Het Vlaamse hart van Nederland 1/) Lezersactie: 3 dagen Drenthe 109,-PP Tulip Inn Het Tulip Inn Brinkhotel Zuidlaren, in het centrum van het altijd levendige brinkdorp Zuidlaren, SM: Hulst is per auto te bereiken via de A12, Liefkenshoektunnel (tol) en vervol gens in België via de N49. Het stadje vormt een uitstekende uitvalbasis voor fietstochten langs onder meer de Schel de. VW Hulst: telefoon 0114-315221 of www.hulstvestingstad.nl Inhoud Lezersactie: reszen@wegener.nl reizen 024-3650360 Zaterdag 3 juli 2010 In deze rubriek HET SOUVENIR staan we stil Lipschijf van klei bij het souvenir dat EIGENAAR veel voor u Laura Onderdijk betekent ofwaarueen WAARVANDAAN bijzondere Ethiopië herinnering aanhebt WANNEER GEKOCHT In 2008 WAAROM SPECIAAL Laura Onderdijk: „In 2008 maakte ik een rondreis door het zuiden van Ethiopië. We bezochten verschillende stam men. Mannen van de Mursi stam zijn vrij aggressiefj dus het duurde even voordat we hun vertrouwen hadden ge wonnen en we rustig hun dorpje mochten bezoeken. We bewonderden de Mursi- vrouwen, die als teken van schoonheid en status grote kleischijven in hun onderlip dragen. Vanaf jonge leeftijd rekken ze hun onderlip uit door er steeds grotere klei- schotels in te stoppen. De grootte bepaalt de hoogte >van de bruidsschat. De vrou wen dragen niet alleen schij ven in hun lip, maar ook in L - -- 1 hun oren. Ze versieren zich vaak met witte kalk en soms T?- dragen ze hoofddeksels van runderhoorns, schelpen, 1X1 kroonkurken of doosjes van fotorolletjes. De vrouwen willen graag 3 hun lipschotels aan toeristen verkopen. Het is ongeveer O hun enige bron van inkom sten. Ik wilde er wel eentje hebben. Een vrouw haalde toen de schijf uit haar lip en verkocht die aan mij. De scho tel staat nog steeds als een bij zonder aandenken aan dit prachtige land te pronken in mijn huis." Laura Onderdijk met de lipschijf die ze van een Mursivrouw in Ethiopië kocht, foto Eigen bezit Hebt u ook een souvenir, stuur dan een foto van het souvenir en uzelf naar: souvenirlPwegener.nl wordt veel gebruikt als uitvalbasis voor fietsers. Zowel het Nationaal park de Drentse Aa als het brinkhotel zuiDiAREN uqifeke Zuidlaardermeer gebied bevinden zich op een paar minuten rijden van het hotel, waardoor u in een oogwenk tussen de flora en Fauna van Drenthe staat. Ook de culturele steden Groningen en Assen worden veelal tijdens een fietstocht bezocht, om uit te rusten op een van de ten-asjes. Wilt u uw (fiets)vakantie combineren met een bezoek aan de wadden eilanden, dan is Zuidlaren dé perfecte uitvalsbasis. Binnen een uur bent u al in één van de havens aan de Waddenzee. Het hotel beschikt over 2 restaurants, 2 terrassen, een bar met openhaard, comfortabele kamers, een sauna en een snelbruiner. Hulst is een van de mooiste vesting stadjes van Nederland. Toch kom je er nooit zomaar. Daarvoor ligt het te af gelegen. Als je er toch bent, rij dan de Grote Markt op, leg aan op een terras je en geniet van de sfeer. Waar in Nederland is die Vlaamser? door Rob van den Dobbelsteen e dikke man zet zijn glas neer, veegt het schuim van zijn lippen, geeft zijn metge zel een dreun op z'n schou der en bast: 'Van friet en bier, word je zo sterk als een stier'. Wel kom in Hulst. De meest Vlaamse stad van Nederland, althans volgens de Hul stenaren zelf. Een half uurtje eerder waren we de Gro te Markt opgefietst en hadden we op het terras van De Korenbeurs een trappisten biertje besteld. We kregen een echte Bel gische Orval. Uitbater Edwin Verstraete van De Korenbeurs: „Het is hier natuur lijk al een beetje België." Wat heet. Zo dra de zon schijnt, doen de Hulstenaren wat de Belgen doen. Ze kuieren tegen het middaguur naar het centrum voor een drankje op de Grote Markt, een lunch in de achtertuin van Babbels in de Gentsestraat of voor een gebakken visje in Het Bonte Hert op de Grote Markt. Gids tan Lockefeer, die ons rondleidt in de vijftiende eeuwse St. Willibrordusbasi- liek, is dan ook niet trots op het gods huis, maar Tier'. Dat de kerk vorig jaar door de NCRV werd uitgeroepen tot de mooiste kerk van Nederland, lijkt wat overdreven. Oké, die moderne, uit beton opgetrokken torenspits is nog tot daar aan toe. Maar wat te denken van het enorme op een muur geverfde haken kruis met ronkende nazi-tekst die elke beklimmer van de toren tegenkomt? Lockefeer is laconiek: „De gemeenteraad vond dat dit ook tot de geschiedenis van de kerk behoort. De toren werd tijdens de bezetting door de Duitsers gebruikt als uitkijkpost." Vanaf de trans, boven het carillon, kijk je tot voorbij Antwerpen. Aan de andere kant zie je schepen die omzichtig hun weg zoeken langs de ondiepten van de De Willibrordusbasiliek met de moderne torenspits. foto NCRV uit België naar Luntershoek, Schapen bout, Reuzenhoek, Kreverhille en Paal naar het Verdronken Land van Saefting- he. Via Emmadorp en de half verharde, door dikke rijen bomen afgezoomde Li- niedijk koersen we terug naar Hulst. Een feeërieke rit door het land van Reintje naar de stad van Reintje. Niet dat de Hulstenaren opscheppen over hun 'stad genoot'. Cafébaas Verstraete over het 'Vlaamse hart' van Nederland: „De men sen komen niet voor Reintje. Ze komen omdat Hulst zo'n plezante stad is." Die avond, wandelend over de vrijwel in tact gebleven vestingmuren, begrepen we wat hij bedoelde. De maan scheen door een dunne avondnevel en dompel de de stad onder in een zilveren gloed. Was het verbeelding of zagen we echt een vos wegglippen achter een acacia? Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Bergen op Zoom Schelde. Een grandioos theater, waarvan we fietsend over de dijk van Terneuzen naar Emmadorp, kunnen genieten. Wie zich afvraagt waarom de onbekende schrijver van het heldengedicht Van den vos Reynaerde de omgeving van Hulst als decor gebruiktemoet een rondje ma ken door dit deel van Zeeuws-Vlaan- deren. In dit in de ochtendmist myste rieuze land vol wriemelend water, riet, dijkjes, kromgetrokken knotwilgen, bos schages en kronkelweggetjes, had 'de fel le met de rode baard' geen enkele moeite zich te onttrekken aan de gerechtigheid die hem als moordenaar, dief, intrigant en verkrachter op de hielen zat. Een zwak briesje uit het zuiden drijft ons onder een oppermachtige hemel van BSLGÏE Antwerpen Brink o.z.ó 9471 AE-ZUIDLAREN T: 050-409 12 61 E: info@tibrinkhotel.nl W: www.hethotel.nl 2x een overnachting 2x een uitgebreid ontbijtbuffet 2x een uitstekend driegangen diner 1 fietsknooppuntenkaart Informatiepakket van de omgeving Prijs aankomst juli - sep. 2010: 109,- p.p. (Excl. toeristenbelasting 0.90 p.p.p.nen res. kosten,a 5,00 p.p.) Alleen telefonisch te boeken onder vermelding van "Wegener Dagbladen". Brink o.z. 6/ postbus 129 9470 AC ZUIDLAREN (Drenthe) 050-4091261 Zuidlaren@hethotel.nl - www.hethotel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 113