binnenland 17 Ambtenaren passen op de tent ADHD iP LYDO Recherche boekt meer succes dan in 2008 Met ADHD is het moeilijk om uw zaken te organiseren Afname diefstal na lang opsluiten veelplegers 'Klaar met Klink' RECES De 'nood is hoog' maar parlement en volk gaan gewoon op vakantie vrijdag 2 juli 2010 BWMIMMBMiflBBgHHfflBBBgBgHBHagg SBH I DEN HAAG - Achthonderd in doktersjassen gesto- met Klink'. De demissionair minister van Volksge- voerd, waarschuwde voorzitter De Jonge van het ken specialisten demonstreerden gisteren voor zondheid wil fors snoeien in het inkomen van de Actiecomité van de Orde van Medisch Specialis- de Tweede Kamer in Den Haag tegen de bezuini- medisch specialisten. Bovendien krijgen artsen ten. Het is volgens de Orde de eerste keer in de gingsplannen voor de zorg. Een deel had een minder zeggenschap over de zorg die ze leveren. geschiedenis dat specialisten de straat op gaan. A4'tje op de witte rug geplakt: 'Helemaal klaar Als het nodig is wordt er maandenlang actie ge- foto Valerie Kuypers/ANP Ei»,ia-. ■- -- Z5 door Dick Hofland Met hun koffers lopen Johan en Merel het perron op. Ze gaan met de trein naar Schiphol, het begin van twee we ken all-inclusive op Curasao. Is het dan geen crisis? „We zouden aan de rand van de af grond staan, maar dat was vóór de verkiezingen", zegt lohan. „Nu ze onze stem hebben, is het blijkbaar een stuk minder ernstig." Zijn vrouw Merel vindt het opvallend dat ook deze formatie weer gaat zoals alle andere formaties. „De zelfde procedures, dezelfde rituele dansen. Heel veel praten, alsof er niets aan de hand is." En dan hoor den ze op de radio dat de Tweede Kamer tot en met 6 september op vakantie is. „Moeten wij dan gelo ven dat de nood zo hoog is? Het zal allemaal wel", verzucht Johan. „Als we terugkomen, merken we wel of er een nieuw kabinet zit." Veel vertrouwen hebben ze er niet in. Beetje te gemakkelijk allemaal, vindt Marcel Wissenburg. „Sorry, maar ik word nogal moe van kla gende mensen", zegt de hoogle raar politicologie en wijsbegeerte aan de Radboud Universiteit Nij megen. „Als je het echt zo erg vindt, onderneem dan actie. Dóe iets." Want we moeten niet ver wachten dat er in Den Haag iets wezenlijk zal veranderen. Crisis of geen crisis, een kabinet formeren zal altijd vrij traag gaan. De Leidse politicoloog Tom Louwerse becij ferde dat de kiezer er voor heeft ge zorgd, dat er 1023 coalities moge lijk zijn. Daarvan hebben er 507 een meerderheid. De meeste lig gen niet voor de hand. Maar de complexe verkiezingsuitslag zorgt voor een hoop gepuzzel om een nieuwe coalitie te smeden. Drie mensen bij de viskraam aan de Hofvijver vinden dat geduld geen kwaad kan, maar dat een beetje meer tempo wel mag. Is dat nodig, het land draait toch ge woon door? „Dat hebben we te danken aan de ambtenaren", zegt een van hen. De hele groep moet lachen. „Toevallig zijn wij die amb tenaren." DEN BOSCH - De zeven bovenregio nale rechercheteams hebben vorig jaar meer zaken opgelost en meer succes geboekt bij het 'plukken' van crimineel vermogen dan in 2008. In 2009 ging het om 18,6 mil joen euro aan crimineel geld, te gen 2,7 miljoen een jaar eerder. Dat blijkt uit het jaarverslag van het Bovenregionaal Recherche Overleg (BRO) dat gisteren is ge presenteerd. Het aantal opgeloste zaken be droeg in 2009 1613, een stijging van bijna vijftig procent vergele ken met een jaar eerder. Vorig jaar arresteerden de teams 320 verdach ten, tegen 322 in 2008. Dat van de criminelen meer geld geplukt kon worden, is mede te danken aan het feit dat bij ieder onderzoek di rect wordt gekeken naar de geld stromen van verdachten. De onderzoeken 'Brixton' (verduis tering, Amsterdam) en 'Hop' (ver duistering, Den Haag) hebben de grootste bijdrage geleverd; het ging hierbij respectievelijk om zo'n 10,1 miljoen en 5,9 miljoen euro. De rechercheteams houden zich voornamelijk bezig met (middel-) zware criminaliteit zoals winkel overvallen, woning- en bedrijfs- inbraken en financiële delicten als hypotheekfraude en oplichting. Het gaat dan om misdrijven ge pleegd door daders die in meerde re politieregio's opereren. In het kader van het Landelijk Ver beterprogramma Kinderporno, dat vorig jaar werd gelanceerd, houden de teams zich ook inten siever bezig met de vele kinderpor nozaken die op de plank blijven liggen. Mede doordat de politie in het buitenland een grote hoeveel heid zaken aanlevert en de Neder landse korpsen een gebrek aan ca paciteit hebben. Zo heeft het bo venregionale team van Noord- Oost Nederland een begin ge maakt met 208 zaken verspreid over heel Nederland. TILBURG - Dankzij het vóór langere tijd opsluiten van enkele honder den zeer actieve veelplegers is het aantal auto- en woninginbraken in de grote steden in de periode 2001-2007 met 30 procent afgeno men. De winst van deze daling in criminaliteit is ten minste twee keer zo hoog als de extra kosten die het langer opsluiten en behan delen van deze criminelen met zich meebrengen. Dit blijkt uit een onderzoek van Ben Vollaard van de Universiteit van Tilburg. Vollaard, die gespecia liseerd is in economie van het cri- minaliteitsbeleid, deed het onder zoek in opdracht van het Program ma Politie en Wetenschap. Rechters hebben sinds 2001 de mo gelijkheid om daders die voortdu rend de fout in gaan voor twee jaar op te sluiten. In combinatie met het voorarrest zit deze catego rie criminelen uiteindelijk vaak drie jaar achter de tralies, consta teert Vollaard. Voor 2001 zaten de meeste 'draai deurcriminelen' telkens slechts kor te tijd vast. Daarna konden ze zich ieder keer weer op het criminele pad begeven. Vollaard heeft voor het eerst het ef fect van de huidige aanpak van veelplegers onderzocht. Daarvoor heeft hij twaalf stedelijke gebieden vergeleken die over het hele land verspreid liggen. „Hoewel maar een kleine groep veelplegers de maatregel kreeg opgelegd, blijkt de werkwijze een groot effect te heb ben op de criminaliteit in deze ste den", stelt Vollaard vast. „De me thode blijkt succesvol in het selec teren en vervolgens opsluiten van de meest actieve veelplegers. Dank zij de aanpak zijn duidelijk minder veelplegers actief" Als u zich hierin herkent, is het mogelijk dat u ADHD hebt en dat u kunt worden behandeld. Plaatselijke artsen zijn op zoek naar vrijwilligers voor een klinisch onderzoek om te bepalen of een behandeling die bij kinderen wordt gebruikt, ook volwassenen met ML gp%, jg kan helpen. Als u meer wilt weten over het LYDO- onderzoek en uw opties, ga dan naar de website www.lydoadhd.com Adult ADHD Study Door te reageren op deze advertentie bent u in geen enkel opzicht verplicht om deel te nemen, noch wordt uw deelname hierdoor gegarandeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7