Waterjump Kabbelaarsbank bij bedwingen Waterjump zeeland 123 Publiek mag tokkelen op Noordwelle Natuurlijk Brassband Apollo toert door regio Uw bestaande vloer weer als nieuw! JU :'R: R. de Dijcker Tochten door natuur van de Westhoek Kerk open tijdens de Ri ngpromotiedagen Oude-Tonge heeft last van eikenprocessierups Eredienst gewijd aan geloof en wielrennen Belgische merklappen bij museum in Goes vrijdag 2 juli 2010 De attractie is bijna 8 meter hoog en telt 3 glijbanen. Eén voor wie er even in wil komen (4 meter), één voor ski's en/of snowboards en één die (met fo lie) geschikt is voor bodyslides en (zonder folie) voor BMX-fietsen en skates. Behalve het Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam (goed voor onder meer Waterjump, restaurant en shop), zijn op de Kabbelaarsbank onder meer activiteitencentrum Zeeland Buitensport en Port Zélande te vinden. f i MÊÊ De teamleden van Addicted to Fly vinden samen springen erg leuk. foto's Dirk-Jan Gjeitema noordwelle - Na drie jaar stilte is morgen het evenement Noordwel le Natuurlijk terug. Met onder meer een optreden van Vota Fon- zie en een demonstratie tokkelen vanaf de kerktoren. Ook het pu bliek kan, na afloop van de demo, een poging wagen. Noordwelle Natuurlijk is voortge komen uit een rommelmarkt. De versleten formule werd opgelapt en groeide uit tot een eens in de 2 (door omstandigheden nu 3) jaar gehouden dorpsdag. „Het gaat om de sfeer en saamhorigheid op het dorp", zegt Marlies van Pijkeren van het organiserend comité. Maar het is vooral ook een dag om ande re inwoners van Schouwen-Duive- land en toeristen te trekken. Daar toe wordt onder meer een uitge breide snuffelmarkt opgetuigd. Ook worden rondritten gehouden met Zeeuwse trekpaarden. Een aantal krijgt een hoefbehandeling in de Noordwelse travaille. Het middagprogramma (van 12.00 tot 16.00 uur) bestaat verder uit onder meer zeskamp en een optreden van dweilband Liever Ier As Tuus. Aansluitend wordt een Amerikaan se veiling gehouden en gaat om 19.00 uur het feest op het school plein van start. Daar speelt ook Vo ta Fonzie. kerkwerve - Brassband Apollo uit Brouwershaven toert rond in de re gio. Om te beginnen speelt Apol lo, onder leiding van dirigent Ad van Nieuwenhuijse, dinsdag 6 juli vanaf 19.45 uur op de Ring in Kerk- werve. Voorafgaand maakt de drumband van Apollo, met de ma jorettes van Apollonia, een rond gang door het dorp. m Uw vakman voor renovatie, onderhoud en reiniging van alle soorten vloeren. Voor een vrijblijvende offerte (0118)634555 (0114) 672128 WESTENSCHOUWEN Wie meer te weten wil komen over de geschiedenis van de natuur in de Westhoek, kan dit weekend terecht bij het trampolinecentrum in Westenschouwen. Vanaf het par keerterrein bij het centrum, kun nen fietsers vertrekken voor een tocht door het gebied. Zaterdag is er een ontdekkings tocht, die in het teken staat van de houtwallen op Schouwen. Zondag kunnen fietsers een Rondje Vuurto ren doen, een fietsroute met vra gen en opdrachten over korstmos sen en oude wilgen en populieren. BURGH-HAAMSTEDE De Grote Kerk in Haamstede opent haar deuren tijdens de Ringpromo- tiedagen. Op de donderdagen tus sen 8 juli en 26 augustus is tussen 10.00 en 16.00 uur onder meer een foto-expositie te zien. Ook is er een digitale presentatie over de geschie denis en inrichting van de kerk. In de kerkzaal is een verkoping van cadeau-artikelen. Ook tijdens de nachtmarkt van 17 juli is de Grote Kerk open, dit maal voor een uit voering van mannenkoor De West hoekzangers. OUDE-TONGE Aan de Tramweg in Oude-Tonge is de eikenprocessierups gesigna leerd. De gemeente Oostflakkee laat de rupsen nog deze week be strijden. Contact met de brandharen en nes ten van deze processierups kunnen zorgen voor gezondheidsklachten, zoals jeuk, huiduitslag en irritatie aan ogen of luchtwegen. In het al gemeen verdwijnen de klachten binnen enkele dagen tot weken. Ook huisdieren kunnen last krij gen van de rupsen. OUDDORP Voor de Tour de France de Kop van Goeree zondag passeert, wordt in het kerkgebouw van de Doopsge zinde Gemeente aan de Dorpstien den in Oudorp gepraat over de sa menhang (volharding) tussen ge loof en sport. De eredienst wordt geleid door do minee Smink en Jesse de Haan, stu dent aan de Evangelische Theologi sche Faculteit in het Belgische Leu ven. Zijn vrije uren steekt hij in zijn grote hobby wielrennen. De dienst begint om 9.30 uur. GOES De nieuwe expositie van Museum de Bevelanden opent donderdag 8 juli met een collectie merklappen van de heemkundige kring uit Kon- tich in België. De collectie hangt in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Bij de ongeveer honderd veertig merk-, stop- en borduurlap pen zijn exemplaren die begin 1700 zijn gemaakt. Een aantal is van Zeeuwse hand, onder meer uit Mid delburg en Zeeuws-Vlaanderen. Van de tenstoonstelling 't Zijn weer lappen' is een catalogus en een aantal patronen te koop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51