meningen 121 brieven Cor de Jonge Formatie Sparen vrije dagen Baatbelasting M eeregeren Erwtjes Verenigd Europa Hond in auto Windmolens Inspraak N6i zaterdag 3 juli 2010 Steeds meer roept de wijze waarop regering en informateur menen verantwoording af te moeten leg gen aan de koningin, verbazing op. Ons koningshuis, dat zich boven de democratie plaatst, en zelf geen verantwoording hoeft af te leggen, maar dat de minister-president laat doen, zou zich beter onthouden van 'adviserende' bemoeienis. Nu wordt de indruk gewekt dat onder onsjes van informateur en konin gin en de haar sympathieke par tijen de mogelijkheid bieden tot het manipuleren van stemuitsla gen, een democratie onwaardig. De pretentie dat Nederlandse vor sten met steun van God per defini tie een integer en verstandig oor deel vellen over onze regeringssa menstelling en hoe haar vorm te geven, wordt gelogenstraft door hun moreel gedrag. Nog afgezien van hun intellectuele en inzichtelij ke vermogens, die bij erfopvolging allerminst gegarandeerd worden. Het koningshuis mag omgevormd worden van regeringsonderdeel tot representatiesymbool. Hans Poliemans Singel 10, Biervliet Het recht op vakantiedagen zou volgens recente Europese jurispru dentie een niet vervreemdbaar recht zijn. Beperking in wat voor vorm dan ook, is dan in strijd met Europees recht. De genoemde 20 dagen zijn, als bescherming van een werknemer, het jaarlijks mini mum aantal opgenomen vakantie dagen. Een werkgever moet in het kader van de zorgplicht de werksi tuatie zo inrichten dat opname van tenminste 20 vakantiedagen al tijd mogelijk is. Een werkgever han delt anders in strijd met de Neder landse wetgeving en riskeert rechts vervolging. Bij langdurige ziekte, is 'de schade' voor een werkgever meestal nu al beperkt tot maximum 2 jaar het cao recht aan vakantie dagen. Mo gelijk is dit anders, als de werksi tuatie de oorzaak van het ziektever zuim is. Deze huidige regelingen worden wel eens onbewust en door minder goede werkgevers be wust vergeten. H. Steehouwer Roompot 51-e, Hansweert De baatbelasting die door alle on dernemers is betaald is nu alleen beschikbaar voor de 'pand-eigena- ren' van de St. Jacobsstraat in Vlis- singen. Onze burgemeester en wet houder doen hun best om onder de ondernemers tweedracht te zaaien. Weer blijven er onderne mers, die in de huurpanden, met lege handen achter. Ook die heb ben baatbelasting betaald. De opmerking van een onderne mer uit dit straatje, dat hij hoopt dat er nu goede ondernemers is het straatje komen, getuigt van een minachting naar zijn collegaonder nemers. Een ondernemer die na 35 jaar zijn deuren moet sluiten is nog steeds een goede ondernemer. Ondernemen wordt hem alleen on mogelijk gemaakt omdat er nog steeds geen publiek in het straatje loopt. Deze ondernemer vergeet te vertellen dat hij ergens anders ook een winkel heeft, dus niet afhanke lijk is van de omzet in de St. Ja cobsstraat. Netty Vromans Vlissingsestraat 23, Koudekerke Om mee te kunnen regeren is Co- hen bereid om flink in de richting van de WD op te schuiven. Niets mis mee, want meeregeren bete kent nu eenmaal compromissen sluiten. Maar dit geeft wel aan dat kiezers die hun stem gaven op ba sis van persoonlijk belang daar door niet op hun wenken bediend worden. Kiezers met een 'zapge- drag' - tot mijn verbazing zelfs bin nen het CDA - zorgen ervoor dat ons land moeilijk te regeren valt. Om versplintering tegen te gaan moeten kiezers hun keuze bepalen op basis van een degelijke mens -en maatschappijvisie. Dan pas is de vorming van een kabinet be staande uit maximaal twee par tijen met een stevige basis in beide kamers mogelijk. Blijven wij ego centrisch stemmen dan krijgen we een kabinet en een parlement die passen bij ons 'zapgedrag'. Op naar de volgende kabinetsval. Zaky Verner van der Spil Roompot 51-e, Hansweert We moesten wel even lachen toen we in de krant van 1 juli de opmer king van Rens Vermeer lazen: 'Het loopt nu echt als een erwtje van een plankje' (voorbereidingen Tour de France). We kunnen ons daar wel iets bij voorstellen, maar wij denken bij een erwtje van een plankje aan twéé erwtjes óp een plankje; een uitdrukking die gebe zigd wordt als men praat over een vrouw met een zeer platte boe zem. Wel zien we een overeen komst tussen een rollend erwtje en een draaiend fietswiel, maar zijn vergelijking slaat ironisch ge zien als de bekende tang op het be roemde varken. Niettemin meneer Vermeer. Duimp omhoog voor u! familie van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Iedere dag wordt over Europa ge discussieerd. Nu willen ze de schoolvakanties weer op elkaar af stemmen en de pensioenleeftijd, automatisch aanpassen aan de eco nomische situatie. Laten we eerst beginnen de pensioenleeftijd in al le Europese landen gelijk te trek ken (65 jaar). Vervolgens zorgen we ervoor dat een Nederlander in Duitsland of België een auto kan kopen en in kan voeren in Neder land door gewoon een registratie formulier in te vullen. Zonder de huidige extreme kosten te betalen. Zodra alle belastingtarieven in de Europese Unie gelijk getrokken zijn en er een aantal politici op Eu ropees en landelijk niveau zijn afge vloeid (zonder langdurig wacht geldregeling), waardoor er ook nog bezuinigingen zijn doorgevoerd praten we verder. Nu wordt er ge steggeld over ondersteunen van landen en banken, maar duidelijk heid is er nog lang niet, door het liegen van zogenaamde vooraan staande politici, die dan ook nog eens niet veroordeeld kunnen wor den vanwege onschendbaarheid. Nederland uit de Europese Unie. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Maar liefst drie honden zijn in een weekeinde in Zeeland door zeer domme acties van hun eigenaren aan hun einde gekomen. De tempe ratuur in een gesloten auto staan de in de zon kan in minder dan 20 minuten tot boven de 49 graden stijgen terwijl het buiten slechts 24 graden is. Een persoon kreeg slechts een proces-verbaal. Een le venslang houdverbod was beter ge weest. Nog zoiets doms, fietsen met deze hitte. Honden raken hun warmte kwijt via de voetzolen en door te hijgen. Als het asfalt warm is, kunnen ze de voetzolen kapot lopen. Toch vreemd dat je zulke be richten ieder jaar weer leest. En dan het uitlaten: 10 meter aan een lijntje van amper een meter. De he le dag in een bech, of buiten in een kooi met amper schaduw. Deze zo genaamde hondenliefhebbers had den beter een speelgoedexemplaar bij de speelgoedwinkel gehaald. Daar hebben ze ze in allerlei kleu ren, met en zonder batterijen! Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenisse Hoewel de energievraagstukken (wind, water, solair, nucleair, enzo voort) mij als leek de pet te boven gaan, is me wel duidelijk geworden dat er plannen bestaan voor uitbrei ding van het nationale windmolen areaal. De 1174 artisanale wind- of watermolens, die ons land nog be zit, zijn een stukje folklore en wor den uiteraard gekoesterd. Het op richten van moderne windmolen- gebieden is echter een ander chapi ter, wat bij potentiële belangheb benden vaak op veel weerstand stuit. Uiteraard zullen provincies die voldoen aan de goede voor waarden, eerst in beeld komen. Hoog-gelegen danwel anderzijds 'strategische' targets (winderige kustgebieden). De provincies Flevo land (594), Noord-Holland (325) en Friesland (317) zijn de meest windenergetische provincie van Nederland op een totaal van 1976. Sinds de wetenschap van de Co lombiaanse 'foute' steenkoolindus trie is de hele kwestie ook een mo reel dilemma geworden. Het argu ment van horizonvervuiling? Een mooie windmolen is niet lelijk. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Het heeft geen zin discussies nog eens over te doen, meldt de project leider van het N6i-project. Wat is dan de zin van een inspraakronde en van het indienen van zienswij zen? Soms breekt het licht pas door als de eigenlijke discussie ach ter de rug is. Voortschrijdend in zicht, noemen we dat. En per defi nitie 'schrijden' gaat langzaam. Het ZeeuwsVlaamsPlatform heeft na mens ruim 600 mensen een peti tie ingediend om de trechter in de Braakman uit het tracé te halen. Helaas, de natuur regeert over die 900 meter. De projectleider meld de dat op die plaats het ontwerp 'robuust' is; wat betekent: later op timaliseren is eenvoudig mogelijk. Waarom uitstellen tot morgen, wat vandaag kan? Zeker als de veilig heid van de weggebruikers daar mee toeneemt. In het noordelijke deel van de Braakman regeert de natuur; het verkeer heeft recht op adequate ruimte bij de brug. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21