PZC Voor dieren is er geen Hitteplan Warmte en dieren ROC's in Zeeland gaan fuseren Breskens kandidaat Olympische Spelen Jongens gered uit kluis Goes Spijbelaar kost ouder geld Wellink krijgt nog één kans Saban B. op borgtocht vrij zaterdag 3 juli 2010 Q Met verwachte temperaturen tot boven de dertig graden, werd maandag het Nationaal Hitte- plan in werking gesteld. Dat betekent dat de GGD's kwetsbare groepen, zoals oude ren en zieken, waarschuwt voor de gevol gen van hitte en tips geeft om met de Laat dieren niet in de auto achter. Laat honden bij warm weer niet mee rennen met de fiets of lang lopen. Asfalt of steen wordt heet, gras blijft koel. Zorg voor bereikbare schaduw en water. Ververs water regelmatig; hitte bevordert de bacteriegroei (ook in voer of hooi). Een ventilator brengt verkoeling, maar die ren kunnen er verkouden van worden. Ver laag de temperatuur met natte lakens, in handdoeken gewikkelde koelelementen of plastic flessen bevroren water in het hok. Zie www.zeeland.dierenbescherming.nl door Onditte van dier Vleuten warmte om te gaan. Dieren komen in dat verhaal niet voor. Het afgelopen weekein de zijn op drie verschillende plaatsen in Zeeland honden in een oververhitte auto overleden. De Dierenbescherming riep mensen op, wat meer na te denken over het welzijn van hun huis- of landbouw- dieren, als het kwik stijgt. Roel Vincken is woordvoerder bij het meldpunt voor zorgen over landbouwdie- ren (de Voedsel- en Warenautoriteit), waar bij warm weer altijd wel telefoon tjes binnenkomen over dieren die in wei tjes staan zonder mogelijkheid om voor de zon te schuilen, of waar geen water is. „Voor de inrichting van weitjes bestaan geen wettelijke voorschriften", zegt hij. „Maar de eigenaar van landbouwdieren wordt wel geacht goed voor zijn dieren te zorgen. Daar hoort ook water bij en een plek waar schaduw is, van een boom bijvoorbeeld." Bij kinderboerderijen wordt dezer dagen eens een rondje extra gelopen langs de dieren, om te kijken of er genoeg water is In een auto is het al snel te warm voor hond en of de dieren nog wel 'overeind staan'. Boeren en beheerders van kinderdagver blijven zijn professionals, maar particulie ren geven er nogal eens blijk van niet. te weten wat ze moeten doen en laten als het om hét welzijn van hun huisdieren gaat. Gilbert Lelyveld van de Dierenbe scherming Zeeland; „Misschien zou de landelijke Dierenbescherming, nu er steeds vaker extreem warme dagen zijn, het initiatief kunnen nemen tot een Hitte- i. foto Mechteld Jansen plan Dieren. Vergelijkbaar met wat er nu is voor mensen, dus met een informatie campagne over manieren om je dieren te gen hitte te beschermen. Nu zijn er inci denteel campagnes, zoals in 2008 'Is uw huisdier koel?' Vrijwilligers hebben toen folders uitgedeeld op het strand van Sche- veningen. In Zeeland konden wij daar niet bij aanhaken omdat we te weinig vrijwilligers hebben. Een chronisch pro bleem, helaas. reacties. 432 Wilders moet kunnen meepraten over nieuw kabinet 1. Dodelijk ongeval op Delingsdijk 2. Boulevard een grote terrassenzee 3. Drie honden overleden in hete auto's IN BINNEN- EN BUITENLAND 'Een goede trainer. Ik zal ook niet vergeten dat hij me de kans heeft gegeven om met Excelsior eredivisie te spelen' De Braziliaanse voetballer Michel Bastos over coach Adrie Koster Het ROC Zeeland en ROC Wester- schelde gaan fuseren. De directies van de twee onderwijsinstellingen heb ben hun medewerkers daarvan op de hoogte gesteld. De fusie is noodzakelijk om het aan bod en de kwaliteit van het Zeeuwse middelbare beroepsonderwijs in stand te houden. Als de Olympische Spelen van 2028 aan Nederland worden toegewezen, wil Breskens de Olympische zeilwed strijden organiseren. Dat plan is gelanceerd door voorma lig gedeputeerde Jaap Hennekeij, die sprak namens de Watersportvereni ging Breskens en de Jachthaven Bres kens BV. Twee Goese broertjes (8 en 10) verlaten de kluis waarin ze drie uur opge sloten hebben gezeten. Dat gebeurde aan de Bea- trixlaan in Goes, waar vroeger een fabriekje stond. Er spelen wel va ker kinderen in de kluis, maar nu viel deze in het slot. Een zus, die nog bui ten stond, sloeg alarm. Ruim de helft van de Nederlandse gemeen ten heeft een overeenkomst gesloten met de Sociale Verzekeringsbank over stopzet ting van de kinderbijslag bij langdurig schoolverzuim. De maatregel is bedoeld om ouders ertoe te bewegen hun kind weer naar school te laten gaan. President Wellink van De Nederlandsche Bank krijgt nog één kans om orde op zaken te stellen bij de centrale bank, anders zegt demissionair minister De Jager het vertrou wen op in de baas van de centrale bank. Wellink betuigt zijn spijt voor het gebrekki ge toezicht op de omgevallen DSB Bank. Mensenhandelaar Saban B. is op borgtocht vrijgelaten door de Turkse rechter in Anta lya. Saban B. wordt in Turkije verdacht van mishandeling en afpersing van zijn oude compagnon Bekir I. De in Nederland ver oordeelde mensenhandelaar heeft een borg van 16.000 euro betaald. Vandaag verschijnt het eerste nummer van de PZC-zomerkrant. Eerste sportvistocht voor kinderen tot 12 jaar vanuit de haven van Breskens. Poëtische Wandeling met dominee Diepenbroek vanaf de kerk in Burgh. DONDERDAG 8 JULI In Vlissingen begint festival Onderstroom met dans, mu ziek en (straat)theater. Nacht van de nachtvlinders vanaf 21.00 uur aan de Oostdijk 4 in Ossenisse. ZATERDAG 10 JULI Zeeuws Museum Middel burg opent expositie over de Zwartvoet Indianen. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 104