Een kick én een mooi uitzicht 22 Gezin trilt uit huis Walcherse jongeren slepen AH in Haamstede door de zomerdrukte DEMOTEAM Ruim een jaar oud en doorlopend in ontwikkeling; demospringgroep Addicted to Fly. Die geeft een demonstratie vanaf de Waterjump aan de Brouwersdam tijdens het Après Tour Event. Trimaran reist rond via expo Jarig Sao Tiago biedt hulp aan 289 kinderen vrijdag 2 juli 2010 serooskerke - Barry Staal kijkt nog eens naar zijn woning aan de Vrouwenpolderseweg in Seroosker- ke (W). Een houten constructie stut de voorgevel. Veel hoop dat zijn gezin hier ooit nog eens een nacht in door zullen brengen, heeft hij niet. De muren van het pand vertonen talrijke scheuren. Aan de achterzijde is de gevel losge komen en bij de voordeur zijn de stenen uit de muur gevallen. Vol gens Staal het gevolg van heiwerk zaamheden voor de aanleg van een tunnel onder de nieuwe N57. Het heien werd meteen gestopt toen de uit voorzorg aan de wo ning gemonteerde trillingsmeter uitsloeg boven het aanvaardbare ni veau. Staal nam geen enkel risico meer en trok uit de woning. Sinds dien bivakkeert hij met zijn gezin in een stacaravan in de achtertuin. Inmiddels zijn al de deskundigen over de vloer geweest om de situa tie te bekijken. De contacten met de bouwer verlo pen goed, benadrukt Barry Staal. Hij heeft er vertrouwen in dat de zaak goed zal worden opgelost. Fi nancieel wel te verstaan, want hij heeft er weinig vertrouwen in dat zijn woning nog hersteld kan wor den. door Esrne Soesman Martijn gaat voor de zweefduik, Tijmen heeft zich op de dubbele salto ge stort. Er zijn vele manieren - al dan niet met behulp van BMX-fiets, matje, ski, inline- skate of snowboard - om de Water jump (een bijna 8 meter hoge schans met drie glijbanen) aan de Brouwersdam te bedwingen. Welke zoal, is zondag 4 juli te zien tijdens het Après Tour Event van Zeil- en Surfcentrum Brouwers dam op de Kabbelaarsbank. Demo springgroep Addicted to Fly geeft, met een knipoog naar de die dag voorbijrazende Tour de France, een demonstratie met een 'geel' tintje. Tijmen Kort (Moriaanshoofd) en Martijn van Sinderen (Scharendij- ke) hebben een sterke voorkeur voor de bodyslide. „Op je buik naar beneden en dan een dubbele salto", beschrijft Tijmen zijn favo riet van dit moment. Martijn vindt het leuk om te zweefduiken: op je buik naar beneden en dan zo lang mogelijk in de lucht proberen te blijven. „Het uitzicht is zo leuk." Rick Jendrusch roemt vooral de mogelijkheid om af te wisselen. „We willen steeds weer nieuwe dingen uitproberen. En dat kan hier goed." Ruim een jaar geleden zag Addic ted to Fly min of meer spontaan het licht. Met het oog op de ope ning van de Waterjump werd door een clubje jongeren (in hoofdzaak jongens en meiden die bij het zeil- en surfcentrum werk(t)en en/of bevriend zijn) wat sprongen ingestudeerd. De de moclub bleef na dat eerste optre den bestaan, kreeg een naam en telt tegenwoordig 12 leden. De meesten zijn rond de 15 jaar. Anna (7) en Tom (8) Jendrusch gelden als de 'mini's'. Sinds dat prille be gin zijn ze zeker gegroeid. Martijn: „We zijn steeds beter in timing. Après Tour Event Naast het eigen team zijn er zon dag shows van BMX-Hder Bart Ba- zelmans en van skiërs V3n het Freestyle Holland Team. Tussen de shows door kan ieder een die kan zwemmen (vanaf 6 jaar) meedoen aan een wedstrijd vanaf de bodysiide. Wie maakt de moeilijkste of grappigste sprong na een half uurtje inspringen? Het event, waarvoor de Water jump in geel doek is gepakt, barst los om 14.30 uur. Meer informatie via Zeil- Surfcen trum Brouwersdam www.brouwers- dam.nl of 0111-671480. Die eerste keer deden we alles ren nend achter elkaar." De demospringgroep werkt hard om een paar shows weg te kun nen geven in de zomer. Twee uur per week oefenen de leden in de zaal van gymnastiek- en turnver eniging Delta Sport in Zierikzee op de trampoline hun salto's en schroeven. „Weten wanneer je moet strekken. Werken aan je con ditie. En sprongen uitproberen. Het is een heel creatieve club", zegt trainster Froukje Schaapveld. Pieternel van der Linde van het zeil- en surfcentrum zet het pro gramma in elkaar. In dit geval ademt de demo de sfeer van de Tour. „Je probeer wat aan te dra gen en zij brengen hun sprongen in. Het werkt van twee kanten." Ondanks alle inzet is er geen ambi tie om groot te gaan. „We vinden het vooral leuk om nieuwe dingen te proberen en plezier te maken", stelt Rick. „Het vliegen is leuk", zegt Ruben van der Sluijs. „Adre naline", vult Carlijn Pijl aan. „We proberen steeds wat beter te wor den." Dat is bijvoorbeeld te zien aan de gezamenlijke sprongen die worden gemaakt, ofwel synchroon ofwel opbouwend (van een halve schroef, salto tot een hele). Tij men: „Dat geeft wel een kick." breda - Het aan een zelfgebouwde trimaran gewijde afstudeerproject van Tijl Orlando Frijns uit Burgh- sluis is vanaf zaterdag te zien bij de eindexpositie van de kunstaca demie St. Joost aan de Beukenlaan 1 in Breda. De tentoonstelling duurt tot en met woensdag 7 juli, van 11 tot 17 uur. Met 11 andere, dit jaar afgestudeer de kunstenaars exposeert Frijns daarnaast van 9 tot en met 18 juli in Pictura aan de Voorstraat in Dordrecht. Deze expositie is geti teld Isn't that as it sometimes goes. Frijns bouwde een trimaran met vriend Yorick van Dongen en ge bruikte het creatieve proces voor zijn afstuderen. De trimaran is me dio mei succesvol te water gelaten in de haven van Burghsluis. Voor het eerst van de bodyglide af de Grevelingen inplonsen. Te zien op www.pzc.nl/schouwen-duiveland. 1Resultaat havo Zierikzee valt tegen 2. Imagoschade contra enthousiasme 3. Internationale vrouwenpicknick TIPS naar schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws via /v.pzc.nl/schouwen-duiveland door Joeri Wisse burch-haamstede - Jongeren uit Walcheren bemannen deze zomer de Albert Heijn in Burgh-Haamste- de. Ze worden dagelijks met busjes van Middelburg naar Schou- wen-Duiveland gebracht. Het is een experiment van de super markt om het nijpende tekort aan personeel in de zomermaanden op te vangen. „We zijn een echte seizoenswin kel. In de zomer is de omzet drie keer zo groot, omdat een flink deel van de 30.000 toeristen in de West hoek bij ons boodschappen komt doen. Om alle schappen te vullen, hebben we zo'n veertig extra men sen nodig", zegt supermarktmana ger Perry Besling. In een vergrijzende regio waar bo vendien veel concurrentie is van campings, horeca en andere win kels, valt het niet mee om voldoen de vakantiekrachten te vinden. Voorgaande jaren schakelde de su permarkt zelfs Poolse werknemers in om de vakken te vullen, maar de taal bleek een lastige barrière. Na een brainstormsessie met ma nagers van andere AH-filialen in de regio, besloot Besling om dit sei zoen voor een andere aanpak te kiezen. Sinds mei worden bij de winkels in Vlissingen en Middel burg jongeren geworven voor Burgh-Haamstede. De AH in Mid delburg neemt ze in dienst en leent ze weer uit. Besling: „Wij re gelen het vervoer. Het uur dat ze in totaal onderweg zijn, krijgen ze doorbetaald. Dat is een leuk extra atje om het interessant te maken om in Haamstede te komen wer ken." In totaal gaat het om vijftien a twintig jongeren. 1\vee weken ge leden zijn de eersten begonnen. Volgens Besling wordt de proef met bijzondere belangstelling ge volgd door AH-winkels in onder meer Oostburg en Texel. Daar kampen de supermarkten met ver gelijkbare problemen in de zomer. kerkwerve - De jubilerende stich ting Sao Tiago biedt op dit mo ment hulp aan 289 kinderen. De stichting, 10 jaar geleden opge richt door de Kerkwerfse familie Kouwenberg, ziet daarin geen re den tot feest, omdat er nog altijd honderdduizenden straatkinderen door de sloppenwijken van de Bra ziliaanse stad Belo Horizonte dwa len. Aan 289 daarvan geeft de stich ting hulp, via een project dat is op gezet door de (inmiddels overle den) Nederlandse pater en ontwik kelingswerker Theo Leyen. De kin deren krijgen dagopvang, verzor ging en scholing. www.stichtingsaotiago.nl Van links naar rechts: Ruben van der Sluijs, Marika Padmos, Tijmen Kort, Rick Jendrusch, Thomas Robschlager, Marjolein Mulder, Carlijn Pijl, Martijn van Sinderen, Iman Padmos en Tinca Pijl. Op de voorgrond de 'mini's' Anna (7) en Tom (8) Jendrusch. Op de achtergrond de Waterjump.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50