Kunst reizen WEGWIJS Hoe Floor Langenberg een drankje wordt Zaterdag 3 juli 2010 reizen@wegener.nll 024-3650360 door Agnes van Brussel Een praktische kwestie op een zon nig terrasje. Een ober heeft een drankje neergezet met enkele ijs klontjes. Dat moet natuurlijk wel een tijdje lekker koel blijven. Kun je nou het beste het glas in de volle zon zet ten, zodat de ijsklontjes sneller smelten en goed hun werk kunnen doen? Of is een plekje in de schaduw beter, omdat de zon het drankje dan niet warmer kan maken? Laten we eerst even vertellen wat er met smeltende ijsklontjes gebeurt. De buiten kant van de ijsklontjes is nul graden (dat is de temperatuur van smeltend ijs). Door die lage temperatuur koelt het drankje af Dat is natuurlijk wat iemand op een terrasje graag wil: een lekker koel drankje. NAAM Floor Langenberg (32) WOONPLAATS Den Bosch Productmanager van fietsreizen in Europa bij touroperator SNP HOE VAAK VAM HUiS „Een keer of tien per jaar ben ik wel op reis. Gemiddeld zes keer voor SNP en ook regelmatig privé, met vrienden op de mountainbike of met mijn vriendin naar een stad of een langere rondreis, het liefst per trein." ALTIJD IN DE KOFFER „Mijn Swiss knife. Ik heb het al jaren en kan het niet missen. On derweg zaag ik er zelfs dikke takken mee door. Volgende week ga ik met Ryanair naar Stockholm met alleen handbaga ge. Dan komt mijn Swiss knife he laas niet door de douane." BESTE REISTIP „De mountain- bikereis in de Dolomieten. Je fietst over onverharde paden door een woest berglandschap. Slapen doe je in berghutten. Een andere aanrader is trei nen door Zuid-Oost Europa. Het contact met de lokale be volking in de trein is hartver warmend." Vier paar schoenen, een schone onderbroek voor iedere dag en als het even kan alle leuke zo merjurkjes. Maar hoe krijg je het allemaal in je koffer? Voor kom pre-vakantiestress en ga ge organiseerd op vakantie met de ze korte cursus koffer inpakken. door Marcha van Schijndel LAATSTE REIS „Mijn laatste reis voor SNP was naar Umbrië. De routebeschrijving van deze fiets- reis was aan verbetering toe, omdat deelnemers meldden dat de Toute hier en daar te druk was. Tegelij kertijd heb ik nog wat nieuwe wan delingetjes uitgezet voor een gezinsva kantie en onze nieuwe e-bikes (elektrische fietsen) uitgetest." Maar gebeurt dat afkoelen nou sneller in de schaduw of in de zon? Het advies is: houd het glas maar mooi in de schaduw. Daar kunnen de ijsklontjes pri ma hun werk doen. Ze smelten in de zon weliswaar sneller, maar daar staat tegenover dat de zon zowel het smeltende ijs als het drankje opwarmt. Kortom, in de schaduw blijft het langer koel. Nog een andere tip: even roeren helpt ook. Want als de ijsklontjes meer door het glas bewegen, stroomt er meer drank langs de ijsklontjes en koelt die sneller af Samenstelling en redactie: Frank Clevers en Charles Lennartz Heb je ze ook wel eens gezien? Die auto's die tot aan het dak volge stouwd zitten met kof fers, reistassen, strand ballen, kussens en speelgoed. Want in een auto kun je zoveel ba gage meenemen als je wilt, zo lang de achterbak maar dicht kan en de achteruitkijkspiegel niet dichtge bouwd is. Hoe anders is dat als je met het vliegtuig gaat. De jongens en meis jes bij de incheckbalies zijn vaak onverbiddelijk. Een koffer van 20 kilo per persoon en 1 stuks handbagage. Meer gewicht? Dan kun je dokken. Bij sommige vlieg maatschappijen stopt de weeg schaal zelfs al bij 15 kilo. Voor je het weet sta je op het vliegveld je shirts en shorts over te pakken in je toch al overvolle handbagage. Die ongewenste vliegveldstress voorkom je door thuis al voor een kleinere koffer te kiezen. Want hoe kleiner de koffer, hoe minder bagage. Wat erin moet, is natuurlijk hele maal afhankelijk van je bestem ming. Ga je naar iets warms, dan neem je dunne kleren mee. Ga je naar iets kouds...? Lijkt me duide lijk. Stel van tevoren al kant-en-kla- re setjes samen. Dan weet je zeker dat je niet een topje inpakt, waar geen enkele broek of rok bij staat. Als het even kan voor iedere dag een schone onderbroek en een vest voor de koudere avonden. De afritsbroek blijft hoe dan ook in al le gevallen thuis. Dat geldt ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 108