241 zeeland Vele beelden die de jgméri Jubileumstrijd om De Puut van Jan van Cies Hét recept elke dag een BEELDENROUTE Terneuzense openluchttentoonstelling trekt steeds Dorpsraad komt met zienswijze over hekwerken Zeedijk Ossenisse Rondvaarten Gent volgeboekt vrijdag 2 juli 2010 Stoffels en wethouder (aap Bos. Maar deze keer is de diversiteit van de te bezichtigen werken gro ter dan ooit. De vorig jaar overleden Vlaamse kunstenaar Chris Ferket was de grote initiator van de tentoonstel ling op de dijk. Leden van 'zijn' kunstenaarsgroep Art pro Art leve ren ook dit jaar weer prachtige, vaak hardstenen beelden. Naast die beelden staat er nu ook werk van een aantal Nederlandse kun stenaars die graag met staal wer ken. Stoffels: „Dat levert een fan tastische, afwisselende tentoonstel ling op. De door de wind bewegen de, spiegelende metalen kunstwer ken van Paul Kamper bij de oost- pier naast de jachthaven zijn bij voorbeeld blikvangers om even bij stil te staan." Mensen die van Westbeer naar Waterfront lopen, komen - naast de zes beelden die er permanent staan - van De Havenwachter van Walter de Buck tot de Paperclip van Gust Romijn 26 kunstwerken tegen. Op en om het Stadhuis plein staan nog eens drie stellages. De 'Illusie' van Wim Bak ker - een kasteel met vier torens van roestig 'ijzer- draad' - naast de ingang van het stadskantoor is omringd door dranghekken. „Bedoeld om kinde ren niet in de stellage te laten klim men, maar de hekken doen de naam van het kunstwerk geweld aan. Ik hoop voor de opening nog wat anders te kunnen verzinnen", zei Stoffels gisteren. Zoals altijd prikkelen veel beelden z door Remié Hoonhorst: Sacha van Vorstenbos gooit de puut. Café-eigenaar Rudi Witte kijkt toe hoe het afloopt. foto Peter Nicolai Pinksteren is nog niet voorbij of mensen vra gen al aan Bram Stoffels wanneer de Scheldedijk weer wordt gestoffeerd met tientallen beelden. Heel veel mensen kijken uit naar 'Beelden op de Scheldeboulevard', de Terneuzense openluchttentoon stelling tussen café-restaurant Westbeer en appartementencom plex Waterfront. Met de beelden tentoonstelling begint de zomer voor hen echt, weet Stoffels. De coördinator van Centrum Manage ment is opgetogen over de elfde editie van Beelden op de Schelde boulevard. Ook de vorige tien keer konden wandelaars genieten van 'kunst met een grote K' vinden door Harmen van der Werf axel - Het WK-voetbal in Zuid- Afrika zal erbij verbleken, zondag middag bij eetcafé 't Amstelhoekje aan de Noordstraat in Axel. Zeker vijftig liefhebbers strijden er vanaf 13.30 uur om het kampioenschap De Puut van Jan van Gies. Schijven van lood in de bek van een kikker gooien, daar draait het oud-Hollandse werpspel om. Jan van den Broeke en café-eigenaar Rudi Witte bliezen de traditie in 2001 nieuw leven in, een traditie die in Axel zeventig, tachtig jaar te ruggaat. Toenmalig café- en hotel exploitant Jan van Gies liet een speelbak met De Puut (de kikker) maken en gebruikte die voor wed strijden. Het mooie is dat diezelfde bak nog steeds wordt gebruikt bij 't Amstelhoekje. Het lijkt een simpel spelletje. Lin da van Meurs mocht gisteren al in gooien voor de foto. Spelers moe ten op 2,5 meter van de bak staan en dan zo goed mogelijk proberen te mikken. Linda: „Het is een kwes tie van geluk." Iedere deelnemer mag zondag in twee of drie voor rondes - afhankelijk van de drukte - tien schijven werpen. De beste acht strijden tegen het einde van de middag om de wisseltrofee, met natuurlijk een puut. door Wilma Valk KEUKENS s, BADKAMERS Sluisenaar Richard Plasschaert met zijn dochters Magda (links) en Tiny. foto Peter Nicolai sluis - Richard Plasschaert werd in het oosten van Sluis, aan het Mo leneinde, geboren. De laatste vier jaar verblijft hij in Rozenoord in het westen van het stadje. In dat woonzorgcentrum vierde hij giste ren zijn honderdste verjaardag. De familie Plasschaert verhuisde in 1917 naar hofstede De Liter tus sen Draaibrug en Oostburg. Ri chard groeide er op, waardeerde het boerenleven, maar koos na zijn diensttijd toch voor een ander beroep. Hij kwam in dienst bij het Ministerie van Landbouw als con troleur bij de Centrale Controle Dienst, nu de Algemene Inspectie Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 ossenisse - De dorpsraad van Os senisse wil samen met de gemeen te Hulst een zienswijze indienen over het nieuwe voorstel voor de afrasteringen op en om de Zee dijk. Dat is de uitkomst van een volksraadpleging die de dorpsraad woensdag heeft gehouden. Voor de bewoners van Ossenisse is voor al van belang dat het putjesstrand van 15 mei tot en met 15 septem ber open is voor recreatie. Verder wil de dorpsraad in de zienswijze er specifiek op aandringen dat de zogeheten zuidnol het gehele jaar door opengesteld blijft. De dorpsraad geeft aan dat zij het nog steeds oneens zijn met het uit gangspunt van de vergunning: toe genomen recreatiedruk. Toch spreekt zij zich positief uit over het bereikte compromis. Het gaat dan over het totaalpakket van af spraken die verbonden zijn aan dit ontwerpbesluit. De maatregelen gaan 15 mei 2011 in. Door de diepzinnige én obligate teksten op staalblauwe ondergrond zijn de beelden van P.Nand.R altijd net even anders dan die van andere kunstenaars uit de groep Art pro Art. Dit beeld heet Socrates. foto's Peter Nicolai cent - De gratis rondvaarten van het Havenbedrijf Gent zijn tijdens de Gentse Feesten helemaal volge boekt. Binnen enkele uren waren de 1680 plaatsen voor 21 rondvaar ten door de Gentse haven verge ven. Belangstellenden moeten weer een jaar wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42