261 zeeland om de bob te promoten Brandgevaar groot in PZC WN grijpt Tour aan VERHOOGD RISICO Natuurbeheerders bezorgd over aanhoudende droogte Flesje water voor 600 klanten van thuiszorg Defensie zal mijn Oostgat ruimen Elmo's Wereld Lezersprijs 14,95* www.pzc.nl/webwinkel vrijdag 2 juli 2010 Hebt u het PZC Energiedebat gemist? Bekijk het gehele debat op www.pzc.nl/energiedebat Zondag 4 juli raast het peloton van de Tour de France door Zeeland. De krant telt af tot die dag. door Rob Paardekam Er lopen komende zondag misschien wel twintigdui zend mensen rond in Goes. Je zou haast gek zijn om daar geen gebruik van te maken. Dat dach ten ze ook bij de Zeeuwse afdeling van Veilig Verkeer Nederland. De organisatie is zondag tussen 12.00 en 16.00 uur aanwezig op de parkeerplaats aan de Piet Hein- straat om de BOB te promoten. U weet wel, de niet beschonken be stuurder die zijn aangeschoten vrienden na afloop van een feestje naar huis brengt. WN vraagt mensen zondag of ze onlangs nog een BOB hebben gere geld. Als dat zo is, worden ze sa men met de andere gezinsleden op de foto gezet. Een grote bak fiets en twee gigantische Bob luchtbedden zorgen voor een pas send decor. De foto's komen allemaal op de website van Veilig Verkeer Neder land te staan. Daar kunnen de mensen ze gratis downloaden. „Mensenkrijgen op die manier toch nog even de boodschap mee dat alcohol en verkeer niet samen gaan", zegt Bas Vroonland van Vei lig Verkeer Nederland, district Zee land. „Maar bovenal hebben ze een leuke herinnering aan de Tour de France." Vroonland vertelt dat WN deze actie ook al in Middelburg heeft ge- MIDDELBURG - Thuiszorgklanten van Werkt voor Ouderen krijgen vandaag een flesje water. De stich ting doet dit omdat het KNMI een hele warme dag met temperaturen boven de 30 graden heeft voor speld. Water drinken is op zo'n zo merse dag voor iedereen nodig, maar voor ouderen zelfs van le vensbelang. Er worden ruim zes honderd flesjes water uitgereikt. 4 juli 2010 nog houden toen de Giro daar finishte. „Dat was een groot succes. Ieder een die we aanspraken, was posi tief over de actie. Ik denk dat we die dag in totaal zo'n honderdvijf tig fotols hebben gemaakt. Er zijn er heel veel gedownload van onze website. Laten we hopen dat dit nu ook weer gebeurt." Om het fietsen te bevorderen, wor den er ook cadeautjes uitgedeeld. Kinderen die een vader of moeder als BOB hebben, krijgen een fiets- vlaggetje om beter op te vallen in het verkeer. „Hoe meer er gefietst wordt in Goes, hoe beter", stelt Vroonland. „Het klinkt gek, maar als in een stad meer wordt gefietst wordt het veiliger voor die fietsers. Onderzoek heeft dat uitgewezen. Hoe dat komt? Pfff Als meer men sen op de fiets gaan, zijn er min der auto's in het verkeer. Zo sim pel is het volgens mij." VLISSINGEN - Begin volgende week ruimt de Explosieven Opruimings dienst Defensie een mijn op in het Oostgat, op de vaarroute bij Vlis- singen. De mijn - van ongeveer duizend kilogram - is in april opge vist door een visser en weer over boord gezet. Defensie wil de mijn verplaatsen en demonteren. Scheepvaartverkeer moet uit de buurt blijven. Het Schelde Coördi natie Centrum waarschuwt het scheepvaartverkeer. door Marcel Modde Code rood geldt voor Zeeland nog niet, maar kritiek is het wel in bos en duin. De aan houdende droogte zorgt voor groot brandgevaar en stemt natuurbeheerders tot zor gen. De vlekkenkaart van Nederland verkleurt met het verstrijken van de zonrijke dagen van groen naar oranje en voor sommige regio's zelfs al dieprood. Voor delen van Limburg en Gelderland geldt mo menteel 'zeer groot gevaar'. Het is daar extreem droog in de bossen en op de heides. Gemeenten in het gebied hebben op advies van de brandweer een stookverbod voor tuinafval afgekondigd. Ook is roken in de natuurgebieden, barbe cuen en andere vormen van open vuur verboden. Sommige zones zijn zelfs afgesloten voor publiek. De index op de internetpagina van de brandweer Schouwen-Dui- veland staat vooralsnog op geel: verhoogd gevaar. Boswachter Dirk Fluijt wil er liever niet al te veel over zeggen. De Boswachterij Wes- terschouwen vormt met een afwis selend duinlandschap het grootste bosgebied van Zeeland en is daar door in deze omstandigheden extra kwetsbaar. Vorig jaar kreeg hij te maken met een onverlaat die in een uur tijd op zeven plaatsen langs het fiets pad door het bos vuurtjes stookte. Het was dankzij de oplettendheid van passanten en snel ingrijpen van de brandweer dat werd voor komen dat de brand zich verspreid de. Dat is volgens hem ook de ef fectiefste manier van preventie, ha mert Fluijt op het belang van at tente bezoekers. „Het is ondoenlijk om continue te patrouilleren in het gebied. We voeren het wel iets op, en ook op steeds afwisselende momenten van de dag, maar veel meer kun je er niet aan doen. Bezoekers met mobiele telefoons zijn onze ogen en oren." Ingenieuze meetsystemen zoals in de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (met de Veluwe) staan er in Zeeland nog niet. Die meetpalen geven rechtstreeks aan as?®mmmsgB^^msmsmmmsammBmsssssBa 4 dvd-box Deze exclusieve box bevat 20 afleveringen van ongeveer 6 minuten met in de hoofdrol Elmo. Het favoriete monster van iedere peuter. Iedere episode ziet uw peuter hoe Elmo dezelfde alledaagse dingen meemaakt als hij/zij zelf. Elmo en zijn vriendjes Elmo maakt plezier Een dagje uit met Elmo Elmo is zichzelf De stem van Elmo is ingesproken door Hein Boele (Sesamstraat). Alle leeftijden, Nederlands gesproken. Speelduur 120 minuten. Adviesprijs €24,95 'exclusief verzendkosten van 2,95 categorie DVD's en games X BON Elmo's Wereld Hierbij bestel ik(sets) x 'Elmo's Wereld' a 14,95* exclusief verzendkosten van 2,95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. OM Ov GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Elmo's Wereld', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. Oe PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. In de Boswachterij zijn heel weinig waarschuwingen voor brandgevaar te vinden. Hier wel op het grote algemene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34