwe zeesluis bij Ter neuzen lopen onderhandelingen tussen Nederland en Vlaanderen. Het gaat vooral om de verdeling van de kosten. De bouw kan op zijn vroegst in 2014 beginnen. Met een reportage over een zeilra ce van tallships over de Wester- schelde en een artikel over het Be vrijdingsmuseum in Nieuwdorp opent de eerste zomerkrant van dit jaar. Dat gebeurt komende maandag. De eerste zomerkrant be vat uiteraard ook de vaste rubrie ken, zoals Zomergasten, Zomerhit en de Tip van de dag. De zomerredactie durft 'beschei den maar met trots te stellen dat de zomerbijlage van de krant een must is voor iedereen die zich in de vakantieperiode in onze provin cie ophoudt'. Op zaterdag 28 augus tus verschijnt de laatste bijlage. Afkoelen op het Bellamypark in Vlissingen na de wedstrijd. foto Ruben Ore de parking aan de Hoofdpoortstraat in foto Ronald den Dekker Vreugde bij het reuzenscherm op Zierikzee. Feest op het Bellamypark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2