321 sport Kloetinge in beker Zvonareva weer de oude tegen VVSB jpr WIELER c Quiz Veel belangstelling voor Sterke start zusjes Kort wielerronde Kruiningen op Zeeland Outdoor WIMBLEDON Russische tennisster in finale tegen Serena Williams Stuur Tourfoto's naar de PZC Peter Blok sprint het best in België Motorcrosser Hage stapt over Ahrouch blijft bij Groene Ster vrijdag 2 juli 2010 MIDDELBURG - Vlissingen en Kloe tinge hebben in de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi een thuiswedstrijd geloot. Hoofdklasser Kloetinge ontvangt WSB uit Noordwijkerhout, eerste klasser Vlissingen krijgt Spaken burg op bezoek. Topklasser Hoek, komend seizoen toch al belast met verre uitwedstrijden, speelt bij De Treffers in G roesbeek. De tweede bekerronde wordt woensdag 25 augustus gespeeld. Al le drie Zeeuwse clubs zijn de eer ste ronde vrijgeloot. Daarin wor den slechts twee wedstrijden ge speeld. Als Hoek De Treffers verslaat, ont moet het in de derde ronde op ei gen veld de winnaar van Wilhelmi- na-Katwijk. Kloetinge treft bij winst op eigen veld Cambuur Leeuwarden en Vlissingen on- vangt na winst op Spakenburg RBC Roosendaal. De loting bepaal de voor de toppers de volgende duels: FC Den Bosch - AZ, Feye- noord - Roda JC, PSV - Sparta, Capelle/Sneek - FC Twente, Ajax - MVV. De derde ronde wordt dins dag 21, woensdag 22, of donderdag 23 september gespeeld. MIDDELBURG - De PZC is op de dag dat de Tour de France door Zee land trekt, zondag 4 juli, op zoek naar foto's van het spektakel. Als u mooie foto's heeft gemaakt, kunt u ze in het album Tour de France op www.pzc.nl/foto zetten. De leukste en mooiste foto's wor den maandag 5 juli in de krant ge publiceerd. door René van Stee KRUININGEN - De wielerronde van Kruiningen is populair onder de coureurs. Dat blijkt uit de 57 voor inschrijvingen bij de eliterenners, beloften en amateurs A. Zij gaan morgen om 19.00 uur van start. „De belangstelling is wel eens min der groot geweest. Blijkbaar zitten we dit keer op de goede datum. Voordien hadden we weieens last van het NK dat gelijktijdig werd ge houden", geeft organisator Fester Aarts een mogelijke verklaring voor de populariteit van de kermis- koers in het Bevelandse dorp. De in 1933 opgerichte Ronde van Kruiningen heeft ook 'c finan ciële steun niet te klag. .."at als in andere jaren was er een huis-aan-huis-collecte in het dorp. „Die was weer prima. Ook al is het crisis, de mensen hebben toch nog altijd veel over voor de koers. Ver der hebben we kans gezien om een aantal nieuwe sponsors aan te te trekken", zegt Aarts. Bij de eliterenners, beloften en amateurs A staan liefst negentien Zeeuwen op de startlijst, onder door Marco Knippen LONDEN - Vera Zvonareva bereikte gisteren de finale van Wimbledon. De Russische tennisster versloeg de Bulgaarse Pironkova (3-6, 6-3, 6-2) en ontmoet in de eindstrijd Serena Williams, die van de Tsje chische Kitova won: 7-6 6-2. De finaleplaats van Zvonareva is minder verrassend dan die lijkt. Vorig jaar haalde ze de halve finale van de Australian Open en rukte ze op naar de vijfde plaats op de wereldranglijst. Daarna won ze In dian Wells, ook wel het vijfde grandslamtoemooi genoemd. Plots was er echter de tegenslag. In Charleston raakte ze geblesseerd. Of beter gezegd: wéér geblesseerd. Ditmaal was het de rechterenkel wie de plaatselijke favorieten Pie- ter Israel, Michel Janssen, Christi an Kik en Youri van Noorden. Ook de oud-winnaars Peter van Agtmaal (2009, Huijbergen), Davy Jaspers (2008, Sint Willebrord en dinsdag nog succesvol in de Ronde van Steen) en Gerwin de Regt (2007 en 2002, Nispen) aan de start. Aarts zou het aardig vinden als er weer eens een Zeeuw op het hoogste ereschavot komt te staan. De laatste renner uit de streek die dit kunstje flikte was Kapellenaar Richard Slabbekoorn in 2004. De eerste renners beginnen van daag aan hun koers. De B-trim- mers van TMZ starten om 18.30 uur. Daarna zijn de amateurs 40+ (18.31 uur), A-renners (19.45 uur) en de S/P-renners (19.46 uur) aan de beurt. Morgen begint het pro gramma met de ID-renners (14.30 uur). Daarna rijden de juniorvrou wen (15.30 uur), nieuwelingen meisjes (15.31 uur), nieuwelingen (16.40 uur), junioren (17.40) en de elite/beloften/amateurs A (19.00 uur). In totaal staan ruim vierhonderd renners aan de start. die de rode draad in haar carrière onderstreepte. Zvonareva zocht haar heil bij de Nederlandse ortho pedisch chirurg Niek van Dijk. Bij een operatieve ingreep werd litte kenweefsel verwijderd. Vervolgens meldde ze zich in Amsterdam, om bij fysiotherapeut Leo Echteld aan haar herstel te gaan werken. Daar maakte ze kennis met een an dere topsporter, voetballer Robin van Persie. Ook hij was, nadat hij in het oefenduel tegen Italië een zware enkelblessure had opgelo pen, door Van Dijk onder handen genomen. En ook de spits van Ar senal vertrouwde op Echteld. „Ik zag en sprak Robin niet alleen, maar revalideerde ook met hem", aldus Zvonareva. „Hij werkte kei hard en in zijn kielzog deed ik het zelfde. Het was plezierig om sa- door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met sport van goed niveau kende de vijfde editie van Zeeland Outdoor in een verzengende hitte gisteren een uitstekende start. De Griek Di- mitris Natsis stuurde de merrie Uvanta in de hoofdrubriek ZZ klas siek naar een afgetekende overwin ning. De zusjes Kort uit Lewedorp zorg den voor het eerste Zeeuwse suc ces. International Anouk schreef met Tjambika het klassiek Z op haar naam. Imke was de beste in de klasse L. De zege in M was voor de Brabantse Odette Janse met Royal Flush. Parkoersbouwer Marc Vygh droeg met zijn technische paardvriendelijke omlopen zijn steentje bij aan de succesvolle ope ning. De Belg wist welk vlees hij in de kuip had, want in alle rubrie ken plaatste zich het gewenste aan tal voor de barrage. In Z bleek de als vijfde sprong opgestelde oxer de scherprechter. Met een foutloze ronde en een tijd van 45.02 secon den gooide Dave Maarse met de merrie Liefhebbers Wildcard als men met een collega-topsporter op te trekken." Ze hielden zijde lings contact, waarbij Echteld als doorgeefluik diende. De kwartfina le tegen Brazilië zal Zvonareva waarschijnlijk in haar hotel of in de spelerslounge op Wimbledon bekijken. Of Van Persie morgen Zvonareva gadeslaat, is de vraag. Als hij dat doet, dan ziet hij haar in actie in misschien wel de wed strijd van haar leven. Want voor het eerst treedt Zvonareva, 25 jaar inmiddels, dan in een grandslamfi- nale aan. Het sprookje hoeft nog niet uit te zijn, denkt ze. Ook al treft ze in de eindstrijd Serena Wil liams, de titelverdedigster én we reldranglijstaanvoerster. „Ik stap ge woon de baan op om te proberen mijn beste tennis te spelen. Als dat lukt, kan ik iedereen verslaan." eerste de lont in het kruitvat. De combinatie uit Wellerlooi mocht lang op de zege hopen. Anouk Kort met Tjambika reed met haar tweede nulronde en een tijd van 41.95 seconden echter naar een af getekende overwinning. In L liet Imke Kort het feestje voor Dave Maarse in rook opgaan. De Limburger stuurde de ruin 'Ach Jee zo'n Liefhebber' in 42.18 secon den foutloos rond. Een tijd waar veertien achtervolgers zich op stuk beten. Maar niet laatste starter Im ke Kort met Loday. Kort wendend stuurde ze de Acord II-zoon in 40.14 seconden naar de zege. Dave Maarse leek op Stal de Kroo gedoemd tot eeuwige tweede. Want ook in M greep hij met Apart zo'n Liefhebber net naast de winst. Odette Jansen was met Royal Flush vijfhonderdsten van een seconde sneller. Carolein van de Plasse, net terug van een rug blessure, was met Delta Mossel's Jantje met de vierde plaats in deze rubriek de beste Zeeuwse. Uitslagen: www.pzc.nl/sport/ -- sportuitslagen Opdonderdagavond 8 juli wordt de PZC wielerquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan wjelercafe@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Het antwoord kan gestuurd worden naar sport@pzc.nl. Elke dag wordt onder de juiste inzenders een boekje met Zeeuwse wielerroutes verloot. Vraag van de dag (4): Welke klassieker heeft Jan Raas niet op zijn palmares staan? Amstel Gold Race, Gent-Wevelgem, Luik-Bastenaken-Luik, Milaan-San Remo, Parijs-Tours, Parijs-Roubaix, Ronde van Vlaanderen. Antwoord gisteren (3): La Plagne Winnaar gisteren (3): G. Brandt üitAxel FB MIDDELBURG Peter Blok heeft een wielerkoers in het Belgische Sint Katharine-Heule gewonnen. De nieuweling van w.v. Theo Middelkamp was na 62 kilo meter het snelst in de massasprint van 38 renners. In de levendige koers waren veel ontsnappingen, maar iedereen werd teruggepakt. Junior Davy Gunst uit Yerseke werd in Belgische Orroir vijfde. GOES Motorcrosser Stefan Hage uit Goes maakt een overstap in de motor cross. De 18-jarige cios-student ver wisselt de MX 2-klasse voor de wat zwaardere MX i-klasse. Hage: „De machine past beter bij mijn rijstijl. Het rijden gaat gemakkelijker, rusti ger en het vermogen komt beter tot zijn recht." Hij maakt zaterdag zijn debuut in Axel. VLISSINGEN Trainer/coach Mohammed Ah rouch heeft zijn contract bij zaal voetbalclub Groene Ster Vlissingen verlengd. Ahrouch werkt al drie sei zoenen in dienst van de kersverse eerstedivisionist, waarin hij drie ti tels en twee bekers won. Groene Ster heeft zich verder versterkt met Reguillio Vandepitte. Hij komt over van FC Dauwendaele. 1Oranje wacht op de bevestiging 2. Hoek opent bij Sparta Nijkerk 3. Sneijder: heeft geen twijfels STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Vera Zvonareva in actie tijdens de halve finale tegen Tsvetana Pironkova. foto Filipe Trueba/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56