V Kitebuggy weer welkom op strand Cadeautje SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 VERKLIKKERSTRAND Natuurorganisaties stappen opnieuw naar Raad van State Automobilist schept oude motorrijder Celstraffen geëist voor jonge overvallers Nieuwe leidingen voor school in Zonnemaire almanak Kick en een mooi uitzicht bij bedwingen van de Waterjump Vrijdag 2 juli 2010 21 Aanhoudende droogte zorgt in bos en duin voor brandgevaar Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting NIEUW-HAAMSTEDE - Kitebuggyers mogen tóch hun gang gaan op het Verklikkersttand bij Nieuw Haam stede. De provincie heeft hiervoor vergunning verleend. De natuur- en vogelwacht Schouwen-Duive- land en stichting Duinbehoud stappen naar de Raad van State om de sneiheidsporters tegen te houden. „Volgens ons kan het niet", zegt Gert-Jan Buth van de natuur- en vogelwacht. Al eerder stapte de na tuurorganisatie naar de Raad van State om de kitebuggyers van het strand te weren, en met succes. De eerder verleende vergunning werd vernietigd omdat onvoldoende on derbouwd was dat de natuur niet in ernstige mate zou worden ge schaad. Kitebuggy's zijn kleine kar retjes die worden voortgetrokken door grote vliegers en daardoor ho ge snelheden kunnen halen. De natuurclubs zijn tegen de komst van de karretjes omdat het Verklikkersttand een van de weini ge gebieden in Nederland is waar de duinen op een natuurlijke ma nier aangroeien. Dat maakt de waarde voor de natuur hoog. Bo vendien is het een gebied waar de drieteenstrandloper zit, een kwets baar vogeltje, en op nog geen 300 meter is een gebied in zee waar zeehonden zitten aangewezen als rustgebied De gemeente was het niet eens met de Raad van State en wil dat de buggyers - die daar jaren zon der vergunning hebben gesport - hun gang kunnen gaan. De ge meente heeft een rapport laten op stellen waaruit blijkt dat de natuur geen grote schade oploopt. Vervol gens is de vergunningsprocedure opnieuw gestart en is de vergun ning verleend voor een afgeba kend gebied bij het Duinhoeve pad. „We hebben heel nadrukke lijk alles gewikt en gewogen en zijn uiteindelijk tot de conclusie ge komen dat het op deze plek moge lijk is", zegt gedeputeerde Frans Hamelink van de provincie Zee land. „Het is zoeken naar even wicht. Het is een bewust beleid om daar waar belangen van recrea tie en natuur elkaar raken, beide aan hun trekken te laten komen." De natuur- en vogelwacht en stich ting Duinbehoud kiezen duidelijk voor de natuur. Zij denken dat de kitebuggyers ook op andere plaat sen voldoende aan hun trekken kunnen komen, zoals op de Brou- wersdam of bij Ouddorp. De scha de aan de natuur weegt zwaarder. „Ze kunnen wel zeggen dat het een afgebakend gebied is waar de kitebuggyers binnen moeten blij ven, maar dat gaat alle kanten op", zegt Marlies longejan van stichting Duinbehoud. „Ze gebruiken de duintjes als als afzetplank. Buth denkt dat beide organisaties een goede kans maken weer gelijk te krijgen. „Zeker als je alle verstorin gen bij elkaar telt. De stuifduin- tjes, het rustgebied en de versto ring door de aankondigde zandsup- pletie." Bij het Verklikkerstrand buiten Nieuw-Haamstede onstaan spontaan natuurlijke duinen. foto Ronald den Dekker KERKWERVE Een 78-jarige motorrijder uit de ge meente Schouwen-Duiveland is gis terochtend ten val gekomen op de Zandweg bij Kerkwerve. Dat ge beurde nadat een 6o-jarige automo biliste uit dezelfde gemeente hem over het hoofd zag toen ze op de spitsing van de Zandweg de Bras- weg insloeg. De motorrijder liep schaafwonden aan zijn kin en aan zijn been op. Hij hoefde niet mee met de ambu lance. MIDDELBURG Drie jongemannen uit Oost-Sou burg moeten, wat officier van justi tie W. Smeenk betreft, lang wor den opgesloten omdat ze schuldig zijn aan een gewapende overval. Op 2 november 2008 drongen de drie (20, 26 en 26 jaar oud) een wo ning in hun dorp binnen, werkten de bewoner (64) tegen de grond, versleepten hem, dwongen hem zijn eigen kluis te openen en gin gen er vandoor met geld en siera den van zijn overleden vrouw. ZONNEMAIRE De gemeente Schouwen-Duiveland trekt zo'n 5000 euro uit om het lei- dingwerk van de cv-installatie in de christelijke basisschool De Zon newijzer in Zonnemaire te vervan gen. De klus stond op de planning voor 2018, maar omdat er onlangs een lek werd geconstateerd, heeft het gemeentebestuur besloten om nu al de metalen leidingen te ver vangen door kunststof leidingen. Dat is aanmerkelijk goedkoper dan het lek te repareren. Tip? redactie@pzc.nl Al jaren zweert de Haamstedenaar bij smis. Deze Zweedse variant op pruimtabak vervangt met succes de sigaret. Omdat snus in Nederland niet te koop is, wordt het met enige regelmaat besteld bij een Zweeds in ternetbedrijf. Als aardige geste mag de klant altijd een cadeautje uitzoe ken. De ene keer een pen, dan weer een handig klein zaklampje en na tuurlijk altijd voorzien van het logo van het product. Onlangs bood de le verancier een koptelefoon aan. Niet eentje met van die dopjes voor in de oren, maar het grote werk in een vro lijk helblauw kleurtje. Toen het ding arriveerde, was de vrouw des huizes er als de kippen bij om het in te pik ken. Handig voor haar mps-speler als ze een wandeling maakt. Dat doet ze regelmatig en vanaf nu her kenbaar aan de helblauwe koptele foon met de tekst: dit product veroor zaakt mondkanker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49