8l Watersnood bepaalt nieuwe TURKIJE voordeelweek Petraeus: op zelfde voet verder in Afghanistan Vijfendertig doden bij dubbele aanslag Pakistan Catalonië stemt tegen boerkaverbod 'Obama wilde overleg Turkije en Israël' Crematie van Indiase paramilitair BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 2 juli 2010 door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De geweldsinstructies voor de Navo-troepen in Afghanis tan moeten strikter worden toege past, om het aantal onschuldige burgerslachtoffers te verminderen. Dat zei generaal David Pet-raeus, de nieuwe bevelhebber van de Isaf-troepenmacht gisteren bij zijn eerste bezoek aan het Navo-hoofd- kwartier in Brussel. De geweldsinstructies blijven on veranderd, 'maar we moeten nog eens goed kijken hoe zij worden uitgevoerd en er voor zorgen dat al le eenheden dat op dezelfde ma nier doen', aldus Petraeus. De generaal werd vorige week door de Amerikaanse president Obama benoemd als opvolger van generaal McChrystal, die zijn ont slag indiende na kritiek te hebben geleverd op de president en diens Afghanistan-beleid. Zowel Petraeus als Navo-secreta- ris-generaal Anders Fogh Rasmus sen verzekerde gisteren dat de wis seling aan de top geen gevolgen heeft voor de Navo-strategie in Af ghanistan. Petraeus is daarvan een van de bedenkers. In de Navo is er over gemord dat Obama Petraeus heeft benoemd zonder overleg vooraf met de bondgenoten. Ras mussen sprak vorige week nog zijn volste vertrouwen uit in Mc Chrystal, nadat die in de proble men was gekomen. Maar de Deen trok zijn woorden daarna snel in en zei gisteren Petraeus volledig te steunen. „Hij is de juiste man om onze missie in Afghanistan voor uit te helpen." Petraeus loofde de inzet van McChrystal 'die ervoor heeft gezorgd dat Isaf zo goed geor ganiseerd is'. Volgens de generaal is de strijd te gen de Taliban op de goede weg, ondanks het groeiende aantal do de Amerikaanse en Navo-soldaten. In juni vielen 102 geallieerde slacht offers. „Begin dit jaar had de tali- ban het momentum, maar we zien nu verbetering op tal van plaatsen", zei Petraeus. „Er is zwaar gevochten en er zijn veel slachtoffers, maar we zijn vastbe sloten de komende maanden voor uitgang te boeken. Het wordt eerst moeilijker, voordat het beter gaat." LAHORE - Bij een dubbele zelf moordaanslag nabij een drukbe zocht islamitisch heiligdom in de Pakistaanse stad Lahore zijn giste ren ten minste 35 doden gevallen. Er zouden meer dan 175 mensen gewond zijn geraakt. Dat heeft de Pakistaanse regering gezegd. Na de dubbele aanslag volgde er een derde explosie. De aanslagen vonden plaats bij Data Durbar, de tombe van een bekende soefiheili- ge waar jaarlijks honderdduizen den bezoekers op af komen. Op het moment van de aanslagen wa ren er duizenden bezoekers. De eerste zelfmoordterrorist blies zichzelf op in een grote onder grondse ruimte waar bezoekers sla pen en zichzelf wassen voordat ze gaan bidden. Minuten later bracht een tweede zelfmoordterrorist zijn explosieven tot ontploffing in een tuin, terwijl mensen probeerden weg te komen na de eerste aan slag. De politie is nog steeds bezig met het bepalen van de oorzaak van een derde explosie. Na de aanslagen verzamelden de monstranten zich bij het heilig dom om te protesteren tegen de gebrekkige beveiliging, waardoor de aanslagen konden plaatsvin den. De politie schoot in de lucht en gooide met stenen om de de monstranten uiteen te drijven. door onze correspondent Elro van den Burg WILKOW - Het is een komen en gaan van tractoren uit het boeren dorp Wilkow in het oosten van Po len. Op de aanhangers liggen huis raad, tapijten, triplex platen, stoe len en banken. Sinds een paar da gen kunnen de bewoners in een stuk bos hun spullen dumpen. Drie weken geleden overstroomde dit gebied voor de tweede keer bin nen een maand en kwam op nieuw 95 procent van de gemeen te onder water te staan. Het dorp ligt nu nog steeds onder een dikke laag bruine troep. Overal een pene trante stank. Inwoonster Lidia Kobialka toont haar huis. De eerste verdieping is inmiddels ontdaan van de vloeren. Haar man maakt de kelder schoon, waar de kachel stond. Bei den hebben geen werk meer nu al le gewassen in de omgeving verlo ren zijn gegaan. Ook hun laatste in komstenbron, een eigen stukje land met frambozen, werd bij de tweede overstroming vernietigd. Het wassende water is een belang rijk onderwerp in de strijd om het Poolse presidentschap, die zondag de tweede ronde ingaat. Jaroslaw Kaczynski, de tweelingbroer van de overleden president Lech Kac zynski, valt zijn tegenkandidaat Bronislaw Komorowski hard aan, omdat er in zijn ogen onvoldoen de geld beschikbaar wordt gesteld aan de slachtoffers. Komorowski, die tijdelijk de taken van de veron- BARCELONA Het parlement van de Spaanse re gio Catalonië heeft tegen een boer kaverbod gestemd. In eerste instan tie werd de ban op boerka's aange nomen. Tegenstanders meldden echter technische problemen en ab senten, waardoor opnieuw ge stemd werd. Dat viel slecht bij de voorstanders van het verbod, die de zaal verlieten. Daardoor kregen de tegenstanders de meerderheid. ANKARA De Amerikaanse president Obama heeft Israël en Turkije aangespoord tot het geheim overleg van woens dag. Dat meldde de Turkse krant Hürriyet gisteren. Het was het eer ste contact op hoog niveau tussen de twee landen sinds de Israëli sche aanval op een hulpkonvooi voor Gaza, waarbij eind mei negen Turkse activisten omkwamen. GAUHATI - Familieleden van een Indiase paramilitair die Dadara, op 20 kilometer ten westen van de Indiase stad werd gedood tijdens een aanval van maoïstische rebel- Gauthi. Zo'n tweehonderd maoïstische rebellen, naxalie- len, voeren rituelen uit tijdens zijn crematie in het dorp ten genoemd, lokten deze week paramilitaire troepen Hollandse TOPPER! Absolute aanrader! Tot 100 korting op alle Turkije-reizen: Zonvakanties, stedentrips, rondreizen en Blue Cruisesl Zie www.kras.nl/turkijevoordeelweek 15 cpm Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. KORTING'. 5juW—- Roek vóór Hotel Orange County* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 5 juli t/m 31 oktober Dit resort is ronduit uniek van opzet, want het gehele hotel is opgetrokken in Amsterdamse stijl. Werkelijk aan alles is gedacht om van dit resort een waar Nederlands paradijs te maken! Zie www.kras.nl/72075 Hotel IC Green Palace***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 2 augustus t/m 31 oktober In dit TOP-hotel zal het u aan werkelijk niets ontbreken, want alles is tot in de puntjes verzorgd! IC Green Palace is een waar paleis, omgeven door een grote tropische tuin met Balinese accenten. Zie www.kras.nl/72054

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8