'Markt Terneuzen laat kansen liggen' Feestelijke opening in Coensdike Gemeente koopt nieuw ponton voor veerhaven ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 21 26 en 27 iVEMSMENTEW Horecaondernemer roept op tot meer samenwerking Check de insert in dit dagblad! Geen folkore Gemeentebelang ergert zich aan bermparkeerders Gymnastiekzaal Zuiddorpe wordt toch verbouwd Vrijdag 2 juli 2010 Woonhuis aan Markt in Axel zit tjokvol muurschilderingen Aanhoudende droogte zorgt in bos en duin voor brandgevaar Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De Markt in Terneu zen mist elan. Dat kan veranderen als zowel horecaondernemers als organisaties en instanties de moge lijkheden om activiteiten en evene menten naar het belangrijkste plein van de binnenstad te halen, positiever benaderen. Met de nodige creativiteit valt van de Markt, zelfs al laat een definitie ve herinrichting nog op zich wach AARDENBURC - Met een zee van bal lonnen openden peuters, ouderen en wethouder Conny Almekin- ders en personeel van Coensdike in Aardenburg gistermiddag het nieuwe Ontmoetingscentrum in het zorgcentrum. In die ruimte, in gericht als gezellige woonkamer, kunnen beginnende dementeren den die nog thuis wonen twee keer per week terecht voor dagbe steding. Daarnaast zijn hun verzor gers er eens per twee weken wel kom. Bovendien worden er voor lichtingsavonden gehouden. De voorziening is juist in een ver grijzend gebied hard nodig, vindt Coensdike-directeur Linda van de Velde. „In West-Zeeuws-Vlaande- ren kunnen mensen met demen tie en mantelzorgers nog nergens terecht voor vragen of een luiste rend oor." ZorgSaam wil Coensdi ke laten uitgroeien tot een experti secentrum op het gebied van (be ginnende) dementie. Van de Vel de: „De volgende stap is beweeg- toestellen voor deze mensen aan schaffen. Bewegen is voor mensen met dementie erg belangrijk." ten, veel meer te maken dan hij op dit moment is. In een open brief aan collega's, de gemeente, onder nemerskoepel Centrum&Mana- gement (CM) en organisatoren van evenementen klaagt horecaon dernemer Ad de Brouwer ('t Ge recht) zijn nood. Hij wil wel, maar in de pogingen er iets leuks van te maken, loopt hij tegen alle mogelij ke hindernissen aan. Hij pleit voor meer spontaniteit bij ondernemers en organisatoren, maar ook om flexibeler regelgeving. „Ik had laatst op een zondag een hele goe de sambaband, maar ik moest me schikken naar eerder geplande acti viteiten van Toonbeeld en naar de Graaf Jansfeesten." Uiteindelijk kreeg hij toch een vergunning, maar het kan allemaal veel soepe ler. De Brouwer vindt dat de Markt ook moet aanhaken bij de jaarlijkse Havendagen. „Maar dat werd dit jaar in de kiem gesmoord. Absoluut geen activiteiten op de Markt, was het motto." Ook zijn plan voor een permanent podium op de Markt met een overkapping in de vorm van een zeilmast (Vlie gende Hollander) ligt op het stad huis in een la, vermoedt hij. De Brouwer wil nu het tij keren en roept daarom op tot samenwer king. CM-coördinator Bram Stof fels begrijpt de hartekreet van De Brouwer wel. „Wij stimuleren der gelijke ideeën graag. Maar je moet wel zorgen dat evenementen in de gemeente een beetje op elkaar wor den afgestemd. En dan kan het ge beuren dat iets niet kan doorgaan." Aan de aankleding van de Markt wordt, volgens hem, overigens wel degelijk gewerkt. In de nazomer wordt een lichtplan uitgevoerd en worden beeldbepalende panden op en om de Markt voorzien van schijnwerpers. Wethouder Pim Broekhuysen wil nog steeds werk maken van de herinrichting. „Er is geld voor onderzoek gereserveerd. Maar je moet accepteren dat de mogelijkheden beperkt zijn, zeker als je bijvoorbeeld de weekmarkt en de kermis wilt handhaven." Peuters, bewoners, medewerkers en wethouder Conny Almekinders laten een ballonnenregen los op het publiek in Coensdike. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen de ponton kopen die ze al een paar jaar huren voor de havenfeesten. De aanlegsteiger kost 600.000 eu ro, maar door de voorziening te verhuren aan sleep- en bergingsbe drijf Multraship kost de transactie de gemeente Terneuzen uiteinde lijk niets. De oorspronkelijke ponton, die de cennia dienstdeed voor onder meer de veerdienst Terneu zen- Hoedekenskerke, werd vorige jaar weggehaald uit de veerhaven. Hij was te onveilig, oordeelde Rijkswaterstaat. Om de havendagen te kunnen la ten doorgaan, huurde de gemeen te dit jaar en vorig jaar een pon ton. Als de gemeente een ponton koopt, wil Multraship de steiger voor 20 jaar huren. Met de huur penningen kan de gemeente de aanschaf betalen. Er is afgesproken dat de gemeente bij een aantal activiteiten, zoals de Havendagen en de intocht van Sin terklaas, gratis gebruik mag maken van de ponton. SOLDEN -50% BELMARMO TAPIJTEN Stationsstraat 51 9190 Kemzeke België Tel.: 0032-3-789 30 05 Dagelijks open van 11.00-18.00 uur Maandag gesloten OOK OP ZONDAG OPEN TERNEUZEN - Het optreden van de Indonesische folkloregroep Krida op de Terneuzense Markt gaat van middag niet door vanwege de voet balwedstrijd Nederland-Brazilië. De groep loopt nog wel tussen 14 en 15 uur door de Noordstraat. SLUIS - De fractie van Nieuw Ge meentebelang ergert zich aan de 'bermparkeerders' aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust. Dat zei het Sluise raadslid Adri Rosendaal don derdag in een commissievergade ring: „Parkeerplaatsen zijn halfleeg en de bermen staan vol." Daar door loopt Sluis flink wat parkeer- inkomsten mis. „Bovendien is het billijk dat bezoekers een klein be drag betalen in ruil voor de facili teiten die wij ze aanbieden", vindt Rosendaal. Wethouder Peter Ploe- gaert beloofde de politie aan te sporen meer te controleren. ZUIDDORPE - Het gymlokaal in Zuiddorpe wordt toch verbouwd, zodat er officiële volleybalwedstrij den gespeeld kunnen worden. Bur gemeester en wethouders hebben de voorgenomen bezuiniging ge schrapt onder druk van de raad. De noodzakelijke verbouwing - de zaal moet groter en hoger - kost 540.000 euro. Eerder werd al duide lijk dat ook de brede school in Bier vliet toch doorgaat. Financieel bete kent dit dat de kapitaallasten van Sluis de komende vier jaar toene men met respectievelijk 21.000, 41.000,40.000 en 40.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39