Meevaller bij tegenvaller Sportpark en zwembad M 241 zeeland Scholen nog lang niet uit de puree buitengebied over stukje steiger Brugman Geen druk op begroting Middelburg weekenddiensten Hoewel de raad nog een definitieve keuze moet maken, lijkt het erop dat het sportpark en het zwembad in Tholen-stad ver plaatst gaan worden. Het college kiest voor deze variant. Mogelijk toch Staatsraad buigt zich horeca in het B T WEERGALOZE ACTIE-10-DAAGSEI vrijdag 2 juli 2010 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De financiële tegen valler die de gemeente Middelburg deze week, als nawee van de bouw van het stadskantoor, te verwer ken kreeg, heeft geen consequen ties voor de begroting, zegt wet houder Albert de Vries. De ge meente hield al jaren rekening met de tegenvaller en had hier voor een bedrag gereserveerd. „Maar we hadden wel leukere din gen kunnen doen met het geld." De gemeente heeft gisteren 3,1 mil joen euro over moeten maken aan aannemer HBG in Rijswijk (onder deel van BAM in Bunnik), een ge volg van de beslissing van de Raad van Arbitrage voor de Bouw. Na een langlopend geschil over de aan sprakelijkheid van de extra kosten die gemaakt moesten worden na problemen met de aanleg van de damwand van de parkeerkelder bij het stadskantoor, kwam de ge meente als verliezer uit de strijd. Volgens de arbitrageraad heeft de aannemer geen fouten gemaakt waarvoor hij aansprakelijk zou moeten zijn. Middelburg staat niet alleen in haar verlies. De zaak tegen HBG was aangespannen samen met Wa terschap Zeeuwse Eilanden, mede opdrachtgever van de bouw van de parkeerkelder. De gemeente draait met 3,1 miljoen wel op voor het overgrote deel van de kosten. Dat bedrag bestaat voor een deel (2 miljoen) uit de schadepost we gens herstel van de damwand en de vertraging in de werkzaamhe den. De overige 1,1 miljoen zijn rente, btw en proceskosten. Het waterschap heeft gisteren 400.000 euro moeten betalen aan HBG. Dat is beduidend minder dan de gemeente Middelburg, maar die laatste was dan ook for meel opdrachtgever. Zaterdag 3 en zondag 4 juli 2010 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde alleen na telefoni sche afspraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huis artsenpraktijk Bergen op Zoom, Paraselsus- laan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland A.M. Koster,Van Dusseldorpstraat 5, Goes, tel.06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): te lefonisch contact opnemen met eigen tand arts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: S. Verkaart en C. Schalckens Verloskundigenpraktijk Gemeente Borsele 06-53156391 (24-uur bereikbaar) Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stations park 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113-229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stok man, van Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Dierenkliniek Yerseke en dierenkliniek Goes, praktijken voor gezelschapsdieren: Dierenkliniek Goes,'s Gravenpolderseweg 92, Goes,(0113)270072, za 10.00-15.00 uur, be handeling volgens afspraak; Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdamse- weg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Re- gentessestraat 17, spreekuur za 11.30-12.00 uur, tel 0166-662596 Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar). MASTERPLAN THOLEN door Rob Paardekam Scholen, sportclubs en zwembad zitten samen in het gebied rond de Zoek weg en eigenlijk hebben ze allemaal problemen. De basis scholen zijn te klein en veelal sterk verouderd, voetbalvereniging Tholense Boys kampt met ruimte gebrek en zwembad De Spetter heeft dringend een opknapbeurt nodig. De gemeente heeft al deze problemen in één keer onder de loep genomen. Een aantal varian ten zijn onderzocht. Al snel werd duidelijk dat er voor zieningen uit het gebied zouden moeten verdwijnen. De variant waarbij scholen, sportcomplex en zwembad allemaal aan de Zoek weg blijven zitten, werd al snel als 'totaal onrealistisch' naar de prul lenbak verwezen. Uiteindelijk is optie nummer zes door het college als de beste be stempeld. Dat is ook de goedkoop ste trouwens. De uitvoering gaat de gemeente zo'n 24 miljoen euro kosten. Het zwembad en het sport complex worden verplaatst naar een plekje aan de noordkant van de Nieuwe Postweg. Na lang wik ken en wegen werd deze locatie ge schikter bevonden dan een stek aan de Postweg, vlakbij het ge meentehuis. De voetbal- en tennis velden zouden daar vlakbij nieuw bouwwijk Stadszicht II komen te liggen. Het college vreest dat de ka vels daardoor minder populair zou den kunnen worden. Als de nieuwe sportvelden naar een stek ten noorden van de Nieu we Postweg gaan, moet de route daarheen wel sterk worden verbe terd, met name voor fietsers en voetgangers. Het gebiedje gaat so wieso helemaal op de schop, want ter hoogte van de Molenvlietsedijk krijgt Tholen een derde aanslui ting op de Nieuwe Postweg. Er komt een zogeheten ovonde. Dat Zoekweg Het gebied rond de Zoekweg in Tholen-stad zit op dit moment overvol. Een overzicht: Vier basisscholen: openbaar, pro testants-christelijk, reformatorisch en Montessori. Calvijn College. Westerpoort College. Voetbalvereniging Tholense Boys. Tennisvereniging legedima. Gymzaal, die momenteel gebruikt wordt door muziekvereniging Con cordia. Die kan straks naar het uit gebreide gemeenschapscentrum Meulvliet. Zwembad De Spetter. is een langgerekte rotonde. Daar overheen komt een bruggetje voor het langzame verkeer. De provin cie, die over het algemeen niet hap pig is op nieuwe aansluitingen op haar wegen, moet hier nog mee ak koord gaan. et het vertrek van de sportclubs en het zwembad, komt aan de Zoekweg veel ruimte vrij voor nieuwbouw van de scholen. Het is de bedoeling dat ze straks in een campusachtige om geving komen te liggen, dus met veel water en groen. Verder is er straks ruimte voor een trapveld, een jongerenontmoetingsplaats, kinderopvang en het Centrum voor [eugd en Gezin. Om de plannen, in deze tijd van bezuinigingen, enigszins betaal baar te houden, komen er ook wo ningen in het gebied. In de huidi ge prille plannen is er sprake van vier appartementsgebouwen en 46 zogeheten grondgebonden wonin gen. Die komen tegen de Molen vlietsedijk aan. De gemeenteraad moet in septem ber een definitief besluit nemen over het plan. Daarna moet geld worden gezocht om alles te kun nen betalen. De daadwerkelijke uit voering laat waarschijnlijk tot 2018 op zich wachten. Dat de plannen voor het gebied aan de Zoekweg wat concreter lijken te worden, wil niet zeggen dat ze nu snel worden uit gevoerd. Net als andere gemeenten moet Tholen fors bezuinigen. Daarom is de nieuwbouw van de scholen doorgeschoven naar 2018. Penningmeester Henk Noteboom van Octho, het overkoepelend orgaan van de openbare scholen in de gemeente Tholen, liet woensdag tijdens de commis sievergadering nog eens weten dat de scholen daar niet blij mee zijn. Ter Tolne in Tholen-stad verkeert in een erbarmelijke staat en dat geldt ook voor enkele andere openbare scholen in de gemeente. „Lekkende daken, bloedheet in de zomer, vreselijk koud in de winter", somde Noteboom wat zaken op. Nu nieuwbouw op zich laat wachten, moet Octho grote investeringen doen. En dat voor waarschijnlijk een jaar of acht. „Pure kapitaalvernietiging", meent de penningmeester. „Maar we kunnen niet anders. We willen de kinderen niet nog acht jaar op krullend tapijt laten zitten." Het college liet eerder deze week weten niet van plan te zijn extra geld beschikbaar te stellen voor het on derhoud. De scholen hebben daar zelf voor kunnen sparen, luidt de boodschap. De gemeente zou niet eens geld mógen geven. Octho hoopt wel op een bij drage. Anders moet ze een diepe greep in de eigen re serves doen en dat kan ten koste gaan van het onder wijs. Binnenkort praten de gemeente en Octho over hoe de komende jaren overbrugd kunnen worden. SLUIS - Het is nog geen uitgemaak te zaak dat het starten van horeca in het buitengebied van de ge meente Sluis verboden blijft. Het college gaat een raadsvoorstel met die strekking nog eens bekijken. Het Sluise college wilde het huidi ge beleid handhaven. Dat zou bete kenen dat het beginnnen van hore cagelegenheden in het buitenge bied verboden blijft. Een groot deel van de gemeenteraad denkt daar anders over, bleek donderdag tijdens een commissievergadering. Vooral de vestiging van kleinschali ge horeca is een aanwinst voor de streek, vinden veel partijen. DEN haag - De gemeente Goes zeurt over een iets te lange steiger vanwege het protest tegen de bo- menkap door Goese Meerbewo- ners, vond Simon Leuschel uit Goes donderdag bij de Raad van State. De gemeente Goes legde Leuschel een dwangsom op omdat zijn stei ger met 5,8 meter 80 centimeter te lang is. Leuschel vindt het belache lijk dat de gemeente hem hard aan pakt. „Ik ben al de derde eigenaar. De steiger is meer dan zestien jaar geleden gebouwd. De gemeente heeft toen niet gecontroleerd of dat volgens vergunning was. En nu moet ik tachtig centimeter van mijn steiger afhalen?", zei Leus chel. Staatsraad J. Polak wilde we ten of Leuschel van de 'illegale' lengte had kunnen weten. Volgens de gemeentewoordvoer der had Leuschel in het koopcon tract kunnen zien dat de steiger breder was dan zijn oever. Staats raad Polak wil nazien of nieuwe wetgeving uit 2007 over de aanpak van illegale bouwsels bij huidige ei genaren van toepassing is op Leus chel. In die wet draaien eigenaren op voor de illegaliteit van bouwsels die zij overnemen. ■ha sinds 1971 KEUKENS BADKAMERS Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 j www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32