zeeland 125 24 miljoen euro ip maken plaats voor scholen toont proSiKties Walcherse jongeren slepen AH in in de Mythe Haamstede door de zomerdrukte en zo Tholense Boys Belgische merklappen bij museum in Goes Stichting plaatst bankje Cleene Hooge Festival doet voetbal en vuvuzela in de ban vrijdag 2 juli 2010 B Zoveel gaat het plan de gemeente ongeveer kosten. De nieuwbouw van de scholen kost het meeste geld: ruim 14 miljoen. Voor de uitbreiding van ge meenschapscentrum Meulvliet is ruim vier miljoen ingevuld. Als de verhuizing straks een feit is, komt voor de Tho lense Boys een eind aan een lange periode van behel pen. De geel-zwarten hebben op sportpark De Bent nu twee wedstrijdvelden en een trainingsveld. Dat is veel te weinig voor de grote vereniging. lammermarkt 18 Zierikzee 0111-421717 wwu/.kipenzo.eu Masterplan Tholen-stad Tholen krijgt bij de Molenvlietsedijk een derde aansluiting op de Nieuwe Postweg. Dat wordt een zogeheten ovonde. Dat is een uitgerekte rotonde. Voor voetgangers en fietsers komt daar wellicht een bruggetje overheen. Aan beide zijden van de Zoekweg liggen nu descholen, het sportcomplex en zwembad De Spetter. Het bad en de sportclubs aan er weg, zodat de scholen ruimte krijgen voor nieuwbouw in een ruimte opzet. Ze komen in een parkachtige omgeving te liggen. Dat wil zeggen dat er veel water en groen is. In het gebied is ook ruimte voor een jongerenontmoetingsplaats, kinderopvang en het Centrum voor Jeugd en Gezin. Gemeenschapscentrum Meulvliet kan uitbreiden. Om het plan rendabel te maken komt aan de oostzijde van het gebied, dus tegen de molenvlietsedijk, ruimte voor woning bouw. Gedacht wordt aan vier appartementsge bouwen en ruim veertig andere woningen, GOES - MusicaKpres zet het week einde van zaterdag 10 en zondag 11 juli vijf producties in De Mythe in Goes, Zaterdag spelen leerlingen van negen tot en met twaalf jaar vanaf 13.00 uur de musical De Winkel van Sinkel. Om 15.30 is het podium aan de komedie Geld in de fik door veertien- tot en met ze ventienjarigen. Om 19.00 uur spe len volwassenen het blijspel Super- Man! Zondag opent om 15.30 uur het doek voor de musical Puk en Muk en de Moddermannen door vier- tot dertienjarigen. Om 20.00 uur begint het toneelspel In het zelfde schuitje met spelers vanaf veertien jaar. door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Jongeren uit Walcheren bemannen deze zomer de Albert Heijn in Burgh-Haamste- de. Ze worden dagelijks met busjes van Middelburg naar Schou- wen-Duiveland gebracht. Het is een experiment van de super markt om het nijpende tekort aan personeel in de zomermaanden op te vangen. „We zijn een echte seizoenswin kel. In de zomer is de omzet drie keer zo groot, omdat een flink deel van de 30.000 toeristen in de West hoek bij ons boodschappen komt doen. Om alle schappen te vullen, hebben we zo'n veertig extra men sen nodig", zegt supermarktmana ger Perry Besling. In een vergrijzende regio waar bo vendien veel concurrentie is van campings, horeca en andere win kels, valt het niet mee om voldoen de vakantiekrachten te vinden. Voorgaande jaren schakelde de su permarkt zelfs Polen in, maar de taal bleek een lastige barrière. Na een brainstormsessie met ma nagers van andere AH-filialen, be sloot Besling om dit seizoen voor een andere aanpak te kiezen. Sinds mei worden bij de winkels in Vlissingen en Middelburg jonge ren geworven voor Burgh-Haam- stede. De AH in Middelburg neemt ze in dienst en leent ze weer uit. Besling: „Wij regelen het vervoer. Het uur dat ze onderweg zijn, krijgen ze doorbetaald. Dat is een leuk extraatje om het interes sant te maken om in Haamstede te komen werken." In totaal gaat het om vijftien a twintig jongeren. 1\vee weken gele den zijn de eersten begonnen. Vol gens Besling wordt de proef met bijzondere belangstelling gevolgd door AH-winkels in onder meer Oostburg en Texel. GOES De nieuwe expositie van Museum de Bevelanden opent donderdag 8 juli met een collectie merklappen van de heemkundige kring uit Kon- tich in België. De collectie hangt in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Bij de ongeveer honderd veertig merk-, stop- en borduurlap pen zijn exemplaren die begin 1700 zijn gemaakt. Een aantal is van Zeeuwse hand, onder meer uit Mid delburg en Zeeuws-Vlaanderen. Van de tenstoonstelling 't Zijn weer lappen' is een catalogus en een aantal patronen te koop. MIDDELBURG Stichting De Cleene Hooge heeft een houten bank geplaatst bij de ka rakteristieke boom aan het eind van de Cleenehoogeweg in Middel burg. Morgenochtend om 10.00 uur wordt de bank officieel ont huld door wethouder Hannie Kool. Stichting De Cleene Hooge zet zich in voor behoud van het Nationaal Landschap Walcheren. De stichting verzette zich eerder tegen het plan om het gebied Cleene Hooge te be bouwen. Dit plan is van de baan. WERCHTER Bezoekers van Rock Werchter mo gen geen vuvuzela's meenemen. De toeters zullen in beslag worden genomen bij de ingang, aldus de or ganisatie. „Het getoeter op deze in strumenten is ongetwijfeld sto rend voor de concerten. Bovendien zijn ze ook niet veilig wegens hun grootte en geluidsvolume", aldus een woordvoerster. Die deelde ver der mee dat er geen beeldscher men hangen om het WK te volgen. Rock Werchter is gisteren begon nen en duurt tot en met zondag. STELL Het plan om de haven in Smerdiek weer open te maken is niet realis tisch. Stem op www.pzc.nl/tholen. BLOCS Diverse PZC-redacteuren houden een eigen weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.ml

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33