BUITEN LEVEN Verliefd op de nieuwe vijver wonen@wegener.nl 2^7 wonen 024-3650509 Zaterdag 3 juli 2010 Frederike Krommendijk, journaliste, hobbytninier en boekenschrijfster, geeft haar kijk op het buitenleven. Een tuin is net een hu welijk. Na een jaar of tien denk je: allemaal leuk en aardig, maar het mag wel een beetje anders. Met een tuin is zo'n radicale omslag gelukkig net wat min der hftig te regelen dan met een eega. je huurt een tuinar chitect in die verstand heeft van de grote lijnen, je kijkt in tijdschriften naar smetteloze gazons en pico bello borders en gaat aan de slag. Een droom wordt werkelijkheid. Zo hebben wij de afgelopen len te echt alles op z'n kop gehad, in de tuin. Enorme grondver plaatsin gen, kraters als bomin slagen, kra kende rug gen en af en toe een krach ttenn: het was ploeteren en zwoe gen, maar nu hebben we ook wat. Een blinkende wa terplas waarop de mugjes dan sen, borders waar nog geen spriet verkeerd in zit, mals nieuw gras, we kijken rond en zijn verliefd. Kon het maar altijd zo blijven als in de wittebroodsweken. Maar eigenlijk weetje dankzij wat jaartjes levenservaring diep in je hart allang dat het zo niet werkt: niet in een huwe lijk, en ook niet in een tuin. Die droomtuin uit de boekjes wordt namelijk bijgehouden door een licht neurotisch paar dat niks anders om handen heeft, maar jij hebt ook nog een baan. De geplande rozen willen alleen op vette Zeeuwse klei, en die is in jouw regio niet voorhanden. De vijver kan, als het biologisch evenwicht ver stoord raakt, zomaar verande ren in een bubbelende plas snert. Kinderen mikken bij het jeu-de-boulen ballen in je bor ders en als je even niet oplet winnen de madelief/es het weer van het ingezaaide gazon. Zo wordt ook deze nieuwe lief de straks vast weer een beetje sleets. Maar zoals je op de trouwdag gelukkig nog niet weet dat de stralende bruid straks een zeurneus met han gende mondhoekjes wordt, zo kom je in de tuin ook langza merhand pas achter de onhaal baarheid van perfectie. Eigen lijk wel zo rustig. Ons leven is gelukkig geen Bouquetreeks of Residence, meer een mix van Pippi Langkous en Malle Piet je, met af en toe een vleugje Libelle-allure. In onze tuin mag daarom gewoon lekker ge leefd worden, deze zomer. Potje jeu de boules dan maar Erik en Robert van Oosterom. Zij hebben allebei al woonwinkels. Een conceptstore in Rotterdam en Loft Interiors in Den Haag. In de ze winkel verkopen ze meubels van het Deense Hay, het Franse Domestic, het Scandinavische Muuto en ook nog Third Drawer Down, Pols Potten en Thorsten van Elten. Sketch wil geen concept zijn, maar met een selectie 'hand picked' eigentijds ontwerp en leu ke spullen plus 'organic treats' ben je dat natuurlijk al gauw. Liever zien ze zichzelf als een blog waar je ook nieuwe spullen ontdekt, niet alleen op een foto maar ook in het echt. En dat is een meer waarde, vinden de broers. „Het is hier al lekker druk sinds we open zijn", vertelt bedrijfsleid ster Vanessa van Hemert. Behalve kleding en interieurspullen ver koopt Sketch biologische produc ten in een kleine, biologische su permarkt. De bovenzaal van het oude bioscooppand kan worden af gehuurd voor feestjes en diners. Ij www.sketchstore.nl EINDHOVEN: DE FABRIEK VAN PIET Het pand is gekocht, de verbou wing is begonnen. Piet Hein Eek maakt met zijn team een droom waar: de Eekfabriek. In een oude keramiekfabriek van Philips in Eindhoven bouwt hij een werk plaats, winkel, veilinghuis, restau rant en expositieruimte. Alles on der één dak. We moeten alleen nog heel even wachten, want Piet verhuist waarschijnlijk pas in de zomervakantie naar Eindhoven. De officiële opening zal zijn tij dens de Dutch Design Week in oktober. Op zoek naar uitbreiding van zijn 'fabriek' in Geldrop, ook al een prachtige plek trouwens waar hij met zijn veertig man tellende team bijna alle meubels in huis maakt, kiemde het zaadje. Het mocht wel wat meer zijn dan een werkplaats met kantoren waar je af en toe geïnteresseerde klanten ontvangt. Als mensen de moeite nemen vanuit het (buiten)land de reis te maken naar Eek, zou een lunchroom geen gek idee zijn, voor een stokbroodje en drankje tussendoor. En als ze er dan toch zijn, waarom geen mooie winkel inrichten met alles waar Eeks ei gen hart sneller van gaat kloppen? Prachtig antiek en brocante uit Antwerpen bijvoorbeeld, mode van Paul Smith en lampen van de Londense ontwerper Tom Dixon. En natuurlijk alle ruimte voor zijn aluminium kasten, koperen lam pen, crisismeubilair en - uiteraard - sloophouten meubels. Ql www.pietheineek.nl NOC MEER CONCEPTSTORES Heb je er nog geen genoeg van? Ook in Keulen, Antwerpen en Milaan zijn bijzondere concept stores te vinden. ïoCorsoComo in Milaan - handig: de naam is het adres - is misschien wel de oer vorm van een conceptstore. De winkel bestaat al ruim tien jaar en je vindt er naast design, bijzonde- re kleding en boeken ook fotogra fie. Er zijn regelmatig exposities en je kunt er behalve lunchen en di neren ook overnachten. Ook in Milaan: de gezellig rommelige stropdassenfabriek van Rossana Orlandi. In haar pakhuis verza melt ze het beste dat ze kan vin den op het gebied van ontwerp voor het interieur. Ze is dol op dutch design en vooral op Piet Hein Eek. Hij overigens ook op haar. Ze was een grote inspirator in zijn plannen voor de Eekfa briek. In Antwerpen is dit voorjaar ook een bijzondere winkel geopend die is genoemd naar zijn adres: Graanmarkti3. De (woon)winkel is gecombineerd met een exclusief restaurant en een galerie. In Duits land vind je in Keulen en Düssel- dorf de winkels van Apropos met bijzondere verzamelingen kunst, design, meubels en kleding. Zij hebben bovendien een webshop, dus daar kun je vandaag nog te recht. Li www.rossanaori3ndi.com www.apropos-store.com www.graanmarktl 3.be www.1Ocorsocomo.com Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Foto's van boven naar beneden: Sketch in Den Haag wil geen concept zijn, maar een blog waar je ook nieuwe spullen, vooral voor je interieur en kleding, ontdekt. Laagdrempeligheid is een kernmerk van Next Friday in Amsterdam. Piet Hein Eek opent na de zomer zijn Eekfabriek in Eindhoven. Merci is de jongste conceptstorehit van Parijs. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121