ip voor baby's en peuters Smm ImWÈ mm Docente Netty Mama Christine 25 klus' Zeeuwse steden op virtueel panorama Itisl- 4 en 20 Kunstwandeling in centrum Zierikzee Jumbo in Goes mag open op zondag Open huis bij imkers Kamperland en verder 'Terneuzen laat met Marktplein kansen liggen' /wSmMM vrijdag 2 juli 2010 „Een dochtertje van achttien maanden van een vriendin maakte in de tuin het gebaar 'eten' en zei 'bah'. Toen bleek ze taxusbessen te hebben gegeten. Dat kon ze aangeven, en zo waren ze bijtijds in het ziekenhuis." „Ik denk dat gebarentaal heel goed kan zijn voor kinderen die erg in zichzelf gekeerd zijn. Fleurtje heeft dat helemaal niet, voor haar is gebaren gewoon heel leuk. Ik wil graag weten wat ze wil als ze boos is." rigens niet ter plekke gebroken, om omwonenden niet nog langer in de herrie te laten zitten. Herrie zal er sowieso zijn. Hoewel het al veel scheelt dat er geen ex plosieven en met wat geluk ook geen sloophamers worden ge bruikt. Op het platte dak van het paviljoen komt een steiger om de naastgelegen flat te beschermen. Overigens wordt ook de zijde van de boulevard afgeschermd. Daar voor moeten vijf of zes parkeer plaatsen tijdelijk wijken.Uiteinde- lijk komt het erop neer dat de lin kerkant van het aaneengesloten complex er straks niet meer staat en de rechterkant -flat plus pavil joen- nog wel. En dan? Over de tij delijke invulling buigt de gemeen te zich. door Lilian Dominicus BLOCS Melita Lanting neemt boompjes en beestjes op Schouwen-Duiveland on der de loep in Büute Kieke. EN VERDER Hoe zat dat ook alweer met die tri maran van Tijl Orlando Frijns? Lees het op het blog Cultuur Dichtbij. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Video s terugkijken kan via www.pzc.nl/video GOES - Vier Zeeuwse steden zijn sinds gisteren te bezichtigen op een virtuele 360-gradentoersite met dertig toeristische trekpleis ters in Nederland. Het gaat om Goes, Zierikzee, Veere, Vlissingen en Middelburg. Op de site kunnen bezoekers de toeristische trekpleis ters van alle kanten bekijken vanaf hun computer. De makers hebben met speciale cameratechnieken be- zichtigwaardige plekken rondom gefotografeerd, waardoor uiteinde lijk een panorama ontstaat. De beelden zijn levensecht en actueel. Zo is in Goes de historische haven lammermarkt 18 Zierikzee 0111-421717 www.kipenzo.eu ZIERIKZEE Traditiegetrouw is aankomende zondag weer een kunstwandeling in het historische centrum van Zie rikzee. De kunstenaars, waaronder ook buitenlandse gastexposanten, zijn te herkennen aan de blauwe vlag met een 'K'. De ateliers en gale ries zijn open tussen 10.00 en 17.00 uur. Een overzicht van alle deelne mers is te zien bij Brasserie Mariti me en in de Dikke Toren. www.kunstwandeling.nl GOES Jumbo in Goes mag van het ge meentebestuur open op zondag. Eerder kreeg ook Dirk van den Broek daar toestemming voor. Daar is de zondagsopenstelling suc cesvol. CDA-wethouder Jo-Annes de Bat wilde Jumbo, net als inder tijd Dirk van den Broek, geen toe stemming geven, maar de wethou ders van PvdA en WD waren vóór. Het Rijk stelt dat gemeenten per 15.000 inwoners één super markt toestemming mogen geven om op zondag open te gaan. Voor Goes zijn dat er twee, waarvan Jumbo voorlopig dus de laatste is. KAMPERLAND Een Kamperlandse imker en zes Walcherse bijenhouders doen mee met de landelijke Open Imkerijdag, zaterdag 10 juli. In Kamperland laat Welmoed de Wilde, Eikenlaan 9, haar korven zien. Ook de imkerijen in Poppendam- me, Brigdamme, Kleverskerke, Grijpskerke en in de kustdorpen zijn te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. Q www.bijenhouders.nl te zien met fietsende en wandelen de mensen. In het Middelburgse Grand Cafe Brooklyn zitten gasten aan tafeltjes. Het bedrijf achter de site O-Mega verdient op dit moment nog niet aan de site, maar wil dat in de toe komst wel doen, zegt directeur Olaf Geysendorpher. „Er zijn diver se verdienmodellen te bedenken", zegt hij. Zo denken ze eraan om bedrijven die met hun interieur op de site staan misschien na een jaar of anderhalf een kleine vergoe ding te vragen. Algemene site: www.hollandtoer.nl. Of per stad: www.zierikzeetoer.nl, etc TERNEUZEN - De Markt in Terneu zen mist elan. Dat kan veranderen als zowel horecaondernemers als organisaties en instanties de moge lijkheden om activiteiten en evene menten naar het belangrijkste plein van de binnenstad te halen, positiever benaderen. Horecaondernemer Ad de Brou wer van 't Gerecht aan de Markt schrijft dat in een open brief aan de gemeente Terneuzen en andere belanghebbenden. Hij pleit voor meer spontaniteit bij onderne mers en organisatoren. De evene menten in de gemeente moeten volgens hem ook beter op elkaar worden afgestemd. Christine Elenbaas gebaart 'drinken' naar haar dochter Fleurtje van acht maanden. Binnenkort kan Fleurtje met dat gebaar wellicht zelf vragen om een slokje. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53