zeeland 123 Waterjump Kabbelaarsbank uitzicht bij bedwingen Waterjump Terneuzen heeft een vernieuwd crematorium 1,00 Tholen door met starterslening RECLAME 5 kaiserbroodjes Dagverzorging voor mannen in Erasmusflat vrijdag 2 juli 2010 De attractie is bijna 8 meter hoog en telt 3 glijbanen. Eén voor wie er even in wil komen (4 meter), één voor ski's en/of snowboards en één die (met fo lie) geschikt is voor bodyslides en (zonder folie) voor BMX-fietsen en skates. Behalve het Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam (goed voor onder meer Waterjump, restaurant en shop), zijn op de Kabbelaarsbank onder meer activiteitencentrum Zeeland Buitensport en Port Zélande te vinden. Marjolein Mulder, Carlijn Pijl, Mar- Op de achtergrond de Waterjump. tholen - De gemeente Tholen gaat voorlopig door met het ver strekken van startersleningen, ook al levert het Rijk daar geen bijdra ge meer aan. Het college heeft besloten om het weggevallen deel vanuit Den Haag zelf aan te vullen. Dat kan, omdat in het potje voor de starterslening nog genoeg geld zit. De afgelopen paar jaar heeft de gemeente min der van deze leningen verstrekt dan vooraf was gedacht. Tot 2011 is nog bijna 350.000 euro beschikbaar. De starterslening is een lening die mensen van de ge meente kunnen krijgen bovenop het maximale bedrag dat de bank verstrekt. De gemeente geeft per starter maximaal 30.000 euro. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Nu is het nog een gro te bouwwerf maar over ruim een week moet het vernieuwde crema torium in Terneuzen bouwkundig worden opgeleverd. Teammanager Willy Wientjens-Dam wil per 28 juli weer volledige dienstverlening aanbieden. Het crematorium is verbouwd tot modern uitvaart- en rouwcentrum. Er zijn vier zogeheten 24-uurs rouwkamers, waar nabestaanden de klok rond bij de overledene kun nen zijn. Nieuw is een binnenco- lumbarium met 240 nissen voor ur nen. De nieuwe verbrandingsoven kreeg een moderne filterinstallatie, waarbij niets meer naar buiten kan gaan. Vroeger konden er maximaal drie crematies per dag plaatsvinden. De nieuwe oven is geschikt voor acht crematies per dag. Vanwege de ingrijpende verbou wing moesten begrafenisonderne mers het afgelopen half jaar voor uitvaartdiensten uitwijken naar al ternatieve locaties. De crematies konden wel doorgaan. De officiële opening van het ver nieuwde crematorium is pas op 3 september. Op 4 september is er dan open huis voor alle belangstel lenden. vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 Goes «tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER goes - In Goes is sinds kort een dagverzorging speciaal voor man nen. Op de dinsdag kunnen man nen in de Erasmusflat deelnemen aan activiteiten als biljarten, com puterles of fitness. Volgens Ko Pieper, teamleider van ouderenzorgorganisatie SVRZ, is de vraag vanuit de cliënten zelf ontstaan. „We hebben best een grote groep mannen en die willen niet altijd tussen de breiende da mes zitten." Dagverzorging is een dagbesteding voor mensen die een gevoel van eenzaamheid kennen of mensen met een lichamelijke beperking. Te denken valt aan afa sie, slechtziendheid of CVA. eniging Delta Sport in Zierikzee op de trampoline hun salto's en schroeven. „Weten wanneer je moet strekken. Werken aan je con ditie. En sprongen uitproberen. Het is een heel creatieve club", zegt trainster Froukje Schaapveld. Pieternel van der Linde van het zeil- en surfcentrum zet het pro gramma in elkaar. In dit geval ademt de demo de sfeer van de Tour. „Je probeer wat aan te dra gen en zij brengen hun sprongen in. Het werkt van twee kanten." Ondanks alle inzet is er geen ambi tie om groot te gaan. „We vinden het vooral leuk om nieuwe dingen te proberen en plezier te maken", stelt Rick. „Het vliegen is leuk", zegt Ruben van der Sluijs. „Adre naline", vult Carlijn Pijl aan. „We proberen steeds wat beter te wor den." Dat is bijvoorbeeld te zien aan de gezamenlijke sprongen die worden gemaakt, ofwel synchroon ofwel opbouwend (van een halve schroef, salto tot een hele). Tij- men: „Dat geeft wel een kick." De teamleden van Addicted to Fly vinden samen springen erg leuk. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31